WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Модуль кольору МЦ-3. Характерні несправності та їх усунення - Курсова робота

Модуль кольору МЦ-3. Характерні несправності та їх усунення - Курсова робота

кольору синього на виводі в ІМД" на емітері транзистора VT10. При відсутності сигналу на емітері VT10 необхідно провірити справність конденсатора С20, справність і режими транзисторів VT7 і VT10, діод VД10, справність ІМСД2.
При виключеному каналі кольору самітно порушення балансу білого. Пошкоджений
відеопідсилювач зв'язаний з відсутнім кольором, або кінескоп. Виміряти постійну напругу на контактах 2-4(х3,А8). При їх відхиленні від проведених на схемі, перевірити відповідний відеопідсилювач, а при відповідності - кінескоп.
Періодично або самовільно пропадає кольорове зображення (липання) При виключенні кольору чорно-біле зображення нормальне Несправна система кольорової синхронізації Перевірити асцелографом кольорофіррізницеві сигнали в КТХN17 і ХN16 і в СМЦ-2. Якщо вони не відповідають осцилограмам поканим на ПрСХЕ а іменно в КТХN17 замість сигналу Е'R-Y буде сигнал Е'В-Y, а в КТХN16 замість сигналу Е'В-Y то необхідно сердечником котушки L2 підстроїти систему кольорової синхронізації.
При відсутності кольорорізниценвих сигналів в контрольних точках треба перевірити точність установки нульових точок дискримінаторів, при необхідності підстроїти.
Перешкоду в вигляді малоструктруної сітки на кольоровому зображенні Характер перешкод змінюється при включенні і виключенні кольору Не включені ежекторні контури Перевірити справність елементів режекції L2, С3,L3, С4. Виміряти напругу на контакті 4 з'єднувача Х1 (А 2.1), яка при прийомі кольорового зображення повинна становити 10-11V. Перевірити режим і справність транзистора VT1.
Зменшена чіткість чорно-білого зображення При сигналі ТИТ-0249 видно зменшення чіткості між цифрами 300...400 вертикального клина Нсправний пристрій режекції Перевірити справність елементів в пристрої режекції. Виміряти напругу на контакті Ч(Х1, А2) яка повинна бути не більше 0,8V
Кольорові перешкоди на чорно-білому зображенні Несправні елементи або ІМС в СМЦ-2 В СМЦ-2 перевірити справність конденсаторів С12 і С13. Виміряти напругу на виводі ІМСД1 і якщо вона не більше 0,8V, перевірити справність кола і його елементи від виводу 8ІМСД1 в СМЦ-2 до виводу6 в МЦ-3. При справносу колі замінити ІМСД1 в МЦ-3. Якщо при чорно-білому зображенні напруга на вводі 8ІМС1 в СМЦ-2 менша 10V, то її потрібно замінити.
Недостатня яскравість і контрастність зобраєження Несправний канал яскравості, або пристрій ОСП (обмеження струму променя) Перевірити розмах сигналу яскравості в КТХN7, який повинен бути не менш 0,9V, а по постійній не менше 2...2,5V. Перевірити чи поступає напруга регулювання яскравості на вивід 14 ІМСД1 (4...8,5) і регулювання контрастності на вивід 5М ІМСД1 (4...7V). Перевірити коло проходження сигналу яскравості від контракту 1 з'єднувача Х6 (А1) до КТХN7, режим VT3 і ІМСД1.
При зменшенні контрастності в верхній частині зображення видно лінії зворотного ходу. Несправний пристрій гасіння. Переврвити наявність кадрового імпульсу гасіння і строкового імпульсу зворотного коду на контрактах з'єднувача Х4(А3) і на базі транзистора VT4. При відсутності кадрового імпульсу на базі VT4 витягнути субмодуль кольору СМЦ-2 і якщо після цього імпульси появляться, то потрібно замінити ІМСД1 в СМЦ-2 . Якщо імпульси не появляться треба перевірити справність елементів в МЦ-3 (R15, R21, VT4, R29 s R28). Якщо на базу транзистора VT4 поступають строкові і кадрові імпульси, а на екрані видно лінії зворотного ходу променя, треба перевірити чи поступають імпульси гасіння на виводи 11, 13 і 15 ІМСД2.
Контури зображення повторюються по всьому екрані через 3...4 мм. Обірваний земляний вивід Л3 ДL1. Замкнути відрізком проводу вхід і вихід Л3 ДL1. Якщо повтори зникнуть - несправна Л3 ДL1 або відірваний її земляний вивід.
Замітна різнояркість сусідніх вертикальних рядків На частотні детектори в СМЦ-2 поступають різні по розмаху сигнали кольору. Провірити розмах сигналів в КТХN7 і ХN8 в СМЦ-2. Якщо розмахи не однакові, вирівняти регулюванням змінного резистора R11.
При зміні сюжету яскравість міняється в великих межах Збільшення яскравості особливо відчутно при відтворенні білих полів. Несправний пристрій ОСП. Перевірити постійну напругу на контакті 8 з'днувача Х4(а№).. яка при максимальній яскравості повинна бути 1,8±0,3V.
Перевірити режим транзистора VT2, справність елементів R12, R13, R16-R18 і їх кіл.
ТЕХНОЛОГІЯ НАСТРОЙКИ МЦ-3
В процесі експлуатації телевізора і при його ремонті може виникнути необхідність додаткової настройки контуру В4 попередніх спотворень, устройства кольорової синхронізації, установки нульових також частотних детекторів, матрицювання.
Настройка проводиться по сигналу кольорових полос, який подається на вхід телевізора в положенні регуліровок на блоці управління, який відповідає найбільшій якості і контрастності. Регулятор насиченості установляємо в положення ? максимального значення.
Перед початком настройки рекомендується підключити асцелограф до контакту 1 з'єднувача Х6(А1), щоб переконатися в наявності сигналу і установити режим НСД1. При необхідності можна відрегулювати потрібний розмах сигналу резистором R41 в субмодулі радіоканалу СМРК2-1.
2.1. Установка режима мікрохеми Д1. Потрібно підключити асцелограф до КТХN4. Обертанням змінного резистора R4 установити режим ІМСД1 таким чином, що спостерігаємий сигнал асцелографа на кадровий частоті.
2.2. Настройка контуру корекції ВУ попередніх спотворень. Потрібно підключити асцелограф КТХN4. Установити частоту його розгортки на строковій частоті так, щоб отримати на екрані двох послідовних рядків Д'R і Д'В. Якщо настройка проводиться за допомогою комплексного генератора, необхідно присутнім на ньому регулятор розмаху зменшити амплітуду вхідного ПЦТС так, щоб не спостерігалось ограничення сигналів. Обертанням середника котушки індуктивності L1 необхідно добитися якнайменшої модуляції піднесених.
2.3. Настройка системи кольорової синхронізації.
Потрібно підключити асцелограф на кадрові частоті до КТХN5. Обертанням середника котушки індуктивності L2 отримати найбільший розмах імпульсів упізнавання на синьому рядку, потім підключити осцилограф на строчній частоті до КТХN6 на екрані повинні бути прямокутні імпульси напівстрокової частоти розмахом не менше 3В.
2.4. Настройкадетекторів кольорорізницевих сигналів.
Необхідно подати на вхід сигнал кольорових полос, підключити асцелограф до КТХN11. На екрані повинен бути кольорізницевий сигнал Е'R-Y. Якщо ж на екрані є сигнал ЕB'-Y, то необхідно підстроїти середник L2 до появлення сигналу Е'R-Y, і повторити раніше описану настройку системи кольорової синхронізації: Дальше змінним резистором R11 потрібно виставити потрібну амплітуду сигналу в двох сусідніх рядках. Для встановлення нульових точок частотних детекторів асцелограф з відкритим входом потрібно з'єднати з КТХN11. Потім при відсутності сигналу замінити положення лінії розгортки по відношенню до горизонтальних ліній масштабу тайної сітки, після чого зрівняйте положення рівня напруги, який відповідає білій полосі в сигналі Е'R-Y з лінією розгортки. При необхідності треба підстроїти котушку L5 так, щоб рівень напруги, відповідний білій полосі, співпадав з лінією розгортки. Аналогічно провірити і при необхідності настроїти контру частотного детектора сигналу Е'В-Y, для чого під'єднати осумлограф до ВСТХN12.
Нульові точки частотних

 
 

Цікаве

Загрузка...