WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення дверного блоку - Реферат

Виготовлення дверного блоку - Реферат

малими цвяхами кріплять полоси рубероїда, толь шириною, рівною або меншою ширини коробки. Полотна дверей до підйому блоку в проектному положенні слід закріпити, для того щоб в процесі підняття вони не відкрилися після чого в блоки вверчують монтажні гачки. Піднімають блоки двохгілковим стропом. На деяких будівлях блоки комплектують на квартири і піднімають краном в контейнері.
Для направлення блоків проектне положення використовують тонкий сталевий або волокняний канат який тимчасово закріпляють до вертикального бруска коробки. Блок необхідно піднімати обережно, без ривків, а опускати до місця встановлення плавно. Повороти стріли не повинні бути різкими. Осі дверних блоків мають співпадати з осями пройомів. Співпадання осей блоків і пройомів перевіряють сиском по мітці осі пройми зробленій на верхньому його відкосі, при чому шнур має пройти точно через точку перетину діагоналей коробки блоку. Перекоси блоку знешкоджують за допомогою клинів.
При монтажі дверних блоків всі одноіменні елементи розташовують на одній лінії, наприклад на фасаді багатоповерхового будинку вертикальні бруски перепльотів мають знаходитись на одній вертикальній лінії.
При встановленні дверного блоку в пройом його вирівнюють по рівню як по площині стіни так і в поперек, для того щоб коробка блока не виступала за площину стіни, якщо стіни не штукатуряться. При штукатурених стінах коробка має виступати за площину стіни на товщину штукатурки, щоб обналічник прилягав до стіни і коробки.
Перед кріпленням блоку перевіряють, чи не перекошена коробка. Для цього блок вимірюють по діагоналях, натягуючи шнур з одного кута в протилежний. Перекос коробки можна перевірити також кутником або виском.
Коробки, які встановлюють в пройоми зовнішніх стін, мають відступати від площини стіни внутрішнього приміщення по всьому його фасаду на однаковій відстані.
Коробки дверних блоків до цегляних стін і перегородок закріплюють шурупами або сталевими єришами які забивають в дерев'яні антисептовані пробки, закладені в стіни. Вертикальні бруски коробок закріплюють до пройомів не менше чим в двох місцях, причому відстань між шурупами і єршами має бути не більше 1м. З дерев`яними перегородками коробки з`єднують цвяхами. Після встановлення в пройом і закріплення блоків зазори між коробкою і кладкою зовнішніх стін необхідно проконопатити термоізоляційними матеріалами. Конопатять сталевими конопатками. Також зазор можна заробляти монтажною піною. Для кращого закріплення блоків бажано у верхній частині пройома в місцях стику блоків встановити додаткову пробку або металевий закладний елемент.
Для герметизації дверей, а також стиків у зовнішніх панелях в будинках багатоповерхових застосовують мастику-герметик поліізобутиленстирола. Мастика гарно скріплюється з поверхнею деревини і бетону. При холодній температурі мастику не потрібно підігрівати.
Дверні блоки в пройоми цегляних стін встановлюють за допомогою крана. Вертикальні бруски дверної коробки закріплюють єришами, забиваючи в дерев`яні антисептовані пробки, вкладені при кладці стін.
В блочних і панельних приміщеннях коробка закріпляється в закладні дерев`яні антисептовані пробки розміром 50х80х120мм. На окремих будовах дверні блоки встановлюють в процесі складення стін. Для кращого кріплення коробок в кладці по висоті до вертикальних брускі прибивають відрізки дроту, які потім закладають в шви і заробляють розчином.
При встановлення дверних коробок в стінах треба слідкувати затим, щоб коробка була не перекошена. При встановленні дверних блоків в перегородках бажано, щоб вони не виступали із площини перегородки. Знаючи, що перегородки мають 80мм. товщини, для встановлення в пройму, використовують коробки 74мм. товщиною.
В стінах дерев'яних будинків із колод і брусків - в проймах на колодах і брусках нарізують гребінь, після чого встановлюють коробку, яка з зовнішньої сторони має паз, який входить в гребінь. Щілини, які утворюються між коробкою і стіною, конопатять із зовнішньої і з внутрішньої сторони приміщення.
В зовнішній стіні коробка щільно пристає до каркаса.
Після закріплення коробки до стіни дверне полотно знімають з завісів, щоб не пошкодити його під час опоряджувальних робіт. Кінці вертикальних брусків коробки заробляють в підлогу на проектну глибину. Щілина, яка утворюється між коробкою і стіною пройому, конопатять, а відкоси штукатурять.
Після виконання опоряджувальних робіт дверне полотно знову навішують на коробку перевіряючи пригонку до четвертей коробки.
Притвори зовнішніх вхідних дверей уплотнюють еластичними прокладками, закріплюючи після пофарбування і засклення блоків.
Для щільного прилягання до стін чи перегородок обналічку закріпляють з напусками не менше 10мм. Правильність встановлення обналічки перевіряють рівнем, кутником і виском. Закріплюють їх до коробки цвяхами, із легко втопленими шапками. В кутах їх з'єднують на вус. Обналічку з деревини щільних порід (дуб, червоне дерево, полісандр і інші) закріплюють шурупами. Обналічки встановлені в одному приміщенні мають мати один профіль. Дверні блоки склять а потім фарбують.
3. Заходи охорони праці
Кожний новий робітник може бути допущений до роботи лише після вивчення і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктаж ділиться на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер з техніки безпеки з кожним новим робітником. Первинний на робочому місці, повторний, позаплановий і поточний інструктаж проводить керівник робіт.
При інструктажі робітник дізнається про правила повведінки на території, основні причини, які викликають травми. Ознайомлюється з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебітками, автотранспорту і при завантажувально-розвантажувальних роботах.
На робочому місці інструктаж проводить майстер або керівник робіт, детально пояснює безпечні прийоми роботи, огороджуючу техніку, розказую про електробезпеку, порядок утримання робочого місця, будови механізмів, правилах запуску, зупинки і змащування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві
Дерев`яні конструкції виготовляють на підприємствах будівельної індустрії, часто на будівництвах приходиться виконувати ряд робіт із застосуванням ручного і механізованого інструменту, а інколи деревообробних верстатів. Велику роль для безпеки роботи відіграє правильна організація робочого місця. Робоче місце столяра, який займається обробкою деревини обладнується верстаком і необхідним інструментом і приспосібляннями.
Верстак міцно закріпляється на робочому місці, а інструмент влаштовують так, щоб ним легко і зручно було користуватися. Пиломатеріали, заготовки розміщують поблизу верстака, так щоб робітник не витрачав значних сил і рухів на їх доставку до місця роботи.
Особливу увагу слід звернути на правильне розташування механізованого інструменту.Рукоядки ручного інструменту мають бути щільно і добре закріплені, а поверхня їхня має бути гладка, без

 
 

Цікаве

Загрузка...