WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Модуль кольору МЦ-3. Характерні несправності та їх усунення - Курсова робота

Модуль кольору МЦ-3. Характерні несправності та їх усунення - Курсова робота

замикається на корпус.
Формування імпульсів гасіння.
Каскад формування імпульсів гасіння зібраний на транзисторі VТ4 на час зворотного ходу строкова" і кадрової розгорток. На базу транзистора VТ4 поступають імпульси зворотного ходу строкової і кадрової частоти. Строкові імпульси поступають з ТВС через контакт 11(Х4, А3) і резистори R1 і R21, а кадрові - з модуля МК через контакт 10 з'єднувача Х4(П3) і резистор R15. Ці імпульси відкривають транзистор VT4, і на його колекторному навантаженню утворюються імпульси від'ємна полярності. З частини навантаження - резистор R28 - імпульс розмахом 1,5...2,0V через резистор R51, R56, R6 поступають на виводи 15,13 і вивід 11 ІМСД2 і підсилюються вихідними відео підсилювачами разом з сигналами основних кольорів.
Перевищення імпульсів гасіння над рівнем чорного, яке складає на виходах відео підсилювачів 45...60V, дозволяє забезпечити надійне гасіння.
Система упізнавання кольору та кольорової синхронізації.
Повний кольоровий телевізійний сигнал через контакт 9(х1) через ланцюг С1, R1 поступає на коректор високочастотних попередніх спотворень утворений контуром L1, С2 і настроєний на частоту 4, 286 ММZ. В контуры здійснюються виділення з ПКТС частотно модульованих сигналів кольору з вторинної обмотки L1 сигнал кольору подається через вивід 3 на підсилювач обмежувач.
Для забезпечення режиму по постійному струму цього підсилювача служать резистори R2, R6. З допомогою підсилювального резистора R4 здійснюється симетрія вихідного сигналу. Для відключення контуру L1, C2 при вимірювання параметра субмодуля служить перемичка S1.2. Після підсилення і обмеження сигнали кольору подаються на ключовий пристрій 5, який має виходи в канали прямого і затриманого сигналів і на пристрій кольорової синхронізації 1.3. Для знищення сигналів кольору під час зворотного ходу променя в ключовий пристрій 5.1 з суматора 2.2. поступають кадрові і рядкові імпульси гасіння. Сигнал кольору з вих. 1 мікросхем в каналі прямого сигналу через С7, подільник R10, R11 і розділювальний конденсатор С15, подаються на 1 вивід мікросхеми Д2, і далі на перший вхід електронного комутатора. Сигнал кольору з виводу 15 в каналі затриманого сигналу через С9, R8, ДТ-1.
ДТ-1 -Ультразвукова лінія затримки і розділювальний конденсатор С17 поступає на вивід 3Д2 і на другий вхід електронного комутатора.
Узгодження лінії затримки на вхід забезпечується котушкою L3 I R8. На виході узгоджуємо дроселем L4 I R12. З допомогою підстроювального резистора R11 установлюємо однакові по розмаху сигнали які поступають на електронний комутатор з прямого і затриманого сигналів. Переключенням віток електронного комутатора керують імпульси піврядкової частоти, які виробляються симетричним тримером в ІМСД1, поступають через вивід 12 ІМСД1 на вивід 16 Д2. З виходу електронного комутатора сигнал що несуть інформацію про червоні та сині кольори через виводи 13, 15 поступають відповідно на резистори навантаження R26, R25, R16. Далі через С18, С19, виводи 1 ід ІМСД2 на частотні детектори 10.1 і 10.2, елементи С22, С23, R5, R17, С23 утворюють контур частотного детектора в каналі R-Y, елементи С24, С25,L6, R18 в каналі B-V. Кольорорізницеві сигнали ER-EV-EB-EY з виходів частотних детекторів вивід 10, 12 ІМСД2 подаються на емітер ний повторював зібраний на VT2, VT1. Ланцюги С26, L7, C28 I C2, L8, C29, включені в базових колах подавляють залишки кольорових під несучих сигналів кольору до колів бази копаного з транзисторів підключені елементи корекції низькочастотних попередніх спотворень. Необхідний сигнал кольфорізницевих сигналів при регулюванні матрицювання установляють R19, R20 і подають на МЦ-3 1 і 2 ніжка Х1.
Система кольорової синхронізації.
Система впізнавання кольору розрахована на покадровий і порядковий методи кольорової синхронізації.
Елементами системи являються ключовий каскад 5,1 підсилювач 1.3, пригер 7 і компаратор 8 що знаходиться в ІМСД1 (СМ-2). Ключова схема 5,1 виділяє із сигналу кольору пакети кольорових під несучих.
До даного підсилювача через вивід 11 приєднаний контур L2, С8. Виділені контуром пакети що слідують через рядок поступають на компаратор 8 в ІМ(Д1).
З субмодуля синхронізації через контакт Б(Х1) і вивід 7ІМСВД1 подаються на симетричний тригер 7.
Тригер формує імпульси пів кадрової частоти на компаратор де здійснюється порівняння по фазі імпульсів, які поступають на його входи. В результаті роботи компаратори га С12, С13 під'єднаних до виводів 9.10 -ІМСД1. На цих конденсаторах утворюються напруги пропорційні амплітудам сигналів пізнавання синіх і червоних рядків.
При прийому сигналів кольорового зображення ці напруги будуть різними. Якщо фаза роботи тригера 7 правильна то напруга на виводі 10 мікросхеми яка відповідає червоним рядкам менша від напруги на виводі 9. Це пояснюється тим, що сигнал упізнавання червоних рядків подавлюється котуром L2, C8 компараторі утворюється керуюча напруга, пропорційна різниці цих напруг на виводі 9,10. Керуюча напруга подається на схему виключення кольору 5.2. Якщо фаза роботи тригера неправильна то у різниці напруг у виводів 9,10 міняється знак, що приводить до корекції фази симетричного тригера.
Типові пошкодження МЦ-3 та їх усунення.
Несправ-
ність Додаткова відомість Можливі причини Ремонт
Немає сигналу яскравості Неправильне відтворення кольору. Відсутнє чорно-біле зображення при виключеному кольорі. Несправні канал сигналу яскравості. Якщо сигнал не поступає в КТХN1, то провіряються режим транзистора VT3. Відсутність обриву лінії затримки ДL1 і наявність перемички S1/2. В тому випадку коли сигнал в КТХN1 є, а в КТХN7 немає, необхідно провірити справність С10,змінного резистора R32 і ІМСД1.
Якщо сигнал в КТХN7 є, то причинами порушення можуть бути відсутність стробуючих імпульсів ІДМД2.
Є чорно-біле, нема кольорового зображення При знятті перемички S1 в СМЦ-2 кольорове зображення появляються Несправний пристрій виключення кольору в СМЦ-2 Провірити пристрій виключення кольору в СМЦ-2.
При зняття перемички S1,2 в СМЦ-2 кольорове зображення не появляється. Несправний модуль кольору МЦ-3 або СМЦ-2 Перевірити в КТХN2 і ХN3 наявність кольорофірзницевих сигналів і їх постуцпання на виводи 8 і 9 ІМСД1. Переконатись в тому, що на вивід 6 ІМСД1 поступає напруга від регулятора насиченості, і якщо вона в нормі перевірити ІМСД1.
В СМ-2 необхідно виявити наявність сигналів кольору в ІСТN7 і ХN8 і кольорорізницевих сигналів в КТХN17 і ХN16. При відсутності сигналів кольорів перевірити ІМСД1 (2, 1) а кольрорізницевих сигналів ІМСД2 (А2.1).
На зображенні відсутній один зосновних кольорів наприклад синій. Зберігається баланс білого при вимкненні каналу кольору. Несправний СМЦ-2 або каскади формування і підсилення основних кольорів. Необхідно перевірити, чи поступають кольорізницеві сигнали в КТХN2 і ХN3 модуля кольору. При відсутності одного із кольорорізцевих сигналів провірити слід СМЦ-2.
Послідовно підключаючи осцилограф до КТХN7 і ХN8, оприділяють наявність сигналів кольорів, а до КТХN17 і КТХN16 - наявність кольорорізницевих сигналів в кожному з каналів, зв'язаних з формуванням кольору в СМЦ-2. При відсутності сигналів встановлюється ділянка схеми, підлягаюча провірці.
При наявності кольорорізницевих сигналів КТХN16 в СМЦ-2 необхідно провірити наявність сигналу основного

 
 

Цікаве

Загрузка...