WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення дверного блоку - Реферат

Виготовлення дверного блоку - Реферат


Реферат на тему:
Виготовлення дверного блоку
1. Вступ
Деревина як матеріал застосовується в усіх галузях народного господарства, але значна кількість деревини використовується в будівництві. Дякуючи своїм якостям - порівняно високої механічної міцності, малої теплопровідності, не великої щільності, легкості обробки, стійкості до кислот, солей, масел-деревину широко використовують для виготовлення несучих і обгороджуючих елементів будівель спорудження ферм, арок, балок, прогонів, стійок, панелей, лаг, підлоги, вікон, дверей та ін:
Великий, розвиток отримують дерев'яні клеєні конструкції, використання яких цілеспрямовано в усіх видах будівництва і в першу чергу в сільськогосподарських будовах у вигляді арок, прогонів, а також при спорудженні підприємств з хімічноагресивним середовищем. Застосування клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їх склеювання в елементи будівельних конструкцій.
В наш час при виконанні столярнобудівельних робіт застосовують ручний механізований інструмент, який був створений спеціально для кожного виду робіт. Сучасний інструмент сьогодні дуже урізноманітнений. Інвентар може поміститися в ручному чемаданчику для столяра будівельника, тесляра, паркетника і інших будівельних робіт.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на деревообробних підприємствах поточним способом із застосуванням напівавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельній площадки столярні вироби, фрезеровальні деталі, елементи паркетних підлог, ферми, напівферми, балки поступають в готовому вигляді. Віконні і дверні блоки на будівництво привозять з навішеними стулками, фрамугами і полотнами, пофарбованими і заскленими, тому роботи по заповненню пройомів значно спрощуються і виконується встановлення готових віконних і дверних блоків.
2. Технологічна частина
2.1 Опис виробу, конструкція і матеріали.
Дверні блоки складаються з дверної коробки і дверного полотна. Двері по конструкції діляться на рамкові; щитові з суцільним або малопустотним заповненням з порогом і без порога. По числу полотна є одно і двохполотневі в тому числі і по товщині полотна. По напрямку і способу відкривання двері бувають розкривні, хитаючі, розсувні. По складанню є застіклені або глухі. По вологостійкості двері поділяються для підвищеної вологостійкості і для приміщень з постійно відносною вологістю повітря до 60%. В залежності від оздоблення двері бувають з непрозорим покриттям, і прозорим.
Поверхні дверей поділяються на лицеві і нелицеві: до нелицевих поверхонь відносять поверхні коробки, обернені до стін, верхні та нижні кромки полотна, фальці під з'єднанням з іншими деталями, внутрішні і з'єднання з личківкою поверхні брусків каркаса і заповнення полотна щитових дверей. Інші поверхні деталей є лицевими. В окремих приміщеннях для освітлення в дверних блоках встановлюють фрамугу шириною рівної ширині блока.
У двох полотенних дверних блоках між полотнами є щілина, яку закривають з двох сторін нащільниками. В дверях які відкривають в різні сторони нащільників не встановлюють.
В блоках зовнішніх дверей встановлюють пороги, це дає поліпшену тепло та звукоізоляцію. Дверні блоки внутрішніх дверей роблять з порогом і без порога. В залежності від навішування двері є праві та ліві. При установці дверного блока в пройом лишаються щілини які запускаються монтажною піною, а потім закривають щбналічною з метою кращої звуко і теплоізоляції щілини ущільнюють пінополіуретаном.
Рамочні двері-складаються з вертикальних, горизонтальних брусків товщиною 44,52мм., шириною 122мм. Порожнину між брусками заповнюють щитами, паклями, склом. Тахлі можуть бути: із деревиноволокнистих або деревиностружкових плит.
Щитові двері представляють собою дерев`яну рамку, зібраною з дерев`яних брусків перерізом 32...34 х40х60мм. які з`єднані в кутах металевими скрепками або на шипах, заповненою серединкою різної конструкції лакованої з двох сторін твердою деревиноволокнистою плитою або фанерою, струганим шпоном, паперово-шаровим декоративним пластиком.
Щитові двері дуже легкі і володіють дуже добрими звукоізоляційними якостями, міцністю, гігієнічністю, зручні у використанні. На виготовлення щитових дверей-затрачається незначна кількість матеріалів, переважно деревина нижчих сортів. Для індивідуальних і громаддських будівель щитові двері виготовляють з обкладкою і без неї. обкладку прикріпляють по периметру до дверей в паз і гребінь з трьох сторін.
Для скління дверей застосовують прозоре або армоване скло товщиною 4-5 мм.
Дверна коробка має вигляд рамки, призначена для кріплення дверних полотен. Дверні коробки бувають з порогом і без нього. Коробки з порогом збирають з двох вертикальних і двох горизонтальних брусків, зв`язаних між собою шиповим з`єднанням на клею і нагелями.
Коробка без порога складається з двох вертикальних і одного горизонтального верхнього бруска, зв'язані шиповим з`єднанням на клею і скріплених по кутах нагелями. Коробку без порога розшивають в низу монтажною дошкою, прикріплюючи її до торців вертикальних брусків цвяхами або на шипах. Полотна дверей навішують в коробки на дві завіси.
2.3.ВИГОТОВЛЕННЯ ДВЕРНИХ БЛОКІВ
Дверні полотна щитової і рамкової конструкції виготовляють переважно на спеціальних деревообробних підприємствах але разом з тим на деяких будівництвах і в цілях швидкого забезпечення їх столярними виробами дверні полотна виготовляють на місці, застосовуючи нестандартне обладнання.
Типовою схемою технологічного процесу виготовлення дверних блоків з рамковими дверними передбачено, що розкрій пиломатеріалів на заготовки буде вестись на круглопильних верстатах, а фрезерування-на фугувальному і чотитьохсторонньому поздовжньо-фрезерному верстаті.
Гнізда в вертикальних брусках вибирають за допомогою ланцюговодовбального верстата. Для зарізки шипів використовують шипорізний верстат. Вибирання профілів, вибирання потемків і інших операцій виконують на фрезерному верстаті.
Попереднє складання виробів з підгонкою деталей виготовляється на робочому місці, а кінцеве складання в складальному верстаті. По периметру двері обробляють на форматному верстаті.
При відсутності вище указаних верстатів деталі дверей обробляють на комбінованих верстатах електрофікованим або ручним інструментом.
Порядок обробки вертикального бруска рамкових дверей, маючи розмір 44х94х200мм. Припуск на фрезерування і фугування шпилькових порід повинен бути 5,5мм, а на торцювання з двох сторін по довжині деталей - 40мм. Таким чином розміри бруска в заготовці складають 44х6х94х6+6х2000+40 або 50х100х240мм. Виходячи з цих розмірів, беруть дошку товщиною 50мм. і розмічають довжину і ширину бруска, після чого його випилюють електропилою або лучковою пилою.
Після випилення брусок обробляють з чотирьох сторін електрорубанком або рубанком і фуганком. При струганні потрібно слідкувати за тим, щоб брусок був прямокутний і не мав кривизни і перекосів. Напроструганому бруску кутником, рейсмусом

 
 

Цікаве

Загрузка...