WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат


Реферат
на тему:
ВІДОМОСТІ ПРО БУДІВЛІ І ВИКОНАННЯ ОСНОВНИХ ВИДІВ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ
План
1. Класифікація будівель
2. Основні частини будівлі
3. Виконання будівельних робіт
1. Класифікація будівель
За призначенням усі будівлі поділяють на житлові (будинки квартирного типу, гуртожитки, готелі), громадські (театри, клуби, школи, лікарні, магазини тощо), промислові (корпуси цехів заводів і фабрик, електростанції тощо), сільськогосподарські (свинарники, корівники, птахоферми тощо).
Для спорудження будівель застосовують різні природні або штучні будівельні матеріали. Залежно від виду матеріалу, з якого зроблено стіни, виділяють будинки кам'яні, бетонні, залізобетонні, дерев'яні тощо.
За кількістю поверхів будівлі бувають одно- і багатоповерхові. Будинки, які мають 12 і більше поверхів, називають висотними. Кожен будинок повинен відповідати певним експлуатаційним вимогам: бути міцним, довговічним і вогнестійким, простим за конструкцією і красивим зовні та зсередини, зручним в експлуатації тощо.
Сукупність показників довговічності будинку та вогнестійкості конструкцій характеризують його капітальність. Залежно від капітальності, народногосподарського призначення та місця розміщення виділяють чотири класи будівель.
До першого класу належать будівлі громадського призначення (театри, клуби, палаци культури, готелі тощо), здебільшого споруджувані у великих містах та обласних центрах. Такі будівлі повинні відповідати найвищим вимогам: довговічність стін без втрати необхідних експлуатаційних якостей має бути розрахована більш як на 100 років, зовнішні та внутрішні поверхні повинні бути високоякісно опоряджені.
До другого класу належать житлові та промислові будівлі зі строком експлуатації 50-100 років, їх споруджують в містах та робітничих селищах. Опорядження поверхонь повинно відповідати середнім вимогам.
До третього класу належать житлові, сільськогосподарські та малі промислові будівлі зі строком експлуатації 20-50 років, які споруджують в районних центрах, малих містах та селах. Опорядження поверхонь повинно бути простим.
До четвертого класу належать будівлі, які мають не більше двох поверхів, з мінімальними вимогами до них і простим опорядженням поверхонь.
Не класифікуються тимчасові будівлі (склади, сараї тощо) зі строком експлуатації до 5 років.
2. Основні частини будівлі
Будівля складається з окремих конструктивних елементів (частин). Кожна частина має своє призначення і залежно від цього її виготовляють з відповідних матеріалів: цегли, бетону, залізобетону, деревини, металу, скла тощо. До основних конструктивних елементів будівель належать фундаменти, стіни, перекриття, перегородки, дах, сходи, вікна, двері тощо (рис. 1).
Залежно від сприймання навантаження виділяють несучі та захисні конструкції. Несучі конструкції (фундамент, перекриття, стіни), крім власної маси, здатні сприймати й інші тимчасові та постійні навантаження. Захисні конструкції (перегородки, двері, вікна) ніяких навантажень, крім власної маси, не несуть і призначені для поділу будівлі на окремі приміщення та захисту їх від навколишнього середовища.
За ступенем вогнестійкості конструкції бувають спалимі, важкоспалимі і неспалимі. Щоб запобігти розповсюдженню вогню в разі виникнення пожежі, у будівлях влаштовують протипожежні стіни, які розрізують всю будівлю по вертикалі і виступають над рівнем даху не менш як на 0,7 м. Для запобігання розповсюдженню вогню у вертикальному напрямі в багатоповерхових будинках влаштовують вогнестійкі перекриття.
Захисні конструкції будівель і перекриття слід розраховувати на термічний опір, звукопроникність, міцність, стійкість та інші показники якості. Захисні конструкції повинні добре зберігати тепло в холодний період року, бути теплоємними, мати низький коефіцієнт звуко- і повітропроникності тощо.
Основи та фундаменти. Ґрунт, який може без додаткового зміцнення сприймати масу будівлі з усіма навантаженнями на неї, називають природною основою. Якщо ґрунт неміцний, то під фундаментом влаштовують штучну основу з виару зволоженого піску (піщана подушка) або забивають дерев'яні, залізобетонні чи металеві палі. Основа завжди повинна бути міцною і нерухомою. Підземну частину будівлі, що сприймає на себе всі навантаження і передає їх на основу, називають фундаментом.
Рис 1 Розріз будинку та його частини
1 - фундамент 2 - зовнішня стіна 3 - міжповерхове перекриття, 4 - внутрішня стіна 5 - двері 6 - вінце вий карниз 7 - дах 8 - перегородка 9 - вікно 10 - сходовий марш 11- сходова площадка 12- цоколь
Виділяють фундаменти стрічкові й стовпчасті. Стрічкові фундаменти закладають у вигляді суцільних смуг під капітальними (несучими) стінами. Стовпчасті фундаменти застосовують у житлових та промислових будівлях під колонами І окремими стояками. Споруджують фундаменти з бутового каменю, бутобетону або залізобетону Няні дуже широко застосовують збірні фундаменти з бетонних і залізобетонних елементів заводського виготовлення.
Для захисту стін будівлі від вологи, що може просочуватись з ґрунту, у цокольній частині її на висоті 15- 20 см від рівня землі влаштовують гідроізоляційний шар з толю або руберойду Якщо в будівлі є підвал, то зовнішню поверхню його стін вкривають шаром бітуму Для надійного захисту фундаменту від стічних вод по периметру будівлі на поверхні землі роблять вимощення.
Стіни і перегородки. Стіни поділяють на зовнішні та внутрішні. Зовнішні стіни призначені для захисту приміщень від атмосферних впливів, внутрішні стіни - для поділу будівлі на менші об'єми. Стіни водночас з виконанням захисних функцій е опорою для перекриття, даху та інших частин будівлі. Верхня частина стін (під дахом) закінчується вінцевим карнизом, що виступає за межі площини стіни. Карниз захищає стіни від зволоження під час дощу, а також є декоративною частиною. З цією самою метою в багатоповерхових будинках

 
 

Цікаве

Загрузка...