WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення дверного блоку - Реферат

Виготовлення дверного блоку - Реферат

розмічають гнізда під шипи, для чого брусок кромкою до верху кладуть на стіл і з допомогою кутника олівцем наносять на кромці лінії.
Бруски розмічають так: відмірявши від торця бруска на 20мм, олівцем наносять лінію 1; відмірявши 32мм, наносять лінію 2; на відстані 140см від другої лінії наносять лінію 3. Після цього, вимірявши необхідні відстані, наносять лінію 4,5,6,7 і 8. Потім на торцях бруска на відстані 12мм. від кожного ребра наносять лінії 12,13.
Перетин поперечних і повздовжніх утворюються гнізда 9 на кромці: Вибирають гнізда долотом, слідкуючи за тим, щоб долото не виходило за межі розмітки. Цю операцію можна проводити електродовбачем зачищаючи поверхню гнізд стамескою. Необхідно слідкувати за точністю вибирання гнізда. Якщо гніздо получається більшого розміру, шип буде сідати не щільно, при меншому розмірі гнізда шип не ввійде в нього.
Потім в бруску шпунтубелем вибирають паз, а рубанком профіль. Після виготовлення брусків і тахель двері двері попередньо складають.
Після попереднього складання і підгонки двері розбирають, змазують шипи і проушени клеєм, а потім знову збирають і обтискають в складальному верстаті. Додатково в кутах на клею ставлять нагелі.
Бруски коробки також складають на клею і кріплять на кутах нагелями. Правильність складання, коробок перевіряючи діагональність лінійкою або кутником, складені двері полотна повинні мати по периметру на обробку фуганком, електрорубанком 2...3мм. на сторону.
Дверні замки рекомендується врізати на висоті 1000мм. від низу полотна вручну або механізованим інструментом. Розмічають гнізда за допомогою кутника або шаблона П. Е. Кускова, виготовленого з деревини і фанери. Верхню планку шаблона роблять із фрезерованої дошки товщиною 10...12мм, а бокові із фанери. Бокові планки прибивають до верхньої цвяхами.
При розмітці гнізда під замок шаблон надівають на кромку дверей, так щоб горизонтальна вісь його знаходилась на відстані 1000мм. від низу дверей, після чого олівцем розмічають гніздо і положення замкової щілини. Потім долотом вибирають гніздо і висвердлюють замкову щілину. Гніздо під замок можна вибирати на горизонтально-свердлильному верстаті, або електросвердлом і електродовбачем за декілька прийомів.
В коробці необхідно вибрати стамескою місце для заповної планки. Його відзначають прикладаючи планку до бруска коробки і обводячи до контуру олівцем.
Замки врізають в вертикальні бруски рамкових дверей, вище чи нижче середнього горизонтального бруска. Врізати замки напроти середніх брусків не допускається, так як при цьому пошкоджується міцність шипового з`єднання.
Потім підганяють дверне полотно до коробки, підчищаючи при необхідності окремих місць.
На спеціальний стіл або верстак кладуть складену коробку, і двері щільно підганяють до четверті коробки таким чином, щоб вони лежали врівень з кромкою коробки. Після підгонки дверей мають мати двохміліметровий зазор між з'язкою і четвертю коробки, необхідний для нормальної експлуатації дверей.
В двополотенних дверях перед вагонкою в коробку попередньо відбирають фальці по прикриванню дверей на фрезерному верстаті або ручним інструментом, потім двері складають в місцях прикривання і підганяють звичайним способом. Зазор в місцях прикривання повинен скласти 2мм. Після підгонки ставлять на клею, шурупах, нащільники і навішують двері на завіси. Гнізда під петлі вибирають на робочому місці за допомогою шаблона Павліхіна.
Кожне полотно навішують на дві або на три петлі, при чому бути верхньої і нижньої петель, повинні бути на одній вертикальній осі.
Двері вхідні в будинок навішують на петлі ПН1-150, ПН2-150, ПН3-130, ПН3-150, внутрінні двері на петлі ПН4, які мають розмір 98мм.
Після підгонки і навішування дверей весь блок перевіряють, в необхідних місцях зачищують провіси.
Двері не повинні закриватись щільно, а ні відкриватися; на петлях двері повинні рухатися свобідно. В дверному блоці не допускається пожолобленість, перекоси більше 2мм. в любому напрямку, необроблені місця і шороховатість. Готовий блок розшивають у пакувальними планками і відправляють для пофарбування і засклення.
2.4. Складання дверних блоків на будівництві.
Робота по складанню дверних блоків заключається із складання коробки вибирання фальців полотен по прикриванню, підгонка дверей до коробки, врізка петель, замка та інших приладів, встановлення нащільників, навішування полотен на петлі, оліфування і пофарбування. Коробки складають на складальному верстаті.
Полотно однополотенних дверей потрібно щільно підігнати до четверті коробки. При роботі вручну спочатку підганяють кромку одного вертикального бруска, а потім горизонтального бруска.
У двополотенних дверях спочатку збирають фальці по прикриванню полотен і після підгонки полотен складають їх таким чином, щоб горизонтальні бруски співпадали, тобто знаходились на одному рівні. Потім підганяють обидва полотна, вони повинні щільно прилягати до четверті коробки по всьому периметру, невиступаючи за площину бруска коробки і не западаючи. Навішують полотна на дві або три петлі, причому бути верхньої і нижньої петель повинні бути на одній вертикальній осі. Замки врізають за допомогою шаблона П.Е. Кускова. Отвори під замки в дверних полотнах вибирають кондуктори.
Вибирають гнізда під замки в дверях таким чином. Відкривають двері приблизно під кутом 75` і закріплюють їх в цьому положенні, установивши два клини під нижньою частиною полотна. Після чого роблять розмітку для встановлення кондуктора. Кондуктор встановлюють на розмітці і гвинтами закріплюють на дверях.
Фіксувати положення кондуктора можна рейкою, прибиваючи цвяхами до кромки полотна зверху. Розмір рейки по довжині повинен відповідати положенню замка від верха дверей.
Отвори в дверях по кондуктору вибирають елетро свердлом. Спочатку вибирають отвори для ручки, отвори і паз для ключевини, потім паз для замка.
Для закривання вхідних дверей в квартирі, а також окремих приміщень громадських будівель застосовують врізний циліндровий замок з засовом 3В1.
Замки встановлюють в вертикальні бруски. При встановленні замків з ручками необхідно, щоб вісь ручки співпадала з віссю ключевини. Планки замків врізають врівень з поверхнею брусків обв'язки і коробки.
2.5.Монтаж дверних блоків
При спорудженні великоблочних, цегляних і дерев`яних будинків із колод і брусів і каркасних будівель дверні блоки встановлюють в основному в процесі зведення стін. Блоки подають до місця становлення підйомними механізмами.
До установки в пройом дверні блоки, до цегляних стін, захищають рулонами гідроізоляційними матеріалами, такими як толем або рубероїдом. При антисептуванні дверних коробок по периметру на будівництві їх обробляють антисептичними пастами за допомогою гідро - або фарбопультів. Пасту слід наносити рівномірним шаром без пропусків. при температурі навколишнього повітря нижче 0`С пасту підігрівають дотемператури 30-40`С.
Після нанесення пасти і висихання її по периметру до коробки

 
 

Цікаве

Загрузка...