WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж насосних агрегатів - Реферат

Монтаж насосних агрегатів - Реферат

на 0?, при цьому індикатори А і В знаходяться нагорі. Позиція ІІ відповідає повороту валів на 90?, ІІІ -на 180?, IV - на 360?.
Злам осей в горизонтальній площині вираховують за формулою:
, де:
ПГ - злам осей валів у горизонтальній площині;
а2, б2, а4, б4 - показники індикаторів для вимірювання злама осей валів: індекси відповідають позиції полумуфт при обертанні.
Злам осей в вертикальній площині вираховують за формулою:
, де:
ПВ - злам осей валів у вертикальній площині;
а1, б3, а3, б1 - показники індикаторів для вимірювання злама осей валів.
Паралельне зміщення осей валів вираховують за формулою:
, де:
CГ , - паралельне зміщення осей валів відповідно у горизонтальній й вертикальній площинах;
б1, б2, б3, б4 - показники індикаторів для вимірювання паралельного зміщення осей валів.
Отриману співвісність валів за полумуфтами вважають задовільною, якщо величина зламу і паралельного зміщення осей, вираховувана за формулами, не буде перевищувати величин, які даються у таблиці.
Таблиця
Допускаємі відхилення при перевірці співвісності валів насосних агрегатів за полумуфтами
Швидкість обертання валів, об/хв Допускаєма величина перекосу та паралельного зміщення муфт
жорсткої Пружної Зубчатої
Більше 3000 об/хв
До 3000 об/хв
Більше 1500 об/хв
Більше 750 об/хв
Більше 500 об/хв 0,02
0,04
0,06
0,08
0,1 0,04
0,06
0,08
0,1
0,15 0,04
0,1
0,12
0,15
0,2
В залежності від показників вимірювань за індикаторами або щупом в процесі перевірки співвісності регулюють опорні основи, на яких встановлені плити агрегата. Якщо в площині паралельної осі насосного агрегата, розташування устаткування визначають результатами центровки, то позицію корпусів устаткування в площині, перпендикулярної осі агрегата, - рівнем, встановленим на оброблену поверхню плити кожного з видів устаткування. В цьому випадку відхилення від горизонталі не повинно перевищувати показників трьох ділень брускового рівня 200 - 0,1.
Таким способом перевіряють співвісність як агрегатів, змонтованих на спільній фундаментній плиті, так і агрегатів, змонтованих на окремих плитах, які надійшли на монтаж в зібраному або розібраному вигляді.
Слід відзначити, що співвісність агрегатів, які надійшли змонтованими на спільній фундаментній плиті (насос - електродвигун), перевіряють тільки в тому разі, якщо в процесі перевірки насоса в дії буде виявлена погана робота, причиною якої є неспіввісність валів агрегата.
4. Техніка безпеки при монтажі та випробовуванні насосних агрегатів.
При монтажі та випробовуванні насосних агрегатів необхідно суворо дотримуватися вимог розділа СНіП ІІІ-А.11-62 " Техніка безпеки на будівництві".
Розташування устаткування, яке монтується і його робочих вузлів не повинно створювати незручних умов у робочій зоні та на робочих місцях. Робоче місце повинно бути добре освітлено, а при недостатньому природньому освітленні необхідно мати додаткове електричне освітлення.
Кожен працівник зобов'язаний терміново повідомляти своєму керівнику про всі помічені дефекти інструментів, пристосувань, механізмів та кранів, якщо ці дефекти погрожують безпеці роботи.
До монтажа насосних агрегатів допускають робочих, ознайомлених з правилами техніки безпеки на монтажних роботах.
Особливо небезпечною є робота одночасно на різних відмітках однієї вертикалі. В такому випадку сопруджують щільні настили з перилами та бортами. Суворо забороняється щось класти на ці настили, якщо вони не розраховані на додаткові навантаження. Забороняється залишати після виконання робіт на настилах незакріплені деталі - болти, гайки, інструмент і т. ін.
Працювати під устаткуванням, яке знаходиться в підвішеному стані на гаку тельфера, крана або іншого вантажопідйомного механізма чи пристроя суворо забороняється. Працювати під устаткуванням дозволяється тільки при наявності спеціального захисного навіса.
Забороняється зберігати на місці монтажа мастила, палива та легкозаймаючієся речовини.
Для ручних електроламп необхідно використовувати напругу не вище 36 В, а в особливо небезпечних місцях, де можливо травмування електричним струмом (колодці, металеві резервуари, вологі приміщення), - не вище 12 В.
До користування електричним інструментом допускають робочих, які пройшли спеціальне навчання. При роботі електричним інструментом необхідно одягати гумові та галоші. Корпуса електричного інструмента заземляють спеціальним електропроводом. Працювати електричним і пневматичним інструментом з приставних драбин суворо забороняється.
При такелалежних роботах необхідно стежити за тим, щоб траверси, стропи, троси, канати, гаки та інші вантажозахватні пристосування, а також вантажопідйомні пристрої та механізми працездатні, випробувані згідно з правилами Держтехнадзора України.
Сталеві канати, які знаходяться в експлуатації, необхідно періодично промивати керосином, чистити проволочною щіткою та змащувати.
Монтаж насосних агрегатів в умовах діючих цехів й на теріторії діючих підприємств виконують тільки в суворій відповідності зі спеціально розробленим проектом виробництва монтажних робіт, узгодженим з начальником цеха та головним інженером підприємства.
В процесі монтажних робіт в діючих цехах або на теріторії діючих підприємств усі робочі та інженерно-технічні працівники, які беруть участь в монтажі повинні керуватися правилами техніки безпеки і внутрішнього розпорядка, встановленими для цих цехів або підприємств.
При монтажних роботах на теріторії діючих підприємств або в діючих цехах керівник монтажнихробіт зобов'язаний вимагати від замовника:
- Прийняття загальних заходів по техниці безпеки для взаємного безпечного проведення робіт як монтажним так і експлуатуючим персоналом;
- Встановлення спеціальних захисних пристроїв при виробництві монтажних робіт поблизу вибухово небезпечних речовин, близько до електроустаткування та проводів, які знаходяться під напругою і т. ін., передбачене проектом виробництва монтажних робіт.
В діючих цехах, в яких можливе проникнення газа, виробництво монтажних робіт допускається тільки при умові постійного контролю вмісту в повітрі небезпечного газа. При появі такого газа роботи припинюють і всі присутні уходять з загазованого приміщення до повного очищення повітря; при цьому обов'язковим є присутність працівника газорятувальної станції.
Монтажні роботи у вибухово небезпечних й пожежно небезпечних приміщеннях і спорудах, а також поблизу діючих установок виконують тільки після ретельної підготовки до монтажа, складання керівником монтажних робіт і начальником цеха плана виробництва робіт та узгодження його з відділом технічної безпеки, пожежною охороною і газорятувальною станцією підприємства. План робіт ухвалює головний інженер підприємства.
Монтажні роботи в місцях, особливо небезпечних у пожежному відношенні, виконують в присутності чергового пожежної охорони діючого цеха або підприємства.
Перед пуском та випробовуваннями насосних агрегатів вхолосту або під нагрузкою необхідно:
1. Ознайомити всіх робочих з порядком проведення випробовування та заходами з безпеки при випробовуванні насосних агрегатів.
2. Перевірити освітленість робочих місць згідно з встановленими нормами.
3. Закрити люки, шахти та інші отвори, які знаходяться в зоні випробовування устаткування.
4. Забрати непотрібні предмети з поверхні.
5. Перевірити наявність та міцність захисних огорожень.
6. Перевірити справність захисних та контрольно-вимірювальних приладів
Конструкція центробіжного насоса.

 
 

Цікаве

Загрузка...