WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами. Інструменти для шпалерних робіт. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними - Реферат

Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами. Інструменти для шпалерних робіт. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними - Реферат


Реферат
на тему:
Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами. Інструменти для шпалерних робіт. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками
План
1. Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами
2. Інструменти для шпалерних робіт
3. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками
1. Вимоги до поверхонь, які обклеюватимуть шпалерами
Шпалерами обклеюють лише внутрішні обштукатурені, бетонні, дерев'яні або обшиті листами сухої штукатурки поверхні. Здебільшого обклеюють стіни, а іноді й стелі.
Шпалерні роботи виконують після закінчення всіх загальнобудівельних робіт. Крім того, перед початком шпалерних робіт фарбують водними сумішами стелі та віконні й дверні укоси, ґрунтують віконні рами та двері. Після закінчення шпалерних робіт фарбують підлогу і остаточно столярні вироби. Якщо в приміщенні є відкрита електропроводка, то перед обклеюванням поверхонь шпалерами її знімають.
Обштукатурені і бетонні поверхні обклеюють лише сухі (вологістю не більш як 8%), оскільки в свіжому шарі штукатурки є багато вільних лугів, які знебарвлюють нелугостійкі фарби, що застосовують для нанесення на шпалери рисунків. Обштукатурені поверхні повинні бути чисті, без жирних плям, вибоїн, щілин і дутиків, зернин піску, що виступають, та клейових набілів.
Якісного оздоблення досягають обклеюванням шпалерами дерев'яних поверхонь і поверхонь, облицьованих штучними листами заводського виготовлення: гіпсовими, гіпсоволокнистими, деревоволокнистими тощо.
Дерев'яні поверхні повинні бути сухі й мати вологість не більш як 12 %. Перед обклеюванням шпалерами їх оббивають картоном. На дерев'яних поверхнях, оббитих картоном, і поверхнях, облицьованих листами заводського виготовлення, місця стиків між листами підмазують і заклеюють стрічками паперу.
2. Інструменти для шпалерних робіт
Під час шпалерних робіт для виконання деяких операцій (обрізування кромок, проклеювання поверхні тощо) застосовують машини і механізми, проте більшість операцій виконують вручну. Тому на робочому місці маляра завжди повинен бути потрібний набір ручних інструментів для підготовки шпалер до наклеювання і наступної їх обробки (рис. 1).
Рис. 1. Інструменти для виконання шпалерних робіт:
а - ножиці, б - валик, в - ножі, г - щітка, д - ніж із змінним лезом, е - лінійка
Ножиці (рис. 1, а) з довгими лезами застосовують для розрізування полотнищ і обрізування кромок шпалер при заготовці їх на робочому місці, якщо обсяг робіт невеликий. Ними також підрізують шпалери у кутках, вирізують отвори у полотнищах для деталей, які не підлягають обклеюванню (розетки, вимикачі тощо), і виконують інші роботи.
Валик (рис. 1, б) завдовжки 15-20см, виготовлений з гуми, пластмаси, металу або деревини, який обтягують тканиною, призначений для розрівнювання стиків між двома полотнищами шпалер. З цією самою метою, а також для розгладжування паперу, шпалер, фризів і бордюрів після їх приклеювання застосовують щітку з пружною щетиною, найкраще одежну (рис. 1, г).
Маховою щіткою типу КМ або макловицею типу КМА наносять клейстер на поверхню і намазують його на папір або шпалери.
Ножами (рис. 1, в) обрізують кромки шпалер, використовуючи при цьому стіл із щілинним прорізом, кромки цупких шпалер, лінкруст і декоративні полівінілхлоридні плівки на паперовій основі, шпалери біля плінтусів і наличників, а також нарізують полотнища. Щоб забезпечити високу якість обрізування, ніж завжди повинен бути гострим. Обрізувати шпалери за допомогою лінійки найкраще дисковим ножем з круглим лезом.
Ніж із змінним лезом безпечної бритви (рис. 1, д) застосовують для обрізування безосновних декоративних плівок і плівок на тканинній основі безпосередньо на стіні після їх приклеювання.
Дерев'яна або металева лінійка (рис. 1, е) з поділками або без них призначена для направлення ножа під час обрізування шпалер. Найзручніше користуватись металевою лінійкою завдовжки 1,0-1,5 м.
Для підготовки поверхонь під обклеювання шпалерами, крім перелічених інструментів, застосовують звичайний малярний інструмент: терки, шпателі, різні щітки, а для перевірки вертикальності кромки першого приклеєного полотнища шпалер - висок.
Виконуючи шпалерні роботи на висоті, використовують інвентарні пересувні столики або тумбу з широкими східцями.
3. Підготовка поверхонь під обклеювання шпалерами і опоряджувальними плівками
Операції, які потрібно виконати при підготовці поверхні під обклеювання паперовими шпалерами, лінкрустом або синтетичною опоряджувальною плівкою, залежать від якості опоряджувального матеріалу і матеріалу поверхні. Якість паперових шпалер залежить від якості паперу, з якого їх виготовляють. Тому за будівельними нормами всі опоряджувальні рулонні матеріали поділяють на п'ять груп: паперові шпалери прості і середньої щільності; щільні і шпалери, стійкі до вологи; полівінілхлоридні плівки на паперовій і тканинній основі; лінкруст Для кожної групи рулонних матеріалів встановлено перелік операцій, які повинен виконувати маляр під час підготовки поверхонь (табл. 37).
Підготовка обштукатурених і бетонних поверхонь. Під обклеювання шпалерами поверхню слід підготовити так, щоб на ній не було зернин піску, потьоків розчину, погано прошліфованих місць підмазки й інших дефектів, які виступають з площини поверхні. Це слід робити тому, що після приклеювання шпалер фактичні розміри дефектів збільшуються за рахунок товщини паперу, з якого виготовляють шпалери, і кожен дефект буде на поверхи! виразнішим.
Таблиця 37 Операції, що виконують при підготовці поверхонь під обклеювання рулонними опоряджувальними матеріалами
Операція Опоряджувальний матеріал
Паперові шпалери Полівініл-хлориди)
плівки
на основі Лін-круст
прості середньої щільності щільні і стійкі до вологи папе-ровій тканинній
1 2 3 4 5 6
Поштукатурена поверхня
Відбивання верхньої межі шпалер + + + + +
Очищення від набілу верху стін + + + + +
Очищення поверхні + + + + +
Ґрунтування поверхні + + + + +
Часткове підмазування + + + + +
Шліфування підмазаних місць + + + + +
Суцільне шпаклювання - - + + -
Шліфування із зняттям пилу - - + + -
Проклеювання поверхні + + + + +
Обклеювання поверхні папером + + - - -
Шліфування пемзою - + - - -
Повторне проклеювання в окремих місцях
- - + + -
Намазування полотнищ клеєм + + + + +
Повторне намазування полотнищ - + -o- - -
Приклеювання шпалер і плівок:
внапусток + - - - -
впритул + + + +
1 2 3 4 5 6
Продовження табл. 37
Бетонна гіпсобетонна і гіпсолитна поверхні
Відбивання верхньої межі шпалер + + + + +
Очищення від набілу верху стін + + + + +
Очищення поверхні + + + + +
Ґрунтування поверхні + + + + +
Часткове підмазування + + + + +
Шліфування підмазаних місць + + + + +
Проклеювання поверхні + + + + +
Повторне проклеювання в окремих місцях
- - + + -
Намазування полотнищ клеєм + + + + +
Повторне намазування полотнищ - + - - -
Приклеювання шпалер і плівок:
внапусток + - - - -
впритул - + + + +
Поверхня з листових матеріалів заводського виготовлення
Відбивання верхньої межі шпалер + + + + +
Очищення від

 
 

Цікаве

Загрузка...