WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Вали і осі, їх опори (науковий реферат) - Реферат

Вали і осі, їх опори (науковий реферат) - Реферат

радіальних підшипників L?10dn.
Схему 3 широко застосовують при відносно коротких валах. Вона конструктивно найбільш проста: розточення отвору в корпусі виконують наскрізний без уступів; число деталей у вузлі скорочується; прості і зручний монтаж і регулювання (див. мал.15).
У схемі 4 (див. мал.17), називаною схемою "врастяжку", імовірність защемлення тіл кочення підшипників унаслідок теплових деформацій вала зменшується, тому що в цій схемі при подовженні вала осьовий зазор у підшипниках збільшується (див. мал.16). З цієї причини відстань між підшипниками приймають L=(8...10) dn. Менше значення відноситься до роликових, більше до кулькових радіальних і радіально-упорних підшипників.
В окремих конструкціях застосовують так називані " вали, що плавають", обидві опори яких плавають. Осьова фіксація вала в цьому випадку здійснюється не в опорах, а яким-небудь іншим елементом конструкції, наприклад зубами шевронних коліс (див. § 10.7) або торцевими шайбами (див. мал.3).
В опорах вала, розташованих у різних корпусах, застосовують сферичні підшипники (див. мал.6 і 7), що допускають значні перекоси кілець для компенсації погрішностей виготовлення і зборки.
Для створення самостійного складального комплекту вала з підшипниками в деяких конструкціях підшипникових вузлів застосовують чавунні склянки. У підшипниковому вузлі вала-шестірні конічної передачі склянка є обов'язковим, з його допомогою роблять регулювання зубцюватого зачеплення (див. мал.16).
У залежності від осьового навантаження, швидкості обертання і прийнятої конструкції підшипникового вузла внутрішні кільця підшипників на валові кріплять різними способами (мал.20): посадкою з натягом (а), кінцевими шайбами (б), круглими шлицевыми гайками (в) і ін.
Мал.20 Кріплення підшипників на валу
Зовнішні кільця підшипників закрепля-ю т між завзятим буртиком корпуса і торцем кришки (мал.21, а),
Мал.21 Кріплення підшипників в корпусі
між кришкою і завзятим пружинним кільцем / (мал.21,6) і ін. У конструкціях з рознімними корпусами (мал.21,в) наружні кольца підшипників кріплять цільними кільцями 3 великого січення і закладними кришками 2.
25. Змазування підшипників кочення. К.к.д. Ущільнювальні пристрої
Змазування підшипників. Мастильні матеріали в підшипниках зменшують тертя і шум, відводять теплоту, захищають підшипник від корозії, заповнюють зазори в ущільненнях, забезпечуючи герметизацію підшипникового вузла.
Застосовують пластичні, рідкі і тверді мастильні матеріали.
Пластичні мастильні матеріали (солідоли, консталіни й ін.) використовують для підшипників кочення при окружній швидкості поверхні вала до 10 м/с. Корпус підшипникового вузла заповнюють мастильними матеріалами в обсязі ? його вільні простори.
Рідкі мастильні матеріали (мінеральні олії й ін.) використовують для підшипників при окружних швидкостях вала понад 8 м/с. У залежності від умов роботи застосовують різні способи подачі олії в підшипники (краплинне змазування й ін.). Для швидкохідних підшипників рівень олії повинний бути не вище центра нижнього тіла кочення щоб уникнути істотних гідравлічних втрат. У редукторах і коробках передач часто застосовують подачу олії розбризкуванням з масляної ванни. Олія розприскується одним з скорооборотних коліс або спеціальних крильчаток.
Тверді мастильні матеріали (колоїдальний графіт і ін.) застосовують у распыленном стані для підшипників, що працюють при температурах понад 300 °С.
На практиці прагнуть змазувати підшипники качения тим же мастильним матеріалом, яким змазуються деталі передач.
Періодичність зміни мастильного матеріалу встановлюють у залежності від умов роботи.
К.п.д. У підшипниках кочення поряд з тертям катання спостерігається тертя ковзання тіл кочення об сепаратор, а також ковзання в ущільненнях і в мастильному матеріалі. Для однієї пари підшипників кочення приймають к.к.д. ?= 0,99...0,995.
Ущільнювальні пристрої. Для захисту від забруднення ззовні і для попередження витікання мастильного матеріалу підшипникові вузли постачаютьпристроями, що ущільнюють.
Широке поширення одержали манжетні ущільнення (див. мал.19), що застосовують при окружних швидкостях до 15 м/с. Манжетні ущільнення мають високу надійність і гарні властивості, що ущільнюють.
Щілинні ущільнення (див. мал.18) застосовують для підшипникових вузлів, що працюють у чистому середовищі при швидкостях до 5 м/с. Зазори в них заповнюють пластичним мастильним матеріалом.
Лабіринтові ущільнення (мал.22) - найбільш зроблені з усіх засобів захисту підшипникових вузлів. Будучи безконтактними, вони придатні для роботи при будь-яких швидкостях. Зазор у лабіринтах заповнюється пластичним мастильним матеріалом незалежно від виду мастильного матеріалу підшипника. Радіальні зазори одержують виготовленням деталей по посадці H11/dl1.
Мал.22 Лабірінтне ущільнення
Відцентрові ущільнення. При пластичному змащенні підшипників із внутрішньої сторони корпуса встановлюють мас-лосбрасывающие кільця (див. мал. 18), що повинні виступати за стінку корпуса. Роботи, що попадає на кільця під час, рідка гаряча олія відкидається відцентровою силою і не попадає в порожнину розміщення пластичного змащення, не вимиває неї.
У відповідальних конструкціях застосовують комбіновані ущільнення в різних сполученнях, наприклад лаби-ринтно-щелевое ущільнення (мал.23) і ін.
Мал.23 Комбіноване ущільнення
26. Монтаж і демонтаж підшипників
Перед монтажем підшипникового вузла підшипник промивають у гарячій мінеральній олії або бензині. Посадкові поверхні вала і корпуса чисто протирають і злегка змазують. Для полегшення посадки підшипника на вал з натягом підшипник попередньо нагрівають до 80...90 °С в гарячій мінеральній олії або за допомогою электроіндукційної установки. Силу напрессовки прикладають до того кільця, що монтується з натягом (мал.24). Передача монтажних сил через тіла кочення неприпустима.
Мал.24 Приспосіблення для монтажа підшипників: 1-захисне кільце
Демонтують підшипники за допомогою знімачів (мал.25) і інших пристосувань, що виключають удари.
Мал.25 Знімач для підшипників
Щоб уникнути появи вм'ятин на доріжках кочення при демонтажі підшипник захоплюють за внутрішнє кільце при видаленні з вала і за зовнішнє при видаленні з корпуса.
Рекомендована література
1. Устюгов І.І. Деталі машин. - К.:"Вища школа", 1984. - 306 с.
2. Куклін Н.Т., Кукліна І.С. Деталі машин. - К.:"Вища школа", 1987. - 275 с.
3. Решетов Д.Н. Детали машин. - М.:"Машиностроение", 1989. - 416 с.
4. Анурьев В.И. Справочник конструктора-машиностроителя в 3 т. М:"Машиностроение", 1979-1982. - 370 с.
5. Заблонский К.И. Детали машин. - К.:"Вища школа", 1985. - 428 с.
6. Крагельский И.В., Михин Н.М. Узлы трения машин: Справочник. М., 1984. - 280 с.
7. Поляков В.С., Барбаш И.Д., Ряховский О.А. Справочник по муфтам. - М.:"Машиностроение". 1979. - 270 с.
8. Детали машин: Атлас. /Под ред. Д.Н.Решетова. - М.:"Машиностроение", 1988. - 270 с.
9. Кудрявцев В.Н. Детали машин. - М.-Л.:"Машиностроение", 1980. - 360 с.
10. Проектирование механических передач. /Под ред. С.А.Чернавского. - М.:"Машиностроение", 1984. - 318 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...