WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Гігієні праці, виробнича санітарія, перша допомога при нещасних випадках при малярних і шпалерних роботах - Реферат

Гігієні праці, виробнича санітарія, перша допомога при нещасних випадках при малярних і шпалерних роботах - Реферат

від пилу, бруду, сушать його в спеціальних приміщеннях і ховають в індивідуальний ящик або вішають в спеціально відведеному для цього місці.
У район розміщення побутових приміщень подається вода. Найкраще для пиття застосовувати переварену воду, яку зберігають у спеціальних бачках з кранами. Бачок, заповнений водою, повинен бути закритий на замок. Сиру водопровідну воду вживають за допомогою спеціально обладнаних фонтанчиків. Відстань від місць, де є вода, до робочих місць працюючих не повинна перевищувати 75 м. Усі ці заходи спрямовані на те, щоб кожен робітник мав змогу дотримуватись особистої гігієни на виробництві.
Після закінчення роботи обличчя і руки треба добре вимити. Водні суміші легко відмивають теплою водою з милом, а олійну фарбу з поверхні шкіри видаляють розчинниками. Більшість розчинників висушує і подразнює шкіру, тому руки краще мити гасом, після чого їх слід добре витерти сухою ганчіркою або рушником і через 10-15 хв помити водою з милом. Якщо шкіра на руках тріскається, то після миття їх треба змащувати гліцерином або спеціальним кремом.
Щоб олійна фарба краще видалялася з поверхні шкіри, до початку роботи обличчя і руки рекомендується змастити тонким шаром вазеліну. Для захисту шкіри від емалей, фарб і органічних розчинників застосовують спеціальні мазі і пасти. Пасту наносять на добре вимиту і суху шкіру рук і обличчя перед початком роботи. Змиваються пасти теплою водою або спеціальними розчинниками.
3. Перша допомога при нещасних випадках
Своєчасне надання допомоги людині, яка одержала травму,є обов'язком кожного, хто в цей час знаходився біля потерпілого. Тому кожен робітник повинен знати правила першої допомоги і вміти їх застосовувати. Для надання першої допомоги на будівельному об'єкті мають бути обладнані аптечки з перев'язувальним матеріалом, медикаментами, засобами для зупинення кровотечі і фіксації переломів.
Поранення і кровотечі. Перш ніж надавати допомогу при пораненні, слід добре вимити руки водою з милом або протерти їх йодним настоєм чи спиртом. Після цього рану змочують йодним настоєм так, щоб пляма від нього була більшою, ніж сама рана, і перев'язують її стерильним бинтом, марлею або чистою хусткою. Забороняється промивати рану водою або очищати її від бруду, землі тощо.
Якщо рана сильно кровоточить, слід терміново зупинити кров, притиснувши пальцями кровоносну судину вище рани на 5-10 см і потримавши так деякий час. Якщо це не допомагає, то накладають джгут, тобто міцно перев'язують кінцівку вище рани і фіксують час накладання джгута. Як джгут можна використовувати гумову трубку чи стрічку, бинт, шматок тканини тощо. Місце під джгутом спочатку обгортають м'якою тканиною або накладають джгут поверх одягу. Після накладання джгута травмованого робітника слід негайно відвезти в лікарню із запискою, в якій вказати час накладання джгута.
Переломи бувають закриті і відкриті. При закритому переломі спостерігається зсув або потрощення кісток, які знаходяться всередині тіла. При відкритому переломі кістки проривають шкіру і виходять зовні її. При підозрінні на перелом хворого треба покласти так, щоб виключити рухомість пошкодженої частини тіла і створити умови, за яких зменшиться біль. Водночас викликають машину швидкої медичної допомоги. При переломах кінцівок слід прибинтувати шини, які тимчасово зафіксують пошкоджену частину тіла. Шини закріплюють бинтами. Якщо спеціальних шин немає, то їх можна замінити кусками дошки або фанери.
Опіки. При опіках від вогню, гарячої води, пари, бітуму необхідно обережно зняти одяг або взуття і пошкоджене місце перев'язати стерильним бинтом, після чого направити хворого у медпункт. Опіки, спричинені дією кислот, лугів або негашеного вапна, промивають струменем води протягом 10-15 хв. Після цього на пошкоджені місця накладають примочки із содового розчину (при опіках кислотами) чи борної кислоти (при опіках лугами).
Обмороження. Людину, що постраждала від морозу, треба негайно завести в тепле приміщення, де можна починати відігрівати обморожені місця. З цією метою обморожену кінцівку опускають у посудину з водою і поступово доводять температуру води до 37 °С. Можна також розтирати обморожене місце шматком сукна, шерсті або теплою рукавичкою. Коли шкіра почервоніє, її змащують вазеліном або іншим жиром.
Ураження електричним струмом. Людину, уражену електричним струмом, спочатку треба звільнити від дії струму, виключивши подачу струму до місця, де трапилось нещастя. Якщо цього зробити не можна, то слід перерубати струмовідні проводи сокирою з ручкою із сухої деревини, стоячи на дерев'яній дошці. Можна відтягнути потерпілого від проводів або відкинути їх сухою палицею або дошкою. Ні в якому разі не можна торкатись потерпілого руками. Лише після звільнення потерпілого від дії струму можна надавати йому необхідну допомогу: забезпечити надходження свіжого повітря, розігріти тіло, а у разі потреби зробити штучне дихання.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Правила пожежної безпеки в Україні / М-во внутрішніх справ України.- К.: Укрархбудінферм, 1995.- 195 с.
5. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...