WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1.Зчеплення і приводи керування зчепленням. 2. Технологія дугового автоматичного зварювання під флюсом. 3. Безпечні методи звільнення потерпілого від - Реферат

1.Зчеплення і приводи керування зчепленням. 2. Технологія дугового автоматичного зварювання під флюсом. 3. Безпечні методи звільнення потерпілого від - Реферат

.................................................................................................. 65-200
3 .................................................................................................. 45-90
4 .................................................................................................. 35-60
5 .................................................................................................. 30-50
6 .................................................................................................. 25-45
Дріт діаметром 1-3 мм використовується у напівавтоматах і автоматах з механізмами, які забезпечують постійну швидкість подачі дроту. Зварювання й наплавлення дротом більшого діаметра раціональніше виконувати на апаратах з автоматичним регулюванням напруги на дузі з примусовою зміною швидкості подачі електрода. Напруга на дузі регулюється у зварювальних автоматах спеціальними регуляторами.
Напругу на дузі (табл. 1) та швидкість зварювання вибирають для прийнятих діаметра дроту й зварювального струму з урахуванням вимог до форми і розмірів швів.
1. Значення напруги на дузі при автоматичному зварюванні під шаром флюсу
Діаметр електродного дроту, мм Зварювальний струм, А Напруга, В
2-3
4-6 200-300
300-400
400-600
400-600
700-900
900-1 100 30-32
32-36
36-40
34-38
38-42
40-44
У більшості автоматів з постійною швидкістю подачі дроту та працюючих за принципом саморегулювання дуги зварювальний струм настроюється зміною швидкості подачі електродного дроту при зміні пар шестерень у коробках швидкостей, варіаторними механізмами або регуляторами частоти обертання двигунів постійного струму.
В апаратах з автоматичними регуляторами напруги дуги зварювальний струм установлюється на джерелі живлення зміною напруги неробочого ходу або нахилу вольт-амперної характеристики.
Рід струму та полярність визначаються фізичними й технологічними особливостями способу зварювання. Так, механізоване зварювання плавким електродом у середовищі захисних газів, самозахисним дротом або під шаром флюсу, склад якого містить велику кількість фтору, потребує застосування постійного струму зворотної полярності, аргонодугове зварювання - постійного струму прямої полярності.
Флюс вибирають залежно від виду зварюваного металу:
Зварюваний метал
Вуглецеві та низьколеговані сталі ................................................ Флюс
АЕ-348А ОСЦ-45
Низьколеговані та середньолеговані сталі ................................... АН-10, АН-32
Високоміцні середньолеговані сталі .......................................... АН-14 АН-15
Низьколеговані сталі (багатодугове швидкісне зварювання)....
Високолеговані сталі .................................................................... АН-60
АН-26 АНФ-5
Мідь та її сплави ............................................................................ АН-20
Захисний газ для зварювання вибирають залежно від хімічного складу металу та особливостей конструкції виробу:
Призначення
Зварювання тонколистових з'єднань з високолегованих нержавіючих та жароміцних сталей, алюмінію, міді, титану та їх сплавів.................................................................................................. Захисний газ
Аргон (ГОСТ 10157-79*)
Заміна аргону для піддування (при зварюванні) активних і рідкісних металів. Добавки до аргону при зварюванні міді, алюмінію титану та їх сплавів ........................................................ Гелій (ГОСТ 2046 1-75*)
Зварювання міді і мідних сплавів...................................................... Азот (ГОСТ 9293-74*)
Зварювання вуглецевих, низьколегованих та високолегованих нержавіючих сталей; зварювання у суміші газів тонколистових конструкцій з сталі..............................................................................
Вуглекислий газ
(ГОСТ 8050-85)
3. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму.
Перша допомога при нещасних випадках від дії електричного струму складається з двух етапів:
О звільнення потерпілого від дії струму;
О надання йому першої допомоги.
При ураженні електричним струмом потрібно використовувати такі безпечні методи:
О вимикати напругу рубильником або вимикачем;
О забезпечити безпеку шляхом захисного вимикання аварійної ділянки або мережі вцілому.
Якщо вимикання не може бути виконано досить швидко, треба терміново звільнити потерпілого від дії струмоведучих частин, до яких він торкається. При цьому особа, яка надає
допомогу, повинна пам'ятати, що не можна доторкатись до потерпілого, бо це небезпечно для життя рятівника. Особі, яка надає допомогу, треба також стежити за тим, щоб не доторкнутись до струмоведучої частини і не опинитися під напругою. Для звільнення потерпілого від струмоведучих частин або проводу до 1000 В користуються сухою палицею, дошкою або іншим сухим діелектричним предметом.
За необхідністю проводи перерізають пофазно інструментом з ізольованими рукоятками або перерубують сокирою з дерев'яним сухим топорищем.
Відтягувати потерпілого від струмоведучих частин можна і за одяг, якщо він сухий, уникаючи при цьому доторкання до оточуючих металевих предметів та відкритих частин тіла потерпілого.
Особа, яка надає допомогу, повинна ізолювати себе. Можна, наприклад, надіти диелектричні рукавиці або обмотати руки шарфом, накинути на потерпілого прогумовану тканину або стати на гумовий килимок, чи суху дошку або будь-який предмет, що не проводить електричний струм.
Під час звільнення потерпшого від струмоведучих частин, що перебувають під напругою вище 1000 В, треба надіти діелектричні рукавиці, взути гумові боти і діяти штангою або ізолюючими обценьками. При доторканні струмопровідної частини до землі слід діяти за правилами крокової напруги.
При звільненні потерпілого від дії електричного струму бажано при можливості діяти однією рукою.
Після звільнення від струмоведучих частин потерпілого треба винести з небезпечної зони і надати долікарську допомогу. Заходи долікарської допомоги залежать від стану, в якому перебуває потерпілий.
Якщо потерпілий почуває себе задовільно, то йому все рівно не можна дозволяти підніматись. Коли людина знаходиться в стані непритомності, але у нього зберігається помірнедихання і пульс, слід дати йому понюхати розчин аміаку, облити обличчя водою, забезпечити спокій до приходу лікаря.
Якщо потерпілий дихає погано або не дихає взагалі, йому необхідно терміново розпочати робити штучне дихання або непрямий масаж серця. Ніколи не слід відмовлятися від допомоги потерпілому і вважати його мертвим із-за відсутності дихання, серцебиття та інших ознак життя.
Відомо багато випадків, коли людина, уражена струмом, знаходилась в стані клінічної смерті, після вжитих заходів одужувала і поверталася до праці.
?
Список літератури
1. О.Г. Александров, І.І. Заруба, І.В. Пінковський "Будова та експлуатація устаткування для зварювання плавленням". Київ "Техніка" 1998.
2. М.В. Васильчук, Л.Е. Винокурова, М.Я. Тесленко "Основи охорони праці" "Просвіта" 1997.
3. В.Ф. Кисляков, В.В. Луцик "Будова й експлуатація

 
 

Цікаве

Загрузка...