WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Штукатурення фасадів - Реферат

Штукатурення фасадів - Реферат

під інші види декоративних штукатурок. Кольоровий розчин наносять лопаткою у 2-3 шари, витримуючи певний проміжок часу перед нанесенням наступного шару. Кожний наступний декоративний шар розчину, крім першого, розрівнюють і ущільнюють півтерками. Якщо поверхня буде опоряджуватись рустами, то їх виконують зразу ж по пластичному розчину. Русти можна виконувати різними способами. Це залежить від складності їхнього профілю (див. Рис. 13). Прості русти трикутної, прямокутної, напівкруглої форми набивають лінійкою, прорізають пилкою чи роблять, користуючись рейками, відповідної форми. Русти складного профілю виконують за допомогою профільних рейок або витягують шаблонами як прямолінійні витягнуті архітектурні деталі.
,
Рис. 13. Профілі рустів: .
а - трикутний; б - прямокутний; в - півциркульний; г - складний
Рис. 14. Форми декоративних каменів
Декоративні камені (Рис. 14) за формою, розміром і фактурою можуть бути різними. Розмір каменю вибирають залежно від величини будівлі і площини, яку розмічають на камені. Слід пам'ятати, що розмір каменю залежить також від глибини і розміру його рельєфу. Якщо ми хочемо опорядити зовнішню площину каменю під дрібну фактуру (набризк, штрихи, борозни), то розмір каменю в цьому випадку не має суттєвого значення. Такими способами можна опоряджувати камінь будь-якого розміру. Якщо є бажання опорядити частину фасаду будівлі під рване каміння, то у цьому випадку розмір каменю повинен бути значно більшим.
Спочатку поштукатуренуповерхню розмічають у відповідності до вибраного розміру каменю. Користуючись шнуром, натертим сухим пігментом (краще крейдою), і лінійкою на поверхню наносять лінії, по яких у подальшому будуть зроблені русти.
Рис. 15. Способи виконання рустів:
а - у пластичному стані розчину -лінійкою; б - у затверділому шарі штукатурки - пилкою; 1 - металева лінійка; 2 - молоток; 3 - пилка; 4 - рейка
Для набивання рустів виготовляють дві металеві лінійки, товщина яких повинна відповідати ширині майбутнього русту. Одну лінійку роблять завдовжки 50-60 см, а довжина другої повинна відповідати довжині вертикального русту. Спочатку набивають горизонтальні русти (Рис. 15,.а). Притиснувши довгу лінійку до лінії горизонтального русту, вдаряють по ній молотком так, щоб вона заглибилась у штукатурний шар на вибрану нами глибину русту (5-15мм). Потім, трохи посунувши лінійку вздовж русту, обережно виймають її так, щоб не пошкодити його кромок. Коли горизонтальні русти на певну відстань зроблені, так само набивають вертикальні, користуючись короткою лінійкою. Місця, де русти мають дефекти, особливо це буває там, де вони стикуються, підправляють відрізачкою.
Для виконання більш широких рустів простого профілю і рустів складного профілю з кількома обломами, користуються дерев'яними рейками відповідного профілю. Рейки заготовляють заздалегідь у кількості, яка б забезпечила виконання робіт на вибраній ділянці поверхні. Вони повинні бути добре обструганими, гладенькими. Перед тим як рейки будуть застосовуватись в роботі, їх змащують масною мінеральною сумішшю (мастилом). Залежно від глибини русту рейки встановлюють у підготовчому або опоряджувальному шарі штукатурки, але обов'язково тоді, коли розчин, нанесений на поверхню, ще не втратив пластичності. Розмітивши поверхню, спочатку послідовно встановлюють перший нижній ряд рейок, закріплюючи їх по боках розчином, який накидають лопаткою. Потім встановлюють вертикальні коротки рейки, які перекривають другим поздовжнім рядом рейок і так далі. Необхідно слідкувати за тим, щоб вертикальна рейка ніде не розміщувалась на стику двох кусків горизонтальних рейок.
Коли на всій вибраній ділянці рейки встановлено і розчин, яким вони закріплювались, частково затверднув, усі проміжки між рейками закидають розчином і зрівнюють його півтерком до рівня рейок. Рекомендується навіть трохи втрамбувати розчин, користуючись теркою або гладилкою. Через деякий час, коли розчин повністю затверднув, рейки послідовно виймають так, щоб не порушувати профілю русту.
Поштукатурену поверхню з розбивкою на камені або без неї витримують 6-8 діб, периодично змочуючи водою. В перший день поверхню змочують водою 3-4 рази, а в наступні - 5-6 разів на день. Потім штукатурний шар має висихати ще не менше двох діб, після чого його можна обробляти ударними інструментами.
Одним із способів виконання рустів є такий, за яким русти прорізують пилкою в повністю затверділому шарі штукатурки. Для цього від дворучної пилки відрізають кусок завдовжки 30- 40 см. Зверху нього закріплюють дерев'яну ручку, а зубці розводять відповідно до ширини русту. Приклавши лінійку до лінії розмітки на поверхні штукатурки, пересувають вздовж неї пилку, як по напрямній, пропилюючи руст (Рис. 15, б). Коли робота завершена, поверхню очищають від пилу.
Остаточно обробляють кам'яну штукатурку різними інструментами: бучардою, троянкою, скарпелем, зубилом тощо.
Для створення дрібної фактури поверхні її обробляють бучардою. Працюючи бучардою, штукатур короткими легкими рівномірними ударами насікає верхній шар штукатурки. При цьому руйнується тонкий шар розчину, який обволікав кам'яну крихту, і вона починає виглядати на поверхні в натуральному вигляді з власним кольором і блиском.
Працюючи троянкою або зубилом, інструмент тримають в лівій руці під кутом 45° до рівня поверхні і злегка вдаряють по ньому молотком. При цьому на поверхні буде створюватись бо-розчаста фактура подібна до тесаного каменю. Користуючись тим чи іншим інструментом, змінюючи напрямок насічки, глибину фактури, поверхню можна опорядити "під шубу", штриховкою, борознами, під рваний, тесаний камінь тощо (Рис. 16).
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., С тесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
Трухан В. Г. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высшая школа, 1989.- 152 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...