WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Механічні передачі - Реферат

Механічні передачі - Реферат

нерухомі. Сателіти при цьому стають проміжними (паразитними) колесами.
18. Різновиди планетарних передач
Існує велика кількість планетарних передач. Вибір типу передачі визначається її призначенням. Найбільш широко в машинобудівництві використовують однорядну планетарну передачу. Ця передача має мінімальні габарити. Використовується в силових та допоміжних приводах. К.к.д. передачі ? = 0,96...0,98 при u = 3.15...12.5.
Для одержання великих передаточних чисел в силових приводах використовують багатоступінчасті планетарні передачі.
19. Загальні відомості про хвильові зубчасті передачі
Хвильові зубчасті передачі кінематично представляють собою планетарні передачі з одним гнучким зубчатим колесом.
Найбільш розповсюджена хвильова передача складається із водила , обертаючого гнучкого колеса з зовнішніми зубами і нерухомого жорсткого колеса з внутрішніми зубами.
Водило складається із овального кулачка і спеціального шарикопідшипника. Гнучке зубчате колесо виготовляють у вигляді стакана із тонкою, яка легко деформується, стінкою і з'єднують з валом. Довжина стакана колеса близька до його діаметра. Жорстке зубчате колесо з'єднане з корпусом. Зуби коліс частіше всього евольвентні.
Зборку зціплення роблять після деформування гнучкого колеса водилом. Деформований зубчастий вінець гнучкого колеса приймає овальну форму, при цьому з'являються як би два сателіти, які пов'язані гнучкою стінкою стакана.
Гнучке колесо деформується так, що на кінцях великої осі овала зуби зціплюються на повну робочу висоту. На малій осі зуби не зачеплюються. Між цими дільницями зачеплення часткове.
В хвильовій передачі перетворення руху відбувається за рахунок деформування зубчастого вінця гнучкого колеса. При обертанні водила хвиля деформації біжить по колу гнучкого зубчастого вінця; при цьому вінець відкатується в зворотньому напрямку по нерухомому жорсткому колесу, обертаючи вал і стакан. Тому передача називається хвильовою, а водило - хвильовим генератором.
При обертанні хвильового генератора овальної форми з'являються дві хвилі. Таку передачу називають двохвильовою. Можливі трьоххвильові передачі.
Існують багато різновидів хвильових передач. Наприклад, для передачі руху через герметичну стінку в хімічній, авіаційній, космічній, атомній та ін. галузях техніки використовують герметичну хвильову передачу.
Переваги хвильових передач.
1. Можливість передачі великих навантажень при малих габаритах , так як в зціпленні одночасно знаходиться до 1/3 всіх зубів.
2. Можливість передачі руху в герметизований простір без використання ущільнень.
3. Велике передаточне число при малих габаритах і відносно високому к.к.д. для однієї ступені u<315 при к.к.д. ? = 0,8...0,9.
4. Робота з меншим шумом і високою демпфіруючою (гашення коливань)спроможністю.
Недоліки
1. Складність виготовлення гнучкого колеса і генератора.
2. Обмеження кутової швидкості вала генератора при великих діаметрах коліс ( для зникнення великих колових швидкостей в ободі генератора).
Використання. Хвильові передачі використовують в промислових роботах і маніпуляторах, в механізмах з великим передаточним числом, а також в пристроях з підвищеними вимогами до кінематичної точності та герметичності.
Основні конструктивні елементи хвильових передач.
Гнучке колесо. Виконують у вигляді стакану з гнучким дном і фланцем для приєднання до валу (виконання 1) або шліцевим приєднанням до валу (виконання 2).
Шліцеве з'єднання , забезпечуючи осьову податливість ,зменшує напругу в гнучкому колесі. Осьова податливість в варіанті 1 забезпечується тонким дном (цьому сприяють отвори в дні). Використовують також зварювальні з'єднання циліндра з гнучким дном.
Щоби запобігти врізанню голівок зубів коліс (інтенференції) при вході в заціплення під навантаженням , у більшості випадків зуби гнучкого колеса нарізають зі зменшеною висотою ніжки. При цьому одержують зуби з широкою впадиною ,що підвищує гнучкість колеса, зменшує напругу в зубчастому ободі , збільшує число пар зубів в зачепленні.
Жорстке колесо хвильових передач по конструкції подібне колесам з внутрішніми зубами звичайних і планетарних передач. Характеризується менш високим напруженим станом. Виготовляють із звичайних конструкційних сталей.
Хвильові генератори. Кулачковий хвильовий генератор складається із кулачка і напресованого на нього гнучкого підшипника качення (шарикового або роликового). Профіль кулачка виконують еквідистантним до прийнятої форми гнучкого колеса. Цей генератор краще за інші зберігає форму деформації гнучкого колеса під навантаженням. Використовується в масовому виробництві.
Підшипник генератора спеціальний, відрізняється від звичайного меншою товщиною коліс, які повинні бути гнучкими.
В дрібносерійному виробництві виготовляють дисковий хвильовий генератор , який має два великих ролика, які знаходяться на ексцентриковому валі. Відсутність кулачка спеціального профілю та спеціального підщипника спрощує конструкцію дискового генератора в порівнянні з кулачковим. Точність виготовлення дисків ті їх взаємне розположення діють на якість передачі.
Передаточне число хвильових передач. В хвильовій передачі при обертанні генератора відбувається відносний поворот коліс, при цьому зуби колеса повинні переходити із однієї впадини в іншу. Для цього необхідне розчеплення зубів.
Передаточне число хвильових передач визначаться також, як і для планетарних, методом зупинки водила.
20. Загальні відомості про передачу гвинт-гайка
Передача гвинт-гайка служить для перетворення обертаючого руху в поступовий рух, при цьому гайка і гвинт можуть мати або одне з названих рухів, або два рухи разом.
Переваги.
1. Простота конструкції та виготовлення.
2. Компактність при високій навантажувальній спроможності.
3. Висока надійність.
4. Плавність та безшумність.
5. Великий виграш в силі.
6. Можливість забезпечення повільних переміщень з великою точністю.
Недоліки.
1. Підвищений знос різьби внаслідок великого тертя.
2. Низький к.к.д
Використання. Передача гвинт-гайка широко використовується для створення великих сил (преси, домкрати, тиски та т.п.); для точних переміщень (механізми подачі верстатів, вимірюючі прилади, встановлюючі та регулюючі пристрої).
Різновиди гвинтів передачі. В залежності від призначення передачі гвинти бувають:
1. Вантажні - які використовуються для створення великих осьових сил. При знакоперемінному навантаженні мають трапецеідальну різьбу, при великому односторонньому навантаженні - упорну. Гайки вантажних гвинтів цілістні. В домкратах для забезпечення великої сили та самоотторження використовують однозахідну різьбу з малим кутом підйому ?.
2. Ходові, які використовуються для переміщень в механізмах подачі.
Для зменшення тертя мають, в основному,трапецеідальну багатозахідну різьбу. Для знищення "мертвого" ходу через знос різьби гайки ходових гвинтів виконують

 
 

Цікаве

Загрузка...