WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1.Зчеплення і приводи керування зчепленням. 2. Технологія дугового автоматичного зварювання під флюсом. 3. Безпечні методи звільнення потерпілого від - Реферат

1.Зчеплення і приводи керування зчепленням. 2. Технологія дугового автоматичного зварювання під флюсом. 3. Безпечні методи звільнення потерпілого від - Реферат

закріплена на валу 5, зв'язаному за допомогою тяги 6 із важелем 7 і вилкою 2 вимикання зчеплення.
При натисканні на педаль 7 усі деталі привода починають взаємодіяти, внаслідок чого підшипник 3 муфти натискає на внутрішні кінці важелів вимикання, натискний диск відводиться, а ведений - вивільняється від зусилля натискання, й зчеплення вимикається.
Умикаючи зчеплення, педаль відпускають, муфта з підшипником під дією поворотної пружини 4 повертається у вихідне положення, вивільняючи важелі вимикання, й зчеплення вмикається.
Гідравлічний привад вимикання зчеплення складніший за конструкцією порівняно з механічним, але забезпечує плавніше вмикання й допускає вільне розташування педалі відносно механізму зчеплення.
На автомобілі ГАЗ-24 гідропривод зчеплення (див. рис. 2) складається з педалі 16, головного 15 і робочого 14 циліндрів, а також штовхача 12, який діє на вилку 9 вимикання. Головний і робочий циліндри привода сполучені трубопроводом.
Педаль підвішено на осі до кронштейна кузова. До педалі шарнірно прикріплено штовхач головного циліндра, що діє на поршень.
Рис. 4
Будова та принцип дії зчеплення автомобіля ВАЗ-2105:
а - зчеплення ввімкнено, б - зчеплення вимкнено, 1 - бачок із гальмовою рідиною, 2 - головний циліндр, 3, 5 - поршні штовхача, 4 - ущільнювальні кільця, б - вісь педалі, 7 - підсилювальна пружина, 8, 26 - відтяжні пружини, 9- педаль, 10- вісь штовхача, 11 - штовхач, 12 - стопорне кільце, 13 - пружина поршня, 14- маховик, 15 - ведений диск, 16 - натискний ведучий диск, 17 - кожух, 18 - діафрагмова пружина, 19 - муфта вимикання
20 - картер зчеплення, 21 - первинний вал коробки передач, 22 - вилка вимикання, 23 - штовхач вилки, 24 - регулювальна гайка, 25 - контргайка, 27 - поршень, 28 - робочий циліндр, 29 - клапан для прокачування гідропривода, 30 - задня пластина демпфера, 31 - демпферна пружина, 32 - фрикційні накладки диска, 33 - упорний палець, 34 - передня пластина демпфера, 35 - фрикційні кільця демпфера, 36 - маточина веденого диска, 37 - тарілчаста пружина, 38 - обмежувальний гвинт
Рис. 5
Привод вимикання зчеплення автомобіля ЗИЛ-130:
1- педаль, 2- вилка, 3 - витискний підшипник, 4- поворотна пружина. 5- вал; 6 - тяга, 7- важіль
В результаті поршень робочого циліндра також починає рухатися й через штовхач 12 діє на вилку 9, яка переміщує витискний підшипник і вимикає зчеплення. Після відпускання педалі вона повертається у вихідне положення під дією відтяжної пружини.
Аби зменшити зусилля натискання на педаль під час вимикання зчеплення, в приводі зчеплення вантажних автомобілів застосовують пневматичний підсилювач (рис. 6), що складається з двох корпусів, між якими застиснуто діафрагми слідкуючого пристрою. В передньому корпусі розміщено пневмопоршень 6, клапани керування 5 і діафрагму 4. В задньому корпусі встановлено гідропоршень 2 вимикання зчеплення й поршень 3 слідкуючого пристрою. Слідкуючий пристрій автоматично змінює тиск на пневмопоршень відповідно до зміни зусилля в гідроприводі педалі зчеплення.
Рис. 6
Пневматичний підсилювач привода зчеплення автомобіля КамАЗ:
1 - шток, 2 - гідропоршень, 3 - поршень слідкуючого пристрою, 4 - діафрагма, 5 - клапани керування, б - пневмопоршень
Працює пневмопідсилювач так. Під час натискання на педаль зчеплення тиск рідини з головного циліндра передається під гідропоршень підсилювача й слідкуючий поршень. Останній переміщується й діє на клапани керування, закриваючи випускний і відкриваючи впускний. При цьому стиснене повітря із системи починає надходити в порожнину пневмопоршня, що переміщується, створюючи додаткове зусилля на шток 1 вимикання зчеплення. В результаті сумарне зусилля від тиску повітря й педалі на штоку вимикання зчеплення зростає, і зчеплення вимикається. При відпусканні педалі тиск у гідроприводі зникає, й поршні під дією пружини відходять у вихідне положення, зчеплення вмикається, а повітря з пневмопідсилювача виходить в атмосферу.
2. Автоматичне зварювання з газовим або флюсовим захистом застосовується для з'єднання деталей завтовшки від 2 до 100 мм.
Завдяки підвищеній густині струму на електродному дроті автоматичне зварювання характеризується високою продуктивністю, а також високою якістю металу шва, що пояснюється надійним захистом зони зварювання від впливу оточуючого середовища.
Зварювання під шаром флюсу виконується одним або кількома дротами в одну або окремі ванни від джерел змінного чи постійного струму.
Автоматичне та напівавтоматичне зварювання плавким і неплавким електродом може здійснюватись у режимі безперервного або імпульсного горіння дуги.
Основні параметри режиму автоматичного зварювання (зварювальний струм, напруга на дузі, рід струму й полярність, діаметр електродного дроту та швидкість зварювання) впливають на розмір й форму шва так само, як і при ручному зварюванні. Параметри, характерні лише для механізованого зварювання, виявляють свій вплив таким чином. Із збільшенням вильоту електрода зростає інтенсивність підігріву та збільшується швидкість його плавлення, внаслідок чого знижується сила зварювального струму, а тому й глибина провару. Із зменшенням вильоту маємо зворотне явище.
Із зменшенням насипної маси флюсу збільшується об'єм порожнини навколо стовпа дуги, що збільшує рухливість дуги та ширину шва. Глибина провару при цьому зменшується.
Коригуванням витрати порошкового присаджувального металу на 1 м шва збільшують ширину шва і одержують оптимальні енергетичні характеристики та продуктивність процесу зварювання під шаром флюсу.
Параметри імпульсів струму при імпульсно-дуговому зварюванні плавким електродом (амплітуда струму, його тривалість, а також тривалість пауз між імпульсами) впливають на характер перенесення металу в дузі та сталість процесу зварювання.
Робочі параметри режиму автоматичного зварювання вибирають, орієнтуючись на потрібну глибину проплавлення основного металу h = ?/2+1...3 мм, де ? - товщина зварюваного металу, мм. Відомо, що на 1 мм проплавлення в середньому доводиться 80-100 А, тому зварювальний струм визначають за формулою
І=(80...100)h.
Визначити зварювальний струм можна також за відношенням граничного значення струму на 1 мм діаметра електродного дроту:
Діаметр електродного дроту, мм
2 ..................................................... Струм на 1 мм діаметра електрода, А
................................. 100-300
3 ..................................................... 1.................................05-210
4 ..................................................... .............................. 110-200
5..................................................... ................................120-200
6 ..................................................... ............................... 130-200
Діаметр електродного дроту орієнтовно можна знайти за формулою
de = ,
де Ізв - зварювальний струм, А; j - допустима густина струму, А/мм2.
Наприклад, для автоматичного зварювання стикових швів без скосу кромок діаметр дроту залежить від допустимої густини струму таким чином:
Діаметр електродного дроту de, мм Допустима густина струму, А/мм2
2

 
 

Цікаве

Загрузка...