WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Редуктори, варіатори - Реферат

Редуктори, варіатори - Реферат


Реферат на тему:
Редуктори, варіатори
ПЛАН
1. Загальні відомості про редуктори.
2. Класифікація редукторів.
3. Зубчасті редуктори.
4. Черв'ячні редуктори.
5. Основні поняття про ремінні передачі.
6. Плоскоремінні передачі.
7. Клиноремінні передачі.
8. Зубчасто-ремінні передачі.
9. Ланцюгові передачі.
1. Загальні відомості про редуктори
Редуктором називається механізм, який знижує кутову швидкість і збільшує обертаючий момент в приводах від електродвигуна до робочої машини.
Редуктор складається із зубчастих або черв'ячних передач, які встановлені в окремому герметичному корпусі, що принципово відмінне від чубчатої або черв'ячної передачі, вбудованої у виконавчий механізм або машину.
Редуктор широко використовують в різноманітних галузях машинобудівництва, тому кількість різновидів їх дуже велика.
Щоби зменшити габарити приводу і покращити його зовнішній вигляд , в машинобудівництві широко використовують мотор-редуктори, які представляють собою агрегат, з поєднанням електродвигуна і редуктора.
2. Класифікація редукторів
Редуктори класифікуються по типам, типорозмірам і виконанням.
Тип редуктора визначається складом передач, порядком їх розташування в напрямку від швидкохідного вала до тихохідного і положенням осей валів в просторі.
Для позначення передач використовують прописні букви алфівіту:
Ц - циліндрична; К - конічна; Ч - черв'ячна ; Г - глобоїдна; П - планетарна; Х - хвильова.
Якщо однакових передач дві або більше, то після букви ставиться відповідна цифра. Широкий редуктор позначається буквою Ш , вузький - В,
Співосний - С. В мотор-редукторах до позначення наперед ставиться буква М.
Найбільш розповсюджені редуктори з валами , які влаштовані в горизонтальній площині , і тому спеціального позначення не мають (у черв'ячних редукторів вали схрещуються, залишаючись горизонтальними).
Якщо всі вали редуктора влаштовані в одній вертикальній площині, то до позначення типу додається індекс В . Якщо ось тихохідного вала вертикальна, то додається індекс Т, якщо ось швидкохідного вала вертикальна - індекс Б.
Типорозмір редуктора визначається типом та головним параметром тихохідної ступені.
Для циліндричної, черв'ячної та глобоїдної передач головним параметром є міжосьова відстань a?, конічної - зовнішній ділильний діаметр колеса dе2, планетарної - радіус водила R?, хвильової - внутрішній діаметр гнучкого колеса d в неформованому стані.
Виконання редуктора визначається передаточним числом, варіантом зборки і формою кінцевих дільниці валів.
Основна енергетична характеристика редуктора - номінальний обертаючий момент Т на його тихохідному валі при постійному навантаженні.
3. Зубчасті редуктори
Циліндричні редуктори дякуючи широкому діапазону передаваємих потужностей , довговічності , простоті виготовлення та обслуговування мають широке розповсюдження в машинобудівництві.
Одноступінчасті редуктор типу Ц використовують при передаточному числі u<8. Зачеплення в більшості випадків косозубе.
Двохступінчасті редуктори виконують по розгорнутій , роздвоєній та співосній схемам.
Найбільш розповсюджені циліндричні двохступінчасті горизонтальні редуктори типу Ц2 , виконані по розгорнутій схемі . Вони технологічні , мають малу ширину. Недоліком цих редукторів є підвищена нерівномірність навантаження по довжині зуба через несимитричність влаштування коліс відносно опор.
Для покращення умов роботи зубчастих коліс використовують редуктори роздвоєною швидкохідною ступіню типу Ц2Ш, які легші. Але ширші.
Співосеві редуктори типу Ц2С використовують для зменшення довжини корпусу. Вони простіші по конструкції ті менш трудоємні у виготовленні.
Циліндричні трьохспупінчасті редуктори виконують по розгорнутій або роздвоєній схемі при передаточному числі u<250.
Конічні редуктори типу К виконують з коловими зубами при передаточному числі u<5.
Конічно-циліндричні редуктори, незалежно від числа ступенів виконують із швидкохідним конічним ступенем.
Планетарні редуктори дозволяють одержати велике передаточне число при малих габаритах. По конструкції вони складніші редукторів ,які описані раніше. В редуктробудівництві найбільш розповсюджений простий планетарний зубчатий редуктор типу П. Послідовним з'єднанням декілька простих планетарних рядів можна одержати редуктор з передаточним числом, яке вимагається. Особливо ефективне використання планетарних мотор-редукторів.
Хвильові редуктори являються різновидом планетарних. В редукторобудівництві найбільш розповсюджені двохвильові передачі з нерухомим жорстким корпусом. Вони широко використовуються в роботехніці.
4. Черв'ячні редуктори
Основне розповсюдження мають одноступінчасті редуктори типу Ч з передаточним числом u = 8...80.
Для приводів тихохідних машин використовують черв'ячно-циліндричні типу ЧЦ або двохступінчасті типу Ч2 редуктори, в яких передаточне число досягає uV2. Розділивши V1 наV2 одержуємо передаточне число ремінної передачі
U = ?1 / ?2
Для плоскоремінних передач рекомендується u<5, для клиноремінних u<7, для поліклиноремінних u<8.
Напруження в ремені. При роботі ремінної передачі напруження по довжині ременя розприділяються нерівномірно. Відрізняють слідуючі види напруження на ремені: а) попереднє напруження; б) удельная колова сила (корисне напруження); в) напруження згину; г) напруження від центробіжних сил; д) найбільше напруження.
Максимальне напруження виникає в поперечному січенні ременя в місці його набігання на малий шків ( це напруження зберігається по всій дузі спокою).
Тягова спроможність ремінних передач. Основними критеріями працеспроможності ремінних передач являється: тягова спроможність, яка залежить від значення сил тертя між ременем та шківом, і довговічність ременя, тобто його спроможність робити опір руйнуванню від втоми.
Основним розрахунком ремінних передач, який забезпечує міцність, яка вимагається, є розрахунок по тяговій спроможності. Розрахунок на довговічність робиться як перевірочний.
Тягова спроможність ремінної передачі влаштовується зчепленням ременя зі шківами. Використовуючи

 
 

Цікаве

Загрузка...