WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі Ф-4 - Реферат

Проект монтажу засобів автоматизації верстату моделі Ф-4 - Реферат

швидкості РКС.
Зупинка двигуна відбувається натискуванням кнопки SB1.
1.2. Обгрунтувати тему проекту
Технічний процес виробництва продукції, що виготовляється з дерева вкючає в себе підготовку основних матеріалів, їх фрезерування, обгонка. Провівши детальне вивчеення будови складових частин верстату, а також їхнє призначення і проаналізувавши електричну схему роботи верстату потрібно відмітити наступні недоліки: велекі затрати електричної енергії, а найголовніший недолік - це застосування людської праці, багато операцій виконується вручну, наприклад піднімання і опускання фрези, розвантаження заготовок і ряд інших ознак, що зменшує обсяг виробництва.
З метою усунення даних недоліків, а саме вивільнення робочої сили, що вигідно економічно у фінансовому плані, необхідно вдосконалити даний верстат провівши його автоматизацію. Отже, вивчивши існуючі засоби автоматизації та провівши їханаліз можна запропонувати вставити автоматичний стіл подачі заготовок і здійснити опускання фрези-автоматично.
Запровадивши дані засоби автоматизації ми досягнемо скорочення робочої сили і досягнемо економії робочого часу, що позитивно вплине на обсяг виготовленої продукції.
Основна мета курсового проекту - вибір та розробка технологій монтажу для вибраних засобів автоматизації. Робота над цим питанням дозволить впровадити у виробництво сучасної технології виконання монтажних робіт, а самі роботи продумати до найменших дрібниць та виконувати їх планово відповідно до розробленого графіку.
Крім того планування монтажних робіт використовуватиметься згідно з вимогам ППР, максимально використовуватиметься індустріалізація та спеціалізація робіт, тому, що застосування індустріальних методів монтажних робіт, а також їх спеціалізація дозволяє знижити трудомістськість та скоротити тривалість монтажу систем автоматики.
Розроблені та впроваджені нами для існуючого обладнання технології монтажу засобів автоматизації дадуть змогу розраховувати на здачу об'єкту в експлуатацію в найкоротші терміни та тривалу і безперебійну роботу обладнання автоматизованого нами, тобто даний проект автоматизації є дійсно економічно вигідним.
2. Проектна частина
2.1. Вибір і обгрунтування засобів автоматизації
Автоматизація виробничого процесу верстату Ф-4 має велике значення, вона дозволяє досягти високої продуктивності праці зі зменшенням кількості обслуговуючого персоналу. Для цього ми автоматизовуємо піднімання і опускання шпинделя фрези даного верстату, а також автоматизовуємо процес повертання напрямної лінійки; завантажувальний та розвантажувальний механізм.
На заданому верстаті ми встановлюємо спеціальний завантажувальний пристрій, розвантажувальний, а також можна встановити накопичувальний. Принцип дії, схема, компоновка і конструкція цих пристроїв можуть бути різноманітними, так як на них впливає конфігурація і розміри оброблювальних деталей, вид привода і інші.
В нашому випадку ми встановлюємо завантажувальний і розвантажувальний механізм без накопичувачів, який призначений лише для загрузки чи укладання деталей і працює разом з іншим транспортним чи завантажувально-розвантажувальним пристроєм, що мають накопичувані.
Для автоматичного переміщення напрямної лінійки можна застосувати систему сельсинів, які працюють в індекаторному режимі і складаються з двох однакових електрично зв'язаних сельсинів: сельсин-давача і сельсина-приймача. Одні однойменні обмотки (ротора чи статора) сельсинів електрично з'єднані між собою, а інші підключені до однієї мережі змінного струму.
Якщо ротор сельсина-давача повернеться на певний кут, по з'єднаним проводам ротора піде струм і на ротор сельсина-приймача почне діяти крутний момент, який називається синхронізуючим, що заставить ротор сесельсина-приймача повернути напрямну лінійку на той же кут.
Для автоматичного піднімання і опускання шпинделя фрези, фрезерного верстату ми встановлюємо електродвигун та рейковий механізм. Із включенням двигуна приводимо в рух зубчате колесо яке крутиться і піднімає рейковий механізм, який служить для автоматичного піднімання і опускання шпинделя фрези. Опускання шпинделя фрези виконується наступним чином: переміщуємо каретку до лівого кінця ножа за допомогою кнопки <>.
Завдяки рейковому механізму автоматично опускається шпиндель фрези.
Встановивши всі ці засоби автоматизації ми автоматизуємо наш верстат, що дасть змогу випускати більше продукції з прикладанням мінімума зусиль.
2.2 Вимоги до монтажу вибраних засобів автоматизації
Щоб забезпечити точну і безперебійну роботу обладнання, потрібно вибрані нами засоби автоматизації змонтувати згідно правильно вибраної технології монтажних робіт.
Метод монтажу електрообладнання великими блоками виготовлених на заводах або монтажнозаготівельних відділеннях, забезпечує високу степінь індустріалізації робіт.
Провендення робіт по монтажу електрообладнання великими блоками повинно передувати виконанню ряду підготовчих міроприємств, завдяки яким електромонтажні роботи зводяться до зберання вузлів в самі найкоротші терміни. При розробці питань організації виробництва електромонтажних робіт необхідно передбачити можливість використання основної частини робіт незалежно від готовності будівництва і монтажу засобів автоматизації на технологічному обладнанні.
Основною підготовчою мірою до проведення електромонтажних робіт індустріальних методів являється план проведення робіт.
Монтаж електродвигуна (для завантажувального і розвантажувального механізму) зводиться до встановлення салазок і закріпленню на них двигуна. Однією з найважливіших вимог монтажу електродвигуна є вивірка фундаментальної плити, яка повинна бути встановлена по висотним і основним відміткам у відповідності з даними кресленнями. Горизонтальне положення фундаментальної плити під агрегатами вивіряють за допомогою гідростатичного рівняння.
Для кріплення плит до фундаменту застосовують анкетні болти. При затягуванні плит анкерними болтами горизонтальне положення встановлення площин забезпечується застосуванням

 
 

Цікаве

Загрузка...