WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Поліграфічна промисловість України. ЇЇ роль та перспективи розвитку - Курсова робота

Поліграфічна промисловість України. ЇЇ роль та перспективи розвитку - Курсова робота

починань.
Зазначу, що двері до Асоціації відчинені не тільки для колективів поліграфічних підприємств, а й для всіх фірм, організацій, які працюють з галуззю.
Правління Асоціації за час, що минув від дня її створення, провело чималу роботу, пов'язану з організаційним становленням, затвердженням та реєстрацією документів, прийомом колективів підприємств та організацій до її складу. Також підготовлено низку нормативних документів, звернень до органів виконавчої влади, проаналізовано різні аспекти створення ДАК "Укрвидав-поліграфія,а пропозиції з цих питань розглянуто Верховною Радою України. Правління ініціювало підготовку проекту Указу Президента України про встановлення професійного свята - Дня працівників видавництв, поліграфістів та книгорозповсюджувачів. Адже ми досі залишалися чи не єдиною галуззю, працівники якої не були удостоєні честі мати своє свято.
Хотів би наголосити, серед усіх галузей народного господарства поліграфія посідає найголовніше місце, оскільки є синтезом виробництва і культури. Завдяки поліграфічним технологіям широкі верстви населення прилучаються до надбань науки і культури, літератури і мистецтва, забезпечуються конституційні права та інтереси громадян у сфері
Заходи до покращенні стану поліграфи в Україні
Як висновок, після вищесказаного я визначив першочергові заходи:
1. Провести відповідну роботу в колективах, підприємств та організацій поліграфії, а також підприємств інших галузей народного господарства, зацікавлених у спільній діяльності, про цілі та завдання новоствореної громадської організації з метою розширення сфери її діяльності та залучення нових членів.
2. Завершити організаційну роботу, з введення нульової ставки податку на добавлену вартість на роботи і послуги, пов'язані з редакційною підготовкою, поліграфічним виконанням та реалізацією книжкових видань: подати матеріали на розгляд центральним органам виконавчої влади:
Митно-тарифною Радою України - про зменшення ставок ввізного мита на поліграфічне устаткування, запасні частини і матеріали, що не виробляються в Україні, а також підвищити ці ставки на ті види поліграфічної продукції, аналоги яких виготовляються або можуть вироблятися в Україні в необхідній кількості:
Кабінетом Міністрів України - про включення до переліку товарів критичного імпорту поліграфічного обладнання, матеріалів, запасних частин, які в Україні не виготовляються;
Правлінням Національного Банку України - про введення поряд із розрахунками, за згодою сторін, інкасового методу розрахунку за виконані поліграфічні роботи та послуги:
Міністерством освіти - про збільшення ліцензованих обсягів підготовки фахівців за державним замовленням;
Суб'єктами законодавчої ініціативи:
а) Про встановлення обгрунтованих нормативів амортизаційних відрахувань на будівлі, споруди та виробниче устаткування з метою зменшення навантаження ні собівартість;
б) Про зміну порядку оплати податку на додану вартість прибуток, повернувшись до касового принципу оплати ц1^ податків, тобто після надходження коштів на розрахунковий рахунок, виходячи зі специфіки видавничо-поліграфічна діяльності, зокрема із того, що поліграфічна продукція насамперед книжкова, розрахована на тривалий період реалізації;
в) Про введення єдиного податку на обсяг випущено або реалізованої продукції.
o Сприяти розробці галузевої програми модернізації підвищення технічного рівня поліграфічного виробництва включаючи місцеву поліграфію, вирішенню питань, пов'язані із механізмом фінансування цих робіт, насамперед, шляхом одержання пільгових банківських кредитів, використанні лізингу тощо;
o Разом з Держкомінформполітики, іншими зацікавленими організаціями і установами проаналізувати хід ви конання державної програми розвитку книговидання і преси вишукати можливості для прискорення робіт, пов'язаних з створенням власної сировинної бази, зокрема, збільшення!" випуску і поліпшенням якості газетного та офсетного паперу алюмінієвих та гумових пластин для офсетного друку фотополімерних пластин, палітурних матеріалів, лаків та фарб
o Разом із підприємствами галузі, засобами масової інформації розгорнути широку кампанію з реклами вітчизняної поліграфічної продукції, розширити виставкову діяльність.
o 3 метою широкої популяризації вітчизняної друкованої продукції провести в 1999-2000 рр. конкурси на кращі поліграфічне виконання видань та впровадження сучасної поліграфічної технології. Результати конкурсів широке висвітлювати в засобах масової інформації.
3. Виходячи з важливої ролі, яку відіграє видавнича поліграфічний комплекс в економічному і суспільно-політичному житті країни, клопотатися перед Комісією по структурній перебудові управління народним господарством при Президентові України, Кабінетом Міністрів України зберегти центральний орган державною. управління видавничо-поліграфічною сферою, зміцнивши і розширивши в ньому підрозділи, які відають питанням практичної роботи цього комплексу, розробкою нормативно-технічної бази галузі, здійсненням науково-технічної та інвестиційної політики, координацією на стиках з суміжними галузями народного господарства.
Розрахункова частина
У 1998 році Книжкова палата України посилила контроль за надходженням обов'язкового примірника творів друку. Цьому сприяло також розташування на території Книжкової палати Національного агентства , яке безпосередньо працює з видавцями і надає їм потрібні консультації щодо розсилання обов'язкових примірників видань. На жаль, не всі видавці надсилають обов'язковий примірник, а відсутність законодавчих актів не дає права Книжковій палаті притягнути їх до відповідальності.
Таким чином, найбільшу перепону в збиранні достовірної інформації про видавничу діяльність України становить відсутність або несвоєчасне надходження обов'язкового примірника до Книжкової палати.
В Україні у 1998 р. станом на 1.05.99р. було видано 6679 назв книг і брошур загальним тиражем 42998,7 тис. прим. Це менше, ніж у 1997 році на 325 одиниць закількістю назв та на 12842,6 тис. прим. за тиражем. Враховуючи те, що багато видавців надсилають примірники своїх видань із запізненням, можна очікувати збільшення цих показників.
У 1998 р. частка книг і брошур, надрукованих видавництвами і організаціями з державною формою власності склала 21,1 % (1413) за кількістю назв і 28,2% (12140,9 тис.) за тиражами, комерційні видавництва та видавничі організації видали відповідно 78,9% (5266) та 71,8% (30857,8 тис.).
Високі показники за обсягом робіт мали видавництва з державною формою власності: "Освіта", "Наукова думка", а також комерційні видавництва "Сталкер", "БАО", "Фоліо" та "А.С.К.", які видали відповідно 176, 76, 62,137,136,127, 95 назв книг і брошур.
Великі тиражі мають видавництва з державною формою власності "Освіта" - 8 млн. 142 тис. прим., "Світ" - 897 тис. прим. і комерційні видавництва "Генеза" - 1 млн. 225 тис. прим., "Фоліо" - 1 млн. 192 тис. прим. та "Абрис" - 485 тис. прим.
Книговидання українською мовою становило 53,1% за назвами
(у 1997 р. - 50,9%), російською мовою - 35,6% (36,8%)). Найбільші тиражі українською мовою мають видавництва "Зодіак-ЕКО" (550 тис. прим.)- "Географія" підручник для 6 кл., "Освіта" (550 тис. прим.) - "Умілі

 
 

Цікаве

Загрузка...