WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Основи металознавства - Реферат

Основи металознавства - Реферат


Каучук розрізняють природний і штучний. Пом якшувачі - (стеарин, олеїнова кислота) підвищують пластичність сирої гуми і м якість гумових виробів.
Наповнювачі підвищують твердість і міцність гумових виробів. До них належать сажа, окис цинку, крейда, каолін та ін., а також рукавні тканини, кордові тканини, стальні дротики.
Як вулканізуючу речовину застосовують сірку. Для вулканізації відформовані напівфабрикати із сирої гуми нагрівають до температури близько 413 0К і піддають пресуванню.
Сповільнювачі старіння (парафін, вазелін та ін.) сповільнюють процес окислення каучуку, підвищують стійкість і збільшують термін служби гумових виробів.
1.8.4. Скло і скляні вироби.
Скло - це аморфна речовина, яка утворюється в результаті швидкого застигання силікатного розчину. Основна сировина, яка використовується для варіння скла: кварцовий пісок, борна кислота, бура, крейда, вапняк, мармур, доломіт, сода, сірчанокислий натрій і поташ.
Допоміжні матеріали:
- Освітлювачі - окисли миш'яку, натрієва селітра.
- Барвники - окисли селену, хрому, кадмію, золота.
- Відновлювачі - магній, алюміній, деревне вугілля, кокс.
- Глушники - кріоліт, плавиковий шпат.
Скло варять у спеціальних печах, викладених з вогнетривкої цегли. Паливом служить газ, мазут та ін.
Вироби із скла одержують: видуванням, витягуванням, пресуванням, литтям і прокатуванням.
Для знищення внутрішніх напружень вироби із скла піддають відпалу (нагрівання до 773-873 0К і повільне охолодження). Для підвищення міцності загартовують (нагрівання до 788-893 0К і швидке охолодження стиснутим повітрям), а також армують, або до нього добавляють спеціальні компоненти (молібден, вольфрам).
Скло використовують майже в усіх галузях промисловості.
1.8.5. Клеї та їх застосування.
Клеї - це розчини природних або штучних високомолекулярних речовин. Вонибувають рослинні, тваринні і синтетичні. Для склеювання прилеглі поверхні деталей повинні бути змочені клеєм і міцно прилягати одна до одної. Затвердіння клею відбувається при випаровуванні розчинника або у результаті хімічних реакцій.
Рослинні клеї - крохмаль, декабрин, природний каучук, каніфоль та ін. Їх використовують для склеювання паперу, шкіри, тканини. Вони бувають у вигляді розчинів і твердіють при випаровуванні розчинника.
Тваринні клеї застосовують для з'єднання дерева, шкіри, паперу. До цих клеїв належать казеїновий і столярний. Такі клеї застосовуються у вигляді розчинів і твердіють при випаровуванні розчинника. Вони слабостійкі у воді.
Синтетичні клеї пов'язані з розвитком виробництва пластмас. По мірі розвитку виробництва пластмас розробляють нові марки синтетичних клеїв. Ці клеї водостійкі та не руйнуються плісеневими грибками.
Клеї на основі ефірів целюлози застосовують для склеювання паперу, тканин, шкіри, гуми, пластмас. Твердіють вони при випаровуванні ефірів.
Клеї на основі конденсаційних смол твердіють у процесі завершення поліконденсації під дією хімічних реагентів або при нагріванні, у результаті утворюються тверді і нерозчинні продукти - резити з високою теплостійкістю (до 673 0К). Такіі клеї застосовують для склеювання металів, пластмас, шпону.
Клеї на основі полімеризаційних смол є полівінілові ефіри, поліакрилати і застосовуються у вигляді розчинів в ацетоні, оцтово-етиловому ефірі та ін. Твердіє клей при випаровуванні ефірів. Такі клеї застосовують для склеювання скла, кераміки, гуми, пластмас, картону та ін.
1.8.6. Лаки і фарби.
Лаки і фарби найпоширеніші матеріали для захисних і декоративних покриттів. Лаки складаються з нелетючих речовин - плівкоутворювачів і з летючого розчинника. Їх виготовляють на основі природних або синтетичних смол. Як розчинники застосовують ефірні оливи, спирти, бензин, жирні оливи, скипидар та ін. Плівки лаків прозорі.
Суміші лаків з різними пігментами називають фарбами, які більш стійкі, ніж лаки. Пігментами можуть бути руди металів, глини та інші гірські породи. Забарвлення пігментів визначають оксиди заліза, марганцю та інших металів, а також органічні речовини. Залежно від характеру лаку емалеві фарби поділяють на олійні емалі (це фарби на оливових лаках), нітроемалі (на лаках з ефірів целюлози), спиртові емалі (на спиртових лаках).
Крім лаків і фарб для покриттів використовують допоміжні матеріали: шпаклівки для вирівнювання поверхні, ґрунти для покриття поверхні першим шаром, змивні рідини та ін.
Література:
1. А.Е. Лейкін, Б.І. Родін. Матеріалознавство, "Вища школа". М., 1971.
2. Г.А. Глазов. Технологія металів та інших конструкційних матеріалів. "Машинобудування", Л., 1972.
3. О.К. Сучков. Технологія металів і конструкційні матеріали. "Металургія", М., 1972.
4. Г.П. Сальников. Технология машиностроения и конструкционные материалы. К., 1974.
5. В.І. Добровольський, М.Г. Чумак. Технологія металів та інших конструкційних матеріалів. "Вища школа", К., 1980.
6. С.І. Алаі., П.М. Григор'єв, А.Н. Ростовцев. Технологія конструкційних матеріалів. "Просвещение", М., 1980.
7. В.М. Нікіфоров. Технологія металів і конструкційні матеріали. "Вища школа", К., 1984.
8. Технология конструкционных материалов /под ред. Г.А.Прейса/ К.,1984.
9. С.І. Алаі. Практикум по машинознавству. "Просвещение", М., 1985.
10. Ю.М. Лахтин, Б.Н. Арзамасов. Химико-термическая обработка металов. М., 1985.
11. А.П. Гуляев. Металоведение. "Металлургия". М., 1986.
12. І.І. Новіков. Теорія термічної обробки металів. "Металургія".М., 1986.
13. Материаловедение /под. ред. Б.Н. Арзамасова/. М., 1986.
14. Під редакцією Ю.П. Солнцева. Машинознавство і технологія металів. "Металургія", М., 1988.
15. Б.І. Грессе. Керівництво по проведенню лабораторних робіт по технології металів і конструкційних матеріалів. "Вища школа", М., 1988.
16. Технология металлов и конструкционные материалы. Кузьмин Б.А., Авраменко Ю.Е., Кудрявцев М.А. М.,1988.
17. Під редакцією Б.А. Кузьмина. Технологія металів і конструкційні матеріали. "Машинобудування", М., 1989.
18. М.Е. Дриц, М.А. Москалёв. Технология конструкционных материалов и материаловедение. "Высшая школа". М., 1989.
19. Технология конструкционных материалов/Волчок И.П., Плескач В.М., Аверченко П.А и др./Под ред. Волчок И.П., "Вища школа", К.,1990.
20. Лахтин Ю.М., Леонтьева В.П. Материаловедение: Учебник для высших технических учебных заведений.-3-е изд., перераб. И доп., "Машиностроение", М., 1990.
21. І.Й. Бочар Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів. Тернопіль, 2002.
22.В.М. Мартин, І.Й. Бочар. Основи матеріалознавства і технологія конструкційних матеріалів. Тернопіль, 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...