WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Редуктори, варіатори - Реферат

Редуктори, варіатори - Реферат

тягову спроможність будують графіки - криві ковзання та к.к.д.; на їх базі розроблений сучасний метод розрахунку ремінних передач.
Крива ковзання показує , що відбувається в ремінній передачі , і сумісно з кривою к.к.д. характеризує її роботу в даних умовах.
Довговічність ременів. Довговічність ременя визначається в основному його опором втомі, яка залежить не тільки від значень напружень, а й від частоти циклів напружень, тобто числа згинів ременя за одиниці часу. Під впливом циклічного деформування та внутрішнього тертя в ремені виникають руйнування від втоми - тріщини, надривання. Ремінь розслоюється, тканини перетираються. На опір руйнування від втоми діє і висока температура, яка підвищується від внутрішнього тертя в ремені і ковзання по шківам. Для зменшеннянапруження згину рекомендується вибирати якомога більший діаметр малого шківа, що благоприємно впливає на довговічність, а також на тягову спроможність передачі.
Ремені, розраховані по тяговій спроможності, мають нормальну довговічність, яка в середньошвидкісних передачах дорівнює 1000...5000 ч.
Натягування ременів. Попереднє натягування ременя Fo є необхідною умовою роботи перемінної передачі. Чим більший Fo, тим більша тягова спроможність і к.к.д. передачі, але менша довговічність ременя.
Для створення натягування ременя конструкція повинна допускати зміни міжосьової відстані в сторону зменшення на 0,03 а і в сторону збільшення на 0,06 а, де а - номінальне значення міжосьової відстані.
Натягування ременя в передачах створюється:
1. Пристроями періодичної дії , де натягування регулюється гвинтами та ін.
2. Пристроями постійної дії , де натягування створюється вантажем , силою вантажу вузла або пружиною. До них відносяться натяжні ролики, плити, що котяться.
3. Пристроями, які автоматично забезпечують регулювання натягування в залежності від навантажування з використанням активних і реактивних сил і моментів , які діють в передачі.
К.к.д. ремінних передач залежить від втрат на ковзання ременя по шківам , на внутрішнє тертя в ремені при згибі, на опір повітря руху ременя і шківів, на тертя в підшипниках. К.к.д. залежить від степені завантаженності передачі. При нормальних умовах роботи приймають:
для плоскоремінної передачі ? = 0,94...0,96;
для клиноремінної і поліклиноремінної ? = 0,88...0,96.
6. Плоскоремінні передачі
Загальні відомості. Плоскоремінна передача має просту конструкцію шківів і внаслідок великої гнучкості ременя має підвищену довговічність. Ця передача рекомендується при великих міжосьових відстанях (до 15 м) і високих швидкостях (до 100 м/с).
Можливі різні схеми передач плоским ременем. На практиці частіше всього використовують відкриту передачу, в якій осі валів паралельні, обертання шківів в одному напрямку. В порівнянні з іншими ця передача має підвищену працеспроможність і довговічність.
Типи плоских ременів. Матеріал плоского приводного ременя повинен мати достатню міцність, зносотійкість, елестичність, добре зачеплюватись зі шківами і мати низьку вартість.
Кордшнуровані прорезинові ремені складаються із кручених анідних кордшнурів, які розміщені в слої резини. Зверху покриті тканиною для забезпечення міцності конструкції. Міцна, еластичні кордшнуровані ремені використовуються для широкого діапазону потужностей при передачі спокійних навантажень при швидкості < 35 м/с.
Синтетичні тканинові ремені виготовляють із капронової тканини з переплетенням, що просвічується ,яку пропитують поліамідним розчином і покривають спеціальною поліамідною плівкою, яка забезпечує високий коефіцієнт тертя зі шківом. Уточні нитки тканини передають навантаження . Маючи малу масу, ці ремені допускають роботу зі швидкостями < 100 м/с. Випускається у вигляді замкнутої (безкінечної) стрічки. Використовуються в швидкохідних і зверхшвидкохідних передачах (наприклад, в приводах внутришньошліфувальних верстатів і т.п.).
Резинотканиневі ремені складаються із декількох слоїв технічної тканини - прокладок, які пов'язані вулканізованою резиною. Тканина передає основну частину навантаження, а резина захищає її від ушкоджень і підвищує коефіциент тертя. Резинотканієві ремені вимагають більших габаритів передачі, тому область їх використання звужується.
Текстильні ремені (бавовняно-паперові і шерстяні) мають низьку тягову спроможність і довговічність. Мають обмежене використання.
Шкіряні ремені виготовляють із шкіри великої рогатої худоби. Вони мають високу тягову спроможність і довговічність. Рекомендуються для передачі перемінних і ударних навантажень. Через дефіцитність і велику вартість мають обмежене використання.
Кінці ременів плоскоремінних передач з'єднують склеюванням, зшиванням.
Шківи плоскоремінних передач. Найбільше розповсюдження одержали литі шківи із чавуна марки СЧ15, які використовують при V 40 м/с , необхідно проточувати кільцеві канавки для виходу повітря з-під ременя.
7. Клиноремінні передачі
Загальні відомості. Клиноремінна передача може працювати з одним або де-кількома ременями.
Перевагою цієї передачі в порівнянні з плоскоремінною є те, що дякуючи підвищеному зчепленню ремені зі шківами, який обусловлений ефектом клина, вона передає велику потужність , допускає менший кут обхвату на малому шківі, а значить і менше міжосьова відстань а. Передача проста і надійна в експлуатації.
Недоліками в порівнянні з плоскоремінною передачею є менша довговічність ременів внаслідок значної їх висоти , великі втрати на тертя і деформацію згину, більша вартість шківів і різна робота ременів в багатострумковій передачі через відхилення в їх довжині.
Клиноремінні передачі рекомендують при малих міжосьових відстанях, великих передаточних числах, вертикальному розположені осей валів.
Типи ременів. По конструкції клинові ремені бувають двох видів: кордтканинові і кордшнуровані. В перших корд складається із декількох рядів вискозної, капронової або лавсанової тканин, які знаходяться в зоні нейтрального слоя ременя, завулканізовані в резину. На зовнішній стороні ремінь загорнутий в два-три слої прорезинової тканини. Кордтканинові ремені використовують в приводах загального

 
 

Цікаве

Загрузка...