WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Повітряні лінії електропередавання – експлуатація та обслуговування - Реферат

Повітряні лінії електропередавання – експлуатація та обслуговування - Реферат

перевірку лінійної арматури, проводів і тросів;
o перевірку болтових з'єднань проводів і тросів;
o перевірку заземлювальних пристроїв та вимірювання їх опору;
o перевірку обмежувачів перенапруги, розрядників та захисних проміжків.
У випадку переходу ПЛ через водний простір необхідно перевіряти стан надводної та підводної частини фундаменту.
На ПЛ 110-330 кВ з волоконно-оптичним кабелем, вмонтованим у грозозахисний трос (ОКГТ), під час огляду необхідно також перевірити:
o відстань від ОКГТ до проводів;
o стан заземлювальних спусків арматури ОКГТ;
o відсутність пошкоджень кабелю в місцях кріплення затискачів.
На лініях із самонесучими ізольованими проводами додатково проводять такі перевірки та вимірювання:
o перевірку стану ізоляції проводів;
o перевірку стану підтримуючих затискачів;
o перевірку наявності і стану захисних кожухів на з'єднувальних і відгалужувальних затискачах ПЛ напругою до 1000 В;
o вимірювання опору ізоляції ПЛ напругою до 1000 В.
Вимір опору петлі "фаза-нуль" на ПЛ напругою до 1000 В необхідно проводити під час приймання їх в експлуатацію, надалі - під час під'єднання нових споживачів і виконання робіт на ПЛ, які зумовлюють зміни цього опору.
Під час приймання ПЛ в експлуатацію всі з'єднання проводів та тросів повинні бути перевірені візуально та на відповідність геометричних розмірів.
Результати перевірок та вимірів на ПЛ оформляють протоколами.
Виявлені дефекти, які потребують термінового усунення, заносять у журнал дефектів, а за наявності автоматизованої системи - у відповідні бази даних. На підставі аналізу виявлених дефектів приймають рішення про терміни їх усунення.
Для виявлення дефектних фарфорових ізоляторів та контактних з'єднань ПЛ під робочою напругою рекомендовано застосовувати портативні тепловізори.
Контроль лінійної ізоляції необхідно проводити не раніше ніж через 5-6год після подачі напруги на ПЛ.
Контроль контактних з'єднань необхідно проводити під час навантаження не меншого ніж 30-40 % номінального.
Під час введенняв роботу нових ліній напругою 6 - 35 кВ необхідно провести перевірку симетричності ємностей окремих фаз. У разі необхідності розробити і впровадити заходи із симетрування фаз.
Перевірку симетричності ємностей фаз проводять також після проведення робіт на ПЛ, які могли призвести до порушення симетричності (модернізація лінії, заміна або перестановка конденсаторів зв'язку).
На ділянках трас ПЛ напругою 330 кВ і вище, де можливе перебування людей, необхідно провести вимірювання напруженості електричного поля з метою виявлення зон впливу з напруженістю вищою ніж 5 кВ/м.
Вимірювання напруженості електричного поля проводять на висоті 1,8 м від поверхні землі.
У місцях з напруженістю електричного поля вищою ніж 5 кВ/м необхідно вжити заходи для захисту від впливу електричного поля.
На ПЛ напругою вище 1000 В, які зазнають інтенсивного льодоутворення, повинно бути передбачене розтоплювання ожеледі електричним струмом.
У разі виникнення умов для утворення ожеледі необхідно контролювати процес льодоутворення на ПЛ і забезпечити своєчасне введення пристроїв розтоплювання ожеледі.
Інформацію про утворення ожеледі отримують від місцевих підрозділів Держкомгідромету України, доповнюючи її даними метеопостів енергооб'єктів та спостережень у контрольних точках ПЛ. Розтоплювання ожеледі на грозозахисних тросах з волоконно-оптичним кабелем не передбачене.
Капітальний ремонт ПЛ необхідно виконувати за рішенням технічного керівника організації, яка експлуатує електричні мережі, на підставі технічного стану.
Капітальний ремонт ПЛ на дерев'яних опорах необхідно проводити не рідше ніж один раз на 5 років, ПЛ на металевих і залізобетонних опорах - не рідше ніж один раз на 10 років.
Капітальний ремонт ділянок ПЛ проводять з урахуванням ремонту всієї ПЛ за міжремонтний період.
Роботи, виконані на лінії під час капітального ремонту, оформляють записом у журналі обліку робіт і внесенням відповідних змін та доповнень в паспорт ПЛ.
Конструктивні зміни опор та інших елементів ПЛ, а також спосіб закріплення опор у ґрунті необхідно виконувати тільки за наявності технічного обґрунтування та рішення проектувальника, технічної документації та з дозволу технічного керівника енергооб'єкта чи організації, що експлуатує електричні мережі.
Планові роботи на ПЛ і роботи щодо попередження та ліквідації порушень (аварій) необхідно проводити з дотриманням правил охорони електричних мереж.
Роботи на ПЛ, які проходять сільськогосподарськими угіддями, необхідно проводити з урахуванням вимог Земельного кодексу України.
Роботи із запобігання порушень у роботі ПЛ та ліквідації наслідків таких порушень можна проводити у будь-яку пору року без погодження з землекористувачами, але з повідомленням їх про проведення робіт в десятиденний термін після їх початку.
Після виконання вказаних робіт організація, що експлуатує електричні мережі, повинна привести земельні угіддя до стану, придатного для їх подальшого використання за призначенням, а також відшкодувати землекористувачам (або власникам землі) збитки, заподіяні під час проведення робіт.
Організації, що експлуатують ПЛ зі спільною підвіскою проводів, повинні проводити планові ремонти у погоджені терміни. В аварійних випадках ремонтні роботи необхідно проводити з попереднім повідомленням іншої сторони (власника лінії або проводів).
Для визначення місць пошкодження ПЛ напругою 110 кВ і вищою, а також місць міжфазних замикань на ПЛ 6-35 кВ, на електростанціях і підстанціях повинні бути встановлені пристрої, які фіксують місце пошкодження. На ПЛ напругою 6-35 кВ з відгалуженнями повинні бути встановлені покажчики пошкодженої ділянки.
Організації, що експлуатують електричні мережі, повинні бути оснащені переносними приладами для визначення місць замикання1 на землю ПЛ 6-35кВ.

 
 

Цікаве

Загрузка...