WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1.Зчеплення і приводи керування зчепленням. 2. Технологія дугового автоматичного зварювання під флюсом. 3. Безпечні методи звільнення потерпілого від - Реферат

1.Зчеплення і приводи керування зчепленням. 2. Технологія дугового автоматичного зварювання під флюсом. 3. Безпечні методи звільнення потерпілого від - Реферат


Контрольна робота
1.Зчеплення і приводи керування зчепленням. 2. Технологія дугового автоматичного зварювання під флюсом. 3. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електроструму.
Зміст
1. Зчеплення і приводи керування зчепленням.
2. Технологія дугового автоматичного зварювання під флюсом.
3. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електроструму.
1. Зчеплення й приводи керування зчепленням
Зчеплення автомобіля слугує для короткочасного роз'єднання колінчастого вала двигуна з коробкою передач та плавного з'єднання їх, що потрібно в разі перемикання передач і рушання автомобіля з місця.
На легкових і вантажних автомобілях найчастіше застосовується однодискове зчеплення фрикційного типу (рис. 1), яке складається з механізму й привода вимикання. Механізм зчеплення розміщений на маховику 1 двигуна, а привод - на необертових деталях, установлених на рамі або кузові автомобіля.
Основні деталі механізму зчеплення: ведений диск 2, встановлений на шліци ведучого вала 8 коробки передач; натискний диск 3 з пружинами 4, розміщеними на кожусі 12 зчеплення, який жорстко прикріплений на маховику; відтискні важелі 11, установлені на кульових опорах на кожусі 12 і шарнірне з'єднані з натискним диском 3.
Привод вимикання зчеплення складається з муфти 10 із витискним підшипником, поворотної пружини 9, вилки 5, тяги 6 і педалі 7.
Коли педаль 7 зчеплення відпущена, ведений диск 2 затиснутий пружинами 4 між маховиком і натискним диском. Такий стан зчеплення називається ввімкненим, оскільки під час роботи двигуна крутний момент від маховика й натискного диска передається за допомогою сил тертя на ведений диск і далі на ведучий вал 8 коробки передач Якщо натиснути на педаль 7 зчеплення, тяга 6 почне переміщуватися й повертати вилку 5 відносно місця й кріплення. Вільний кінець вилки тисне на муфту 10, унаслідок чого вона переміщується до маховика й натискає на важелі 11, які відсувають натискний диск 3. При цьому ведений диск вивільняється від стискального зусилля, відходить від маховика, й зчеплення вимикається
Рис. 1
Схема фрикційного зчеплення:
1 - маховик, 2 - ведений диск, 3 - натискний диск, 4 - пружини, 5 - вилка, 6 - тяга, 7 - педаль, 8 - ведучий вал 9 - поворотна пружина, 10 - муфта, 11 - важелі, 12 - кожух
Для ввімкнення зчеплення треба плавно відпускати педаль 7. При цьому зусилля на веденому диску збільшуватиметься поступово, внаслідок чого диск проковзуватиме відносно маховика й вони плавно з'єднаються до моменту повного ввімкнення. Для відведення теплоти, що виділяється під час умикання зчеплення, на кожусі є отвори, крізь які циркулює повітря.
Розглянутий привод вимикання зчеплення простий за конструкцією, має жорсткі важелі й тяги і називається механічним. На багатьох легкових автомобілях тепер застосовують гідравлічний привод вимикання зчеплення, в якому зусилля від педалі до механізму зчеплення передається рідиною, що міститься в гідроциліндрах і трубопроводах.
Рис. 2
Механізм і привод зчеплення автомобіля ГАЗ-24 "Волга":
1 - картер зчеплення, 2 - маховик, 3 - колінчастий вал двигуна, 4 - ведений диск, 5- натискний диск, б- натискні циліндричні пружини, 7 - муфта, 8- ведучий вал коробки передач, 9 - вилка вимикання зчеплення, 10 - важіль, 11 - кожух, 12 - штовхач, 13 - клапан випускання повітря, 14 - робочий циліндр, 75 - головний циліндр, 16 - педаль
На вантажних автомобілях (МАЗ, КамАЗ) для полегшення керування зчепленням у приводі вимикання його іноді застосовують пневматичний підсилювач
Однодисковий механізм зчеплення автомобіля ГАЗ-24 "Волга" (рис. 2) складається з веденого диска 4, встановленого на шліцьовому кінці ведучого вала 8 коробки передач, і сталевого штампованого кожуха 11, прикріпленого до маховика 2 болтами. Всередині до кожуха на опорних вилках прикріплено важелі 10 вимикання зчеплення, шарнірне з'єднані з натискним диском 5. Опорні вилки також шарнірне кріпляться до кожуха 11, що забезпечує відведення натискного диска при вимиканні без перекосів.
Рис. 3
Ведений диск зчеплення:
1 - пружина гасителя; 2, 8 - диски, 3 - фрикційні накладки; 4 - пружинні пластини; 5- демпферні пружини; 6 - маточина; 7- пальці
Між кожухом 11 і натискним диском по колу розміщено натискні циліндричні пружини 6, установлені для центрування на бобишках по периферії натискного диска.
Ведений диск зчеплення (рис. 3) виконано окремо від маточини 6, крутний момент на яку передається через демпферні пружини 5. Останні розміщено у вікнах маточини 61 дисків 2 та 8, скріплених через вирізи в маточині пальцями 7. До диска 2 прикріплено хвилясті пружинні пластини 4 з двома фрикційними накладками 3. Після вмикання зчеплення хвилясті пружини розпрямляються поступово, забезпечуючи більш плавне вмикання. Ведений диск має також гаситель крутильних коливань, виконаний у вигляді пружини 1, яка притискає диск 2 до маточини 6 із деяким зусиллям.
Крутильні коливання, що виникають на маховику двигуна внаслідок пульсації його роботи, коли ввімкнено зчеплення, передаються веденому диску й змушують його повертатися на деякий кут відносно маточини 6, стискаючи пружини 5. При цьому виникає тертя диска 2 об фланець маточини, до якої він притискується пружиною 1 гасителя, й енергія крутильних коливань гаситься, перетворюючись на теплоту. В цілому гаситель сприяє плавності вмикання зчеплення й підвищує довговічність шестерень коробки передач і карданного вала.
Механізм зчеплення з двома веденими дисками відрізняється від однодискового фрикційного механізму зчеплення наявністю середнього натискного диска, розміщеного між двома веденими. Конструкція натискного диска та інших елементів така сама, як і в однодискового механізму.
Однодисковий механізм зчеплення з центральною діафрагмовою натискною пружиною автомобіля ВАЗ-2105 (рис. 4) має тільки одну натискну пружину у формі зрізаного конуса. У виштампуванні пружини розташовано 18 пелюсток, які водночас правлять за пружні елементи й відтискні важелі. Головна перевага діафрагмової пружини полягає в тому, що вона забезпечує практично стале зусилля незалежно від ступеня натискання. В циліндричних пружин зусилля прямо пропорційне їхньому стисканню. Застосування діафрагмової пружини підвищує стійкість зчеплення проти спрацювання, внеможливлює пробуксовування й дає змогу зменшити габаритні розміри та масу механізму зчеплення.
Діафрагмова пружина 18 кріпиться заклепками й двома опорними кільцями на кожусі 17 зчеплення. Зовнішній край пружини передає стискальне зусилля на натискний диск 16.
Коли зчеплення вимикається, підшипник муфти вимикання 19 через упорний фланець діє на пелюстки пружини й переміщує її в бік маховика. Зовнішній край пружини відгинається у зворотний бік і фіксаторами відводить натискний диск 16 від веденого диска 15 - зчеплення вимикається. Ведений диск 15 має гаситель крутильних коливань.
Приводи керування зчепленням бувають: o механічні; o гідравлічні; o з пневматичнимпідсилювачем.
Механічний привод вимикання зчеплення застосовують на більшості вантажних автомобілів, оскільки він найпростіший за конструкцією і зручний в експлуатації.
Основними деталями привода вимикання зчеплення автомобіля ЗИЛ-130 (рис. 5) є педаль 7, що

 
 

Цікаве

Загрузка...