WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Методи виробництва заготовок і деталей - Реферат

Методи виробництва заготовок і деталей - Реферат


Реферат на тему:
Методи виробництва заготовок і деталей
ПЛАН
1 Ливарне виробництво.
1.1 Ливарні сплави і формувальні суміші.
1.2 Класифікація ливарних форм і технологія їх виготовлення
1.3 Плавильне обладнання.
1.4 Спеціальні види лиття.
2 Обробка металів тиском.
2.1 Теоретичні відомості про обробку металів тиском.
2.2 Основні види обробки металів тиском.
2.3 Нові методи обробки металів тиском.
3 Зварювання і паяння металів.
3.1 Види зварних з'єднань, їх різновиди і застосування.
3.2 Методи контролю за якістю зварних з'єднань.
3.3 Газове і дугове різання металів та їх застосування.
3.4 Паяння металів.
3.5 Основи технології виробництва виробів з деревини, пластмас, скла, гуми.
1.1. Ливарні сплави і формувальні суміші.
Із сплавів для лиття використовують ті, які мають високі ливарні властивості (рідинотекучість, усадку, ліквацію).
Основну масу чавунного литва виготовляють із сірого і високоміцного чавуну.
Ливарні властивості сталі гірші, ніж у чавунів. Для лиття використовують доевтектоїдні сталі з вмістом 0,1-0,6 % вуглецю і леговані сталі з марганцем, кремнієм, нікелем, хромом, міддю тощо.
Із кольорових сплавів у ливарному виробництві використовують: кремнієві, алюмінієво-залізні, марганцево-олов'яно-свинцеві латуні; алюмінієві, алюмінієво-залізо-свинцеві і фосфорні бронзи; силуміни, сплави магнію з марганцем, алюмінієм і цинком.
Суміші поділяються на формувальні та стержневі. Вони складаються з кварцового піску, формувальної глини, протипригарних і зв'язуючих добавок. Процентне відношення і якість складових у суміші залежить від виду литва (стальне, чавунне ).
Формувальні та стержневі суміші повинні володіти такими властивостями:
- пластичністю (добре формуватися);
- міцністю (не руйнуватися під дією рідкого металу);
- податливістю (не перешкоджати усадці відливка);
- вогнетривкістю (протистояти місцевому перегріванню);
- газопроникністю (пропускати гази).
Для одержання отворів у відливках використовують стержні, які виготовляють із стержневих сумішей. У стержневі суміші, крім вказаних раніше компонентів, добавляють рідке скло, термореактивні смоли та ін.
1.2. Класифікація ливарних форм і технологія їх виготовлення.
Форми для заливання металу можуть бути разовими або багаторазовими. Разові форми придатні тільки для одного заливання (їх виготовляють з формувальних сумішей і вогнетривких матеріалів). Багаторазові металеві форми витримують сотні і тисячі заливок. Багаторазові піщано-цементні шамотні, графітові, керамічні форми витримують кілька десятків заливок, їх використовують для відливання станин верстатів, плит, виливниць і т.п.
Різні форми виготовляють за різними технологіями. Технологія виготовлення разової форми із формувальної суміші складається: приготування формувальних і стержневих сумішей; виготовлення моделей, стержневих ящиків і опок; формування форм.
Моделі (прототип відливок) і стержневі ящики (для виготовлення стержнів) для одиничного і дрібносерійного виробництва виготовляють з дерева, а для масового виробництва - з пластмас або алюмінієвих сплавів.
Опоки - це ящики, що складаються тільки із стінок і виготовляються з чавуну, сталі або алюмінієвих сплавів.
Ручне формування найчастіше виконують в опоках з використанням моделей. Для ручного формування необхідний певний інструмент: карасик (для прорізування каналів); підйомник (для виймання моделі з форми); гачок (для видалення суміші); гладилка (для вигладжування форми); душник (для виготовлення отворів у формі).
Технологія виготовлення форми показана на рис.22. На підмодельну плиту 1 встановлюють нижню половину моделі 2 і нижню опоку 3. Модель покривають облицювальною сумішшю. Після чого заповнюють опоку наповнювальною сумішшю і утрамбовують. Потім проколюють душником отвори для виходу газів.
Далі нижню півформу перевертають і на сформовану половину моделі накладають другу її половину. Потім верхню опоку ставлять на нижню. Для утворення ливника і випару вставляють окремі деталі 5 і 6. Верхню опоку заповнюють формувальною сумішшю так само як і нижню. Після набивання верхньої опоки і проколювання отворів для виходу газів виймають деталі ливника та випару, знімають верхню півформу, перевертають, прорізують ливниковий канал 7, після чого форму складають і вона готова до заливання. Відливок втулки з не обрубаними ливником 8 і випаром 9 показаний на рис.22. Слід відмітити, що виготовлення форм майже повністю механізоване.
Виготовлення форм для лиття за виплавлюваними моделями, лиття в оболонкові форми, кокільного та відцентрового лиття мають свої технологічні особливості.
1.2. Плавильне обладнання.
Для плавлення чавуну в ливарних цехах найчастіше використовують вагранки. Вагранка - це шахтна піч, викладена шамотною цеглою у стальному корпусі.
Сталь для лиття плавлять у кисневих конверторах, мартенівських або електропечах.
Мідні сплави для лиття розплавляють у дугових електропечах, індукційних печах із стальним осердям, а також у полум'яних печах.
Для розплавлення алюмінієвих і магнієвих сплавів використовують ванні електропечі, горни.
1.3. Спеціальні види лиття.
Лиття за виплавлюваними моделями використовують для виготовлення дрібних деталей. При цьому досягають велику точність і чистоту поверхні, яка не потребує механічної обробки.
Технологія лиття складається:
- виготовлення металевої моделі - еталона виробу;
- виготовлення прес-форми з легкоплавкого матеріалу за моделлю-еталоном;
- виготовлення виплавлюваних моделей за допомогою прес-форми (суміш стеарину з парафіном);
- виготовлення моделей ливникової системи з тієї самої суміші;
- складання моделей і ливникової системи та покриття їх разом вогнетривкою сумішшю (порошкоподібний кварц з добавленням розчину етилсилікату або рідкого скла, як зв'язуючого);
- виготовлення форми в опоці;
- виплавляння моделі та прожарювання форми;
- розплавлення металу;
- заливання форм;
- вибивання і очищення відливок.
Лиття в оболонкові форми використовують в умовах масового і серійного виробництва, невеликих, переважно тонкостінних відливок.
Оболонкову форму виготовляють посипанням нагрітих металевих моделей сумішшю піску з фенол формальдегідною смолою, яка утворює спечену поверхню (оболонку). Найчастіше оболонкова форма є складною з декількох частин, які склеюють. Готову оболонкову форму заливають металом. Оболонкові форми одноразові. Вони дозволяють зменшити витрати формувальних сумішей у 8-10 разів і непотрібні опоки.
Лиття у кокіль - це лиття у металеві форми (із чавуну і сталі). При

 
 

Цікаве

Загрузка...