WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

роблять міжповерхові карнизи або пояски. Будують стіни з штучних або природних кам'яних матеріалів: глиняної чи силікатної цегли, силікатних, керамічних або бетонних блоків, залізобетонних панелей, вапняків, туфів, черепашників тощо. Поверхні стін будівлі з декоративною метою штукатурять, фарбують або облицьовують керамічними плитками.
Перегородки, поділяють внутрішній простір будівлі на окремі приміщення, їх роблять з гіпсових панелей або штучних матеріалів: цегли, шлакобетонного каменю, гіпсових блоків, деревини тощо.
У сільській місцевості для стін та перегородок можна використовувати місцеві матеріали: глино- та шлакобетон, саманний камінь, очерет, соломіт, торфоплити.
Перекриття. Залежно від розміщення перекриття може бути підвальним, міжповерховим або горищним.
Підвальне перекриття відокремлює приміщення підвалу від першого поверху. Щоб захистити житлові, службові та інші приміщення від вологи, яка може проникати з підвалу, перекриття роблять з водонепроникного матеріалу або прокладають шар гідроізоляції.
Міжповерховіперекриття відокремлюють приміщення з майже однаковою температурою та вологістю повітря, тому гідроізоляційний шар застосовують рідко. Проте в цих перекриттях обов'язково повинна бути належна звукоізоляція, щоб запобігти поширенню звуків з одного поверху на інший.
Горищне перекриття відокремлює тепле приміщення від холодного горища, воно повинно мати шар теплоізоляційного матеріалу.
Несучою частиною перекриття, через яку передаються навантаження на стіни від маси устаткування, людей, меблів тощо, є залізобетонні плити (панелі), металеві, залізобетонні або дерев'яні балки. У сучасному великопанельному будівництві найширше застосовують залізобетонні панелі, які за конструкцією бувають суцільні, замкнутопорожнисті, шатрові, ребристі тощо. На залізобетонні панелі перекриття укладають звукоізоляційний шар з фібролітових плит або інших матеріалів, а на нього підлогу. Підлоги бувають дощані, паркетні, плиткові, бетонні, з лінолеуму та інших матеріалів. Нижню площину перекриття (стелю) штукатурять або опоряджують безпісковою накривкою і потім фарбують або обклеюють шпалерами.
Дахи. Залежно від конструкції будівлі дах може бути одно-, дво-, чотирисхилий, шатрової форми тощо. Дах захищає будівлю від опадів. Несучою його частиною є дерев'яні, металеві або залізобетонні крокви, що спираються на вкладені поверх стін балки (мауерлату) По кроквах укладають рейки або дошки, а по них черепицю, азбофанеру, покрівельну сталь, руберойд тощо. Покриття повинно бути водонепроникним та довговічним,
У великопанельних будівлях застосовують безгорищні дахи з залізобетонних панелей, які укладають під певним кутом до горизонту, щоб з них стікали атмосферні опади. Зовні такий дах покривають гідроізоляційним шаром.
Сходи призначені для сполучення між поверхами, їх розміщують у сходовій клітці будівлі. Сходи складаються з східців та площадок. Ряд східців між двома площадками називають сходовим маршем. Східці спираються на похило розміщені дерев'яні, залізобетонні або металеві балки, які називають косоурами. Сходи можуть бути дерев'яні, сталеві, з кам'яними або бетонними східцями, що спираються на сталеві чи залізобетонні косоури, а також у вигляді збірного залізобетонного маршу. Остання конструкція сходів нині дуже поширена.
Вікна і двері. Розміри і конструкцію вікна вибирають залежно від площі приміщення та архітектурних вимог до будівлі. Віконний блок складається з трьох конструктивних елементів: коробки, рами та підвіконника. У житлах рами роблять подвійні: зовнішні і внутрішні. Крім того, вони можуть бути глухі (що не відкриваються), або стулкові. Коробки, віконні рами та підвіконники виготовляють з деревини, металу, бетону, залізобетону, скла та інших матеріалів.
Двері бувають зовнішні і внутрішні. Дверний блок складається з коробки і дверного полотна. Залежно від кількості полотен виділяють однопільні, двопільні та полуторні двері. Розміри дверей вибирають залежно від розмірів і призначення приміщень. Виготовляють їх з деревини, металу, скла та інших матеріалів.
3. Виконання будівельних робіт
Споруджують будівлі відповідно до затвердженого проекту та генерального плану забудови району робітники різних професій. Вони мають виконати цілий комплекс будівельних робіт: земляних, кам'яних, теслярських, монтажних, санітарно-технічннх, опоряджувальних тощо. Більшість робіт виконують за допомогою машин та механізмів, застосовуючи збірні конструкції заводського виготовлення. Це полегшує працю робітників і значно прискорює темпи будівництва.
Для перевезення будівельних матеріалів з заводів і складів до об'єкта будівництва, а також переміщення їх у межах будівельного майданчика застосовують різні засоби транспорту. Виділяють горизонтальний і вертикальний транспорт. До горизонтального транспорту належить річковий, залізничний і автомобільний, а до вертикального - крани, елеватори, піднімачі тощо. Для транспортування матеріалів на незначні відстані до будівельного майданчика здебільшого застосовують вантажні автомобілі загального або спеціального призначення: бортові, автосамоскиди, панелевози, фермовози, цементовози тощо.
Вантажні роботи на будівництві виконують за допомогою автокранів, екскаваторів, драглайнів, автонавантажувачів, транспортерів.
До початку роботи необхідно обладнати будівельний майданчик і організувати на ньому роботу так" щоб вона йшла без зривів, простоїв і в певній технологічній послідовності. З цією метою на будівельному майданчику споруджують склади для зберігання матеріалів, майстерні, розчинні та бетонні вузли, приміщення для обігрівання робітників, влаштовують під'їзні шляхи тощо.
Після цього розмічають контури майбутньої будівлі на місцевості і приступають до виконання земляних робіт. До земляних робіт належать: планування майданчика, риття котлованів або траншей під фундаменти, риття траншей для прокладання

 
 

Цікаве

Загрузка...