WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Повітряні лінії електропередавання – експлуатація та обслуговування - Реферат

Повітряні лінії електропередавання – експлуатація та обслуговування - Реферат

Особи, які порушили ці правила, повинні бути притягнені до відповідальності у встановленому порядку.
Уздовж ПЛ, які проходять через лісові масиви та зелені насадження, необхідно підтримувати просіки відповідної ширини і періодично обрізати в них дерева та кущі. Вирубування багаторічних насаджень необхідно проводити після оформлення лісорубного квитка згідно з чинним законодавством.
Роботи з ліквідації аварійних ситуацій дозволено проводити без оформлення належного дозволу, але з наступним повідомленням про їх виконання.
Повітряні лінії напругою 10, 20 кВ, виконані з одножильних самонесучих ізольованих проводів, відрізняються меншою відстанню між проводами і відповідно меншою шириною просіки.
Для ПЛ на напругу до 1000 В з самонесучими ізольованими проводами просіки не потрібні. У цьому разі також не нормують відстань від проводів до дерев та інших насаджень. Проводять вирубування лише окремих дерев, які створюють загрозу для ізольованих проводів лінії.
Трасу ПЛ необхідно утримувати у безпечному щодо пожеж стані згідно зправилами охорони електричних мереж і ПУЕ.
На ділянках ПЛ, які зазнають інтенсивного забруднення, необхідно проводити очищення (обмивання) ізоляції або заміну забруднених ізоляторів.
У зонах інтенсивних забруднень ізоляції птахами і в місцях їх масових гніздувань необхідно застосовувати спеціальні пристрої, що унеможливлюють сідання птахів над гірляндами або їх відлякують.
Під час експлуатації ПЛ в прогонах перетину діючих ліній з іншими ПЛ, у тому числі з самонесучими ізольованими проводами та лініями зв'язку, допустиму кількість з'єднань проводів і тросів на ПЛ, які перетинаються, визначають згідно з ПУЕ.
3 метою захисту ПЛ від зовнішніх факторів, організація, яка експлуатує електричні мережі, повинна утримувати в справному стані:
o сигнальні знаки, встановлені у місцях перетину ПЛ з судноплавними і сплавними річками, водоймищами, каналами та озерами, за погодженням з басейновими управліннями водного шляху (управлінням каналів);
o сигнальне освітлення та денне маркування опор ПЛ на приаеродромних територіях і повітряних трасах згідно з законодавством, яке регулює використання повітряного простору України;
o постійні знаки, встановлені на опорах відповідно до проекту ПЛ та вимог НД;
o захист опор від пошкодження у місцях, де можливі потоки води, льодоходи тощо;
o захист опор, встановлених біля автомобільних доріг.
За утриманням у справному стані дорожніх знаків обмеження габаритів, які встановлюють на перетині ПЛ з автомобільними дорогами, слідкує організація, яка експлуатує електричні мережі.
Встановлення знаків, призначених для захисту ПЛ від зовнішніх факторів, проводять організації, у віданні яких знаходяться об'єкти, по яких проходять ПЛ.
Під час експлуатації ПЛ необхідно слідкувати за справністю дорожніх знаків обмеження габаритів, встановлених на перетині ПЛ з автомобільними дорогами; дорожніх знаків, встановлених на перетинах ПЛ напругою 330 кВ і вищою з автомобільними дорогами, які забороняють зупинку транспорту в охоронних зонах таких ПЛ.
Встановлення та обслуговування таких знаків проводять організації, у віданні яких перебувають автомобільні дороги.
У випадку паралельного проходження ліній протяжністю більшою ніж 2 км для ПЛ напругою 220 кВ і вище, необхідно оцінити рівень взаємовпливу і розробити відповідні заходи для попередження негативних впливів на роботу пристроїв захисту і автоматики, комутаційних апаратів та рівні комутаційних перенапруг, що можуть призвести до небажаних наслідків.
Під час експлуатації ПЛ необхідно проводити періодичні та позачергові огляди ліній. Графік періодичних оглядів затверджує технічний керівник енергооб'єкта чи організації, що експлуатує електричні мережі.
Періодичність оглядів ПЛ повинна бути не меншою, ніж один раз на рік по всій довжині ПЛ. Крім цього, інженерно-технічний персонал повинен проводити вибіркові огляди, включаючи усі ділянки ліній, які підлягають капітальному ремонтові.
За необхідності за рішенням технічного керівника проводять огляди ПЛ у нічний час.
Верхові огляди з вибірковою перевіркою стану проводів і тросів у затискачах та дистанційних розпірках ПЛ напругою 35 кВ і вищою або їх ділянок, термін служби яких становить 20 років і більше, або які проходять у зонах інтенсивного забруднення, а також по відкритій місцевості, необхідно проводити не рідше ніж один раз на 5 років; на решті ПЛ 35 кВ і вище (ділянках ліній) - не рідше ніж один раз на 10 років.
На ПЛ напругою 0,4-20 кВ верхові огляди необхідно проводити у разі необхідності.
Необхідно також проводити обстеження конструкції ПЛ. Періодичність проведення обстежень визначає технічний керівник електричних мереж за результатами оглядів, профілактичних перевірок з урахуванням впливу середовища району проходження траси ПЛ.
Позачергові огляди ПЛ або їх ділянок необхідно проводити:
o під час утворення на проводах та тросах ожеледі;
o під час коливань ("танцювання") проводів та тросів;
o під час льодоходу, розливу річок, лісових і степових пожеж, а також інших стихійних явищ;
o після вимкнення ПЛ захистами і неуспішного автоматичного повторного включення (АПВ), у випадку успішного АПВ - за необхідності.
На ПЛ необхідно виконувати такі профілактичні перевірки та виміри:
o перевірку стану трас ПЛ, стріл провисання проводів та тросів, віддалі від проводів до різних об'єктів;
o перевірку стану опор;
o перевірку вітрових зв'язків опор;
o вибіркову перевірку стану фундаментів опор;
o перевірку стану покриття опор від корозії;
o контроль щодо появи корозійних пошкоджень елементів металевих опор;
o контроль щодо появи тріщин, раковин та відшарувань у стволах залізобетонних опор;
o перевірку тросових відтяжок (пошкодження корозією, тяжіння, закріплення в ґрунті);
o перевірку лінійної ізоляції (крім ПЛ напругою до 1000 В);
o

 
 

Цікаве

Загрузка...