WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Монтаж насосних агрегатів - Реферат

Монтаж насосних агрегатів - Реферат

фундамента. Після цього насос є базою, так як встановлюємий електродвигун повинен бути прицентрований до насоса полумуфтами. Єдиною особливістю, на яку слід звернути увагу при монтажі таких насосних агрегатів є спосіб їх кріплення болтами до фундамента та підливка їх бетонною сумішшю.
Якщо встановлюємий насос прикріпляють до фундамента анкерними чи фундаментими болтами, забетонованими в фундамент при його виготовленні, то підливку такого насоса роблять одночасно після встановлення та приценртовання до нього електродвигуна згідно з вказівками проекту. Якщо встановлюємий насос закріпляють фундаментими болтами, які опускають в шахти, то після попередньої вивірки за висотними відмітками та горизонтальною площиною у плані виконують заливку бетоном тільки болтів.
Кінцеву перевірку встановлення насоса виконують після того, як бетонна суміш заливки затвердіє не менш як на 60% відносно проектної твердості.
Після цього встановлюють і виконують прицентровку двигуна у такій же послідовності, як і при встановленні насоса.
Монтаж насосів, працюючих на гарячій воді, та турбонасосів, які поступили в зібраному вигляді з опломбованими патрубками, виконують з додатковою перевіркою і встановленням зазорів у поздовжніх шпонках і дистанційних втулках, або болтах.
Боковий зазор (сумарний) в поздовжніх шпонках допускається 0,04-0,06 мм. При менших зазорах шпонку підпилюють, при більших - замінюють.
Зазор між дистанційною втулкою та отвори у лапах насоса з боку всмоктуючого патрубка повинні бути не менше 2,5 мм. Якщо зазор менший, необхідно дистанційну втулку проточити за наружним діаметром, а при ії відсутності - розсвердлити отвір у лапах насоса. Зазор між дистанційною шайбою та поверхнею лап насоса може бути 0,04-0,06 мм. Якщо зазор менший, то слід підпилити шайбу, а якщо більший - торець дистанційної втулки.
При виконанні монтажу насосного агрегата, який має окремі опорні рами, або плити, особливу увагу потрібно приділити зазору між торцями полумуфт, який завжди вказується у кресленнях. Перевірку зазора виконують при повному зміщенні ротора електродвигуна у бік насоса.
Насосні агрегати горизонтального виконання на спільній фундаментній плиті, чи на окремих плитах, які встановлюються на будь-яких видах опорних основ, перед підливкою бетонною сумішшю вивіряють за висотними відмітками відносно репера, або відносно висотної насічки.
Крім цього перевіряють розташування насосного агрегата за осями у плані та в горизонтальній площині. Для цього натягують горизонтально-поздовжні та поперечні струни. На них закріпляють виски таким чином, щоб вони співпадали з відповідними насічками на фундаменті. На поздовжніх струнах закріпляють виски так, щоб один висок співпав з центром всмоктуючого патрубка насоса та насічкою, яка наноситься на фундаменті. Другий висок повинен співпасти з віссю електродвигуна та насічкою. Поперечну струну потрібно натягувати, якщо в цеху одночасно встановлюють два, або декілька насосів в одному ряду. При цьому виски, які опускаються зі струни, повинні співпасти з центрами напорних патрубків.
Потрібно відзначити, що відстані між натягнутими струнами повинні суворо відповідати проектним розмірам з допуском не більше ±2 мм. Це є особливо важливим, коли підготовку трубопроводів для групи насосів виконують індустріальним способом в спеціалізованих майстернях. Після встановлення насосів по осях перевіряють їх висотне розташування нівелиром та рейками, встановленими на репері, або контрольною лінійкою, яку кладуть на оброблену частину плити (рами), а також рівнем та мірильною лінійкою. Відрахунок при цьому ведеться від висотної насічки, яка наноситься на фундамент. Відхилення встановленого та вивіреного агрегата від проектної висотної відмітки не повинно перевищувати ±5 мм. Відхилення двох, або більше насосних агрегатів не повинно перевищувати ±2 мм. Великі відхилення, які виходять за границі приведеного допуска, можуть спричинити переробку заготовки трубопровода, виконаного в майстернях.
Горизонтальність встановленого насосного агрегата в поздовжньому та поперечному напрямках перевіряють контрольною лінійкою, яку кладуть на оброблену частину плити (рами) і брускового рівня 200-0,1. Показники рівня, встановленого на лінійку, вважають допускаємими, якщо середнє замірювання з двох показників при повороті на 180? матиме відхилення не більше трьох ділень.
Перед встановленням агрегата на опорні основи перевіряють ретельність очищення опорних рам від фарбування та консервуючих матеріалів.
Фундаментні, або встановлені анкерні болти, опущені в шахти, повинні знаходитись в схиленому стані та бути перпендикулярними опорним плитам. Стержень болта може знаходитись від найближчої стінки шахти на відстані, яка дорівнює не менш одного діаметра болта.
Якщо насосний агрегат монтують на опорній основі, яка являє собою подушки з бетонної суміші з металевими підкладками, потрібно перевірити, щоб рама, або плита агрегата щільно лежала на усіх підкладках. Нещільності між деякими підкладками та плитою ліквідують, підкладаючи в цих місцях додаткові підкладки з каліброваної фольги, жесті або кровельної сталі. Таку прокладку підкладають на всю опорну площу.
Якщо при перевірці виявиться, що зазор між рамою або плитою та підкладками клиновий, то його виправляють тільки підпилюванням опорної поверхні. Встановлювати клинові прокладки забороняється.
Агрегат, встановлений та вивірений на фундаменті, за допомогою підкладок на подушках з бетонної суміші перед підливкою прикріпляють до фундаменту, рівномірно затягуючи гайки фундаментних або анкерних болтів. Щуп товщиною 0,1 мм повинен не проходити між встановленим устаткуванням й прокладками.
Агрегати, вивірені на фундаменті за допомогою клинових домкратів або встановлювальних болтів закріпляють затягуванням гайок фундаментних або анкерних болтів після підливки та усунення домкратів або вивертання встановлювальних болтів.
Відсутність деформації плити від затягування гайок перевіряють спеціальними вимірювальними приладами - індикаторами.
3. Перевірка співвісності валів горизонтального насосного агрегата.
В горизонтальних насосних агрегатах вали з'єднуються полумуфтами різних конструкцій в залежності від швидкохідності агрегата. Одна з умов нормальної роботи насосного агрегата - щільна і правильна посадкаполумуфт на валах.
Торцевий та радіальний люфт полумуфт перевірюється індикатором, що відноситься головним чином до агрегатів, які надійшли на монтажний майданчик у зібраному вигляді. При жорстких полумуфтах допускається торцевий люфт не більше 0,02 мм, радіальний - 0,04 мм; при пружних полумуфтах відповідно допускається люфт 0,04 і 0,06 мм. Якщо люфт полумуфти більше допускаємого рекомендується проточити полумуфту за наружним діаметром та по торцю на токарному станку.
Спочатку лінійкою виконують попередню перевірку співвісності валів. Зазори замірюють щупом при повороті полумуфт через кожні 90?. Якщо сума величин діаметрально протилежних вимірювань відповідає допускам, які приведені в таблиці, то співвісність можна вважати непоганою.
Перевірку співвісності агрегата з числом обертів до 1000 об/хв виконують пристосуваннями та щупом.
Перевірку співвісності агрегата з числом обертів вище 1000 об/хв виконують спеціальними пристосуваннями з індикаторами. Цей пристрій закріпляють на полумуфтах за допомогою стальної гнучкої ленти, що дає можливість застосувати його для муфт будь-яких діаметрів.
Результати перевірки співвісності валів, отримані за допомогою пристроїв заносять у таблицю.
Початкові показники знімають до початку обертання валів, при цьому позиція І відповідає встановленню валів

 
 

Цікаве

Загрузка...