WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

водопроводу, каналізації, кабелів тощо. Котлован риють, коли будинок має підвальне приміщення. Якщо підвального приміщення немає, то під фундаменти риють лише траншею, ширина якої залежить від ширини фундаменту.
Всі основні земляні роботи виконують за допомогою машин і лише незначні за обсягом вручну. Котловани і траншеї риють переважно екскаваторами, для риття траншей застосовують також канавокопачі, а для планування будівельного майданчика - бульдозери.
Підготувавши основу, починають укладати фундаменти, потім стіни підвалів самої споруди. Водночас із стінами споруджують міжповерхові перекриття, перегородки, окремі опори та інші конструкції. Роботи, пов'язані з кладкою конструкцій з каменю правильної або неправильної форми, називають кам'яними. Виконують такі роботи муляри. Кладку з каменів неправильної форми називають бутовою. Вона може виконуватись "під залив" і "під лопатку". Цю кладку застосовують здебільшого для влаштування фундаментів І стін підвалів. Для кладки "під залив" за формою конструкції влаштовують траншею або дерев'яну опалубку, пошарово заповнюють її бутом і заливають рідким розчином. Коли розчин затужавіє, опалубку знімають. При бутовій кладці "під лопатку" камені укладають поштучно на шар густого розчину з перев'язуванням вертикальних швів.
Для кладки з каменів правильної форми застосовують глиняну або силікатну цеглу, пустотілі керамічні або шлакобетонні камені, гіпсові плити, камені з вапняку, черепашнику, туфів. Штучні камені правильної форми укладають на шар розчину горизонтальними рядами з обов'язковим перев'язуванням вертикальних швів. Існує кілька систем перев'язування швів: ціпна, чотирирядна, багаторядна тощо.
Щоб збільшити міцність будівельних конструкцій, їх виготовляють Із залізобетону. Залежно від місця виготовлення залізобетонні конструкції бувають монолітні і збірні. Монолітні конструкції виготовляють безпосередньо на будівельному майданчику. Роботи, пов'язані з влаштуванням бетонних і залізобетонних конструкцій, називають бетонними,
Залізобетонну конструкцію виготовляють у спеціальній опалубці, яку роблять за формою конструкції.Опалубка може бути дерев'яна або металева. Після встановлення опалубки її заповнюють арматурою у вигляді сітки або каркасу. Арматурні сітки або каркаси виготовляють з кусків круглої сталі і дроту, які з'єднують електрозварюванням. Роботи з виготовлення і встановлення арматури називають арматурними.
Після встановлення арматури опалубку заповнюють бетонною сумішшю і ущільнюють її вібраторами. Бетонну суміш виготовляють з щебеню, піску, цементу і води у бетоновмішувачах безпосередньо на будівельному майданчику або привозять готову з центрального бетонного вузла. Коли бетон затвердне, опалубку знімають, а конструкція залишається на місці.
Більш ефективним є застосування збірних залізобетонних конструкцій, виготовлених на заводі або полігоні і доставлених відповідним транспортом на будівельний майданчик. Нині майже 60-70 % житлових і промислових будівель споруджують із збірного залізобетону. Роботи, пов'язані з монтажем будинків із збірних конструкцій, називають монтажними. Монтаж будинку починають з встановлення фундаментів стаканного типу, колон, балок підвалу, укладання плит підвального перекриття. Всі деталі з'єднують між собою електрозварюванням. Потім так само монтують каркас, перекриття і дах всієї будівлі-Панелі стін приварюють до каркасу.
Якщо будинок дерев'яний, то стіни, перегородки, перекриття, дах та інші конструкції виконують теслярі. Вони зводять дах, встановлюють дерев'яні перегородки, віконні та дверні блоки, настилають дощані підлоги. Роботи, пов'язані з влаштуванням дерев'яних конструкцій, називають дерев'яними.
Дерев'яні роботи поділяють на столярні і теслярські. До столярних належать роботи, пов'язані з чистою обробкою деревини (стругання, фугування тощо) і з'єднання окремих деталей на клею. Так виготовляють вбудовані меблі, віконні й дверні блоки. При теслярських роботах (влаштування даху, опалубки, настилання підлоги тощо) чистота обробки деревини не потрібна. При цьому заготовлені дерев'яні деталі з'єднують між собою цвяхами або спеціальними врубками. Усі основні роботи з обробки деревини (фрезерування, свердління тощо) виконують механізмами.
Щоб прискорити будівництво в зведених поверхах, паралельно монтують електропроводку та санітарно-технічне устаткування.
Після зведення даху і закінчення всіх загальнобудівельних, санітарно-технічних та електромонтажних робіт починають опоряджувальні роботи, які здебільшого виконують у такій послідовності. Спочатку замазують шви між залізобетонними плитами перекриття, потім затирають цементною сумішшю стелі, штукатурять або обшивають листами сухої штукатурки стіни, настилають дощаті підлоги і, якщо потрібно, облицьовують плитками стіни та підлоги (у санвузлах, ванних кімнатах, кухнях тощо). Після цього столярні вироби і обштукатурені поверхні підготовляють до фарбування, а стелі фарбують. Настилають паркетні підлоги, прибивають плінтуси, остаточно фарбують стіни і столярні вироби та стругають, ретельно шліфують і натирають паркетні підлоги. Навколо спорудженої будівлі планують територію, асфальтують доріжки, висаджують декоративні кущі та дерева.
Закінчену будівлю обов'язково потрібно здати спеціальній комісії. Приймаючи будівлю, комісія керується спеціальним збірником, в якому подано технічні умови на виконання всіх видів будівельних робіт.
Список використаної літератури
1. Белогуров В. П., Чмырь В. Д. Справочник молодого маляра.- М.- Высш. шк., 1984.- 176 с.
2. Белоусов Е. Д. Технология малярных робот.- М.: Высш. шк., 1980,- 240 с
3. Лебедев А. М. Справочник молодого штукатура.- М.: Высш. шк., 1984.- 155 с.
4. Мещанинов А. В. Отделочные роботы в монолитном домостроении - Л.: Стройиздат, 1989.- 273 с.
5. Шепелев А М Штукатурные работы.-М.-. Высш. шк., 1983.- 143 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...