WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Редуктори, варіатори - Реферат

Редуктори, варіатори - Реферат

призначення.
В кордшнурованих ременях корд складається із одного ряда товстих кручених анідних шнурівок . Ці ремені більш гнучкі.
При виборі конструкції ременя рекомендуються кордтканинові ремені , як більш довговічні. Якщо в передачі вимагається використати шківи малих діаметрів ( в границях стандарту) , то використовують кордшнурові ремені.
В залежності від відношення ширини січення ременя bo до висоти h, стандартні клинові ремені виготовляють нормального і вузького січень у вигляді нескінченої стрічки.
Клинові ремені нормальних січень виготовляють семи січень (О, А, Б, В, Г, Д, Е). Через велику масу швидкість їх обмежується. Недоліком ременя є його велика висота, що приводить до значних деформацій січення при згині і нерівномірному розприділенню нормальних тисків в зоні контакту ременя зі шківами.
Клинові вузькі ремені виготовляють чотирьох січень (УО, УА, УБ, УВ). Відрізняються від ременів нормального січення кордом підвищеної міцності. Дякуючи меншому відношенню ширини ременя до висоти мають більш рівномірні навантаження по ниткам корду, що підвищує їх тягову спроможність в 1,5...2 рази. Це дає можливість зменшити число ременів в комплекті та ширину валів.
Всі клинові ремені в січенні мають форму трапеції з кутом профіля 40? в недеформованому стані.
Розрахункова довжина клинового ременя відповідає довжині нейтрального слоя. При виході із роботи одного ременя знімають весь комплект. Використання нових ременів з ременям, які були у використанні недопускається.
Поліклинові ремені - безкінечні плоскі ремені з високоміцним поліефірнимкордшнуром і повздовжними клинами, які входять в кільцеві клинові канавки на шківах. Виготовляють по стандарту трьох січень К, Л і М. Суміщують переваги плоских і клинових ременів. Дякуючи високій гнучкості допускають використання шківів малих діаметрів. Можуть працювати при швидкостях V< 40 м/с. Корд і робоча поверхня знаходяться по всій ширині ременя, тому при однаковій потужності ширина шківів для поліклинових ременів в 1,5...2 рази менша ширини шківів передач з клиновими ременями. Мала висота ременя знижує рівень його коливання.
Передачі з поліклиновими ременями чуттєві до непаралельних валів і осьовому зміщенню шківів.
8. Зубчасто-ремінні передачі
Загальні відомості. При великих навантаженнях використання клинових ременів приводить до збільшення габаритів приводу. В цьому випадку краще використовувати зубчато-перемінну передачу, яка працює за принципом зачеплення.
Зубчасте зачеплення ременя зі шківом знищує ковзання та необхідність в великому попередньому натягуванні. Зменшує вплив міжосьової відстані на тягову спроможність , що знижує габарити передачі і дозволяє використовувати великі передаточні числа.
Переваги.
1. Постійне передаточне число
2. Невеликі навантаження на вали
3. Мала міжосьова відстань
4. Низький рівень шуму
5. Допускається передаточне число u<12.
Недоліки.
1. Порівняно висока вартість
2. Підвищена чуттєвість до непаралельних валів
Розповсюдженню передачі зубчатим ременем дякують її перевагам
Еластичність ременя і пружність зубів знешкоджують шум і динамічні навантаження, що дозволяє використовувати передачу ЕРМ, кінознімальній і телеапаратурі, приводах металоріжучих верстатів. Швейних машин і т.п.
Зубчасті ремені представляють собою безкінечну стрічку з зубами на внутрішній поверхні. Стандартизовані. Складаються із несучого слою - сталевих тросів (діаметром 0,36 або 0,75 мм, звитих із дроту діаметром 0,12 мм) та еластичного пов'язуючого матеріалу - резини, пластмаси. Для ременів приладів трос виготовляють із шкловолокна. Зуби ременя трапецевидної форми з кутом профіля 50 і 40 градусів.
Розміри ременя залежать від модуля m - основного розрахункового параметра передачі.
Значення m , мм : 1; 1,5; 2; 3; 4; 5; 7; 10.
Шківи зубчасторемінних передач представляють собою зубчасті колеса, головки зубів яких зрізані до діаметру
D = d
9. Ланцюгові передачі.
Матеріал зірочок. Матеріал зірочок має бути зностостійким і мати добрий опір до ударних навантажень. Зірочки виготовляють із сталей 45, 40Х і інших з загартуванням або із цементуємих сталей 15, 20Х і ін. Перспективним є виготовлення зубчастого вінця зірочок із пластмаси , що знижує шум при роботі передачі і зношування ланцюга.
Натягування ланцюга. По мірі зношування шарнирів ланцюг витягується стрілка провисання відомої гілці збільшується, що викликає нахлист зірочки ланцюгом. Регулювання натягування ланцюга відбувається пристроями , які аналогічно використовують для натягування ременя, тобто переміщенням вала однієї зірочки, натискуючими роликами або відтягуючими зірочками.
Натягуючі пристрої повинні компенсувати продовжування ланцюга в границях двох ланок, при великому розтягуванні ланцюга дві її ланки видаляють.
Змащування ланцюга впливає на його довговічність. При швидкості ланцюга v<4 м/с використовують періодичне змащування ручною масленкою приблизно через кожні 7 годин. При v60? використовують відтяжну зірочку , яку встановлюють на відомій гілці.
3. Поскільки ланцюг в поперечному січенні не має гнучкості , вали ланцюгової передачі повинні бути паралельними, а зірочки встановлені в одній площині.
Рекомендована література
1. Устюгов І.І. Деталі машин. - К.:"Вища школа", 1984. - 306 с.
2. Куклін Н.Т., Кукліна І.С. Деталі машин. - К.:"Вища школа", 1987. - 275 с.
3. Решетов Д.Н. Детали машин. - М.:"Машиностроение", 1989. - 416 с.
4. Анурьев В.И. Справочник конструктора-машиностроителя в 3 т. М:"Машиностроение", 1979-1982. - 370 с.
5. Заблонский К.И. Детали машин. - К.:"Вища школа", 1985. - 428 с.
6. Крагельский И.В., Михин Н.М. Узлы трения машин: Справочник. М., 1984. - 280 с.
7. Поляков В.С., Барбаш И.Д., Ряховский О.А. Справочник по муфтам. - М.:"Машиностроение". 1979. - 270 с.
8. Детали машин: Атлас. /Под ред. Д.Н.Решетова. - М.:"Машиностроение", 1988. - 270 с.
9. Кудрявцев В.Н. Детали машин. - М.-Л.:"Машиностроение", 1980. - 360 с.
10. Проектирование механических передач. /Под ред. С.А.Чернавского. - М.:"Машиностроение", 1984. - 318 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...