WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Новітні технології по відновленню нафтових свердловин і підвищення видобутку нафти - Контрольна робота

Новітні технології по відновленню нафтових свердловин і підвищення видобутку нафти - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З дисципліни
"Техніка та технологія галузей народного господарства"
на тему:
"Новітні технології по відновленню
нафтових свердловин і підвищення видобутку нафти"
Фактичні дебіти нафтових свердловин, як правило, у кілька разів менше потенційних дебітів. Це зв'язано з погіршенням фільтраційних властивостей шару в присвердловинній зоні внаслідок забруднення колектора мікрочастинками при буравленні, демонтажі, розкритті шару перфорацією і ремонті шпар, у результаті чого відбувається погіршення умов припливу нафти із шару в шпару. Зміна продуктивності шпари при цьому кількісно описується параметром ОП, що представляє собою відношення продуктивності шпари до погіршення фільтраційних властивостей присвердловинної зони до продуктивності шпари після погіршення фільтраційних властивостей привердловинної зони. Зменшення проникності колектора в присвердловинній зоні шару в п'ять разів приводить до зменшення продуктивності шпар у два рази, а зменшення проникності в 10 разів приводить до падіння продуктивності в 3,5 рази.
Результати гідродинамічних досліджень шпар родовищ Західного Сибіру показують, що в 50% шпар продуктивність знижена в два рази, у 25% - у чотири рази, і в 10% шпар у 10-30 разів. Значно забруднені високо проникаючі шари, для яких середнє значення параметра ОП дорівнює 3.0. Геофізичними дослідженням установлено, що відношення працюючих інтервалів до перфорованих не перевищує 30-40%, а середнє значення глибини проникнення фільтрату бурового розчину складає 3-4 діаметра шпари.
З метою збільшення продуктивності нафтових шпар використовується імпульсно-струминна технологія реалізована через комплекс устаткування ІСК-1, модулі якого встановлюються на поверхні і на глибині в інтервалі перфорації.
Останніми роками розроблені і використовуються нова технологія й устаткування (імпульсно-струминний комплекс - ІСК-1) для відновлення свердловин і збільшення видобутку нафти. Технологія захищена поруч авторських посвідчень і запатентована. Устаткування, що входить у комплекс імпульсно-струминного впливу виробляється компанією "ХИОН".
Для відновлення і збільшення продуктивності нафтових свердловин пропонується імпульсно-струминний комплекс (ІСК-1), модулі якого встановлені на поверхні (на устя свердловини) і на глибині в зоні перфорації.
В основі технології обробки прискважинной зони шару ІСК-1 лежить вплив на колектор імпульсами тиску, що пульсують струменями і статичними депресіями великої амплітуди. Перевагою технології є: абсолютна екологічна чистота, висока ефективність, мобільність, широта діапазону розв'язуваних задач.
Застосовуваний у комплексі мультиплікаторний генератор імпульсів принципово відрізняється від існуючих вітчизняних і світових аналогів високим коефіцієнтом корисної дії.
Генерування імпульсів відбувається за рахунок використання енергії потоку робочої рідини, що протікає через генератор, а також за рахунок роботи імпульсно-депресійної установки розташованої на поверхні.
ПЕРЕВАГИ ТЕХНОЛОГІЇ
" абсолютна екологічна чистота;
" висока ефективність;
" мобільність;
" широта діапазону розв'язуваних задач
ПРИЗНАЧЕННЯ ІСК-1
Комплекс імпульсно-струминного впливу ІСК-1 призначений:
для створення динамічних навантажень (експресійних і депресійних) на присвердловинну зону на різних глибинах з метою поліпшення фільтраційних характеристик пористо-проникного середовища;
для генерації імпульсно-струминного тиску, що сприяє гідророзриву шару.
Даний комплекс дозволяє здійснювати вплив на шар, як у середовищі пластового флюїду, так і в середовищі хімічних реагентів, що забезпечує найбільш ефективне реагентно-импульсное вплив, що сполучить фізико-хімічну і фізико-механічну обробку шару. ІСК-1 може також застосовуватися для освоєння свердловин після капітального ремонту і буравлення.
СКЛАД ІСК-1
1. генератор імпульсно - струминних коливань;
2. імпульсно-депрессіонна установка із системою гідравлічного керування
3. струминний насос;
4. пристрій блокування ежектора струминного насоса;
5. пристрій блокування генератора імпульсів;
6. блок автоматичної синхронізації роботи струминного насоса і генератора імпульсів;
7. гідродинамічний фільтр;
8. пакет (від замовника).
ІСК-1 призначений для використання у видобувних і нагнітальних свердловинах діаметром 127, 152 мм.
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІСК-1
" Робоча рідина - вода, нафта, неграничний гас, водяні розчини кислот (до 8 %), крім HF, інші неагресивні рідини з в'язкістю не більш 25 Сст і температурою не більш 120° С.
" Витрата робочої рідини 3..6 дм з/с при перепаді тиску рідини на ІСК-1 5...20 Мпа.
" Частота генеративних імпульсів - 10... 160 1 / хв.
" Піковий рівень підвищення тиску при роботі генератора імпульсно- струминних коливань у зоні перфораційних отворів 10...20 Мпа;
" Рівень депресії при роботі струминного насоса - 20...30 Мпа.
" Різьблення насосно-компресорних труб (гладких) 73 трубна за ДСТ 6211-81
" Габаритні розміри основного модуля - генератора імпульсно-струминних коливань, діаметр 118, довжина 1200 (мм).
" Сумарна маса комплексу - 300 кг.
ОПИС РОБОТИ ІСК-1
Устаткування, використовуване при проведенні технологічних операцій, включає насосну установку ЦА-320, бурову ємність, блок долива, фільтр, лінії нагнітання і буровий рукав,
Імпульсно-струминний комплекс, призначений для реалізації описуваного способу роботи, містить колону (1) насосно-комрессорних труб і встановлений на колоні струминний апарат з активним соплом (2), камерою змішання (3), дифузором (4), каналом підведення активного середовища (5) і каналом підведення пасивного середовища (6). Установка додатково постачена пакером (7), гідроімпульсним пристроєм (8), з турбогенераторною голівкою (9). Вставка, що блокує, 11 (мал.1) установлена з можливістю заміни її в залежності від виробленої операції на депресивну вставку 12 (мал.4).
Канали (5,6) підведення активного і пасивного середовищ до

 
 

Цікаве