WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Штукатурення фасадів - Реферат

Штукатурення фасадів - Реферат

опоряджувальний шар штукатурки зразу ж після його нанесення і розрівнювання, тобто коли розчин знаходиться ще у пластичному стані, обробляють рельєфними валиками або штампами. Працюючи з валиком (Рис. 9, а), до поверхні прикладають рейку або півтерок і пересувають валик вздовж них, як по напрямній. При цьому не-обхідно слідкувати за тим, щоб тиск на валик весь час був однаковим. Обробляючи поверхню штамповками, на ній здебільшого виконують рисунок у вигляді рельєфного фриза (Рис. 9, б). Якщо штамповка не має певного рисунка (див. Рис. 7), то нею можна оздобити всю поверхню під рельєфний камінь. Щоб валики і штамповки під час роботи не забивались розчином, їх періодично змащують мильною водою, гасово-стеариновою сумішшю тощо.
Коли опоряджувальний шар декоративної штукатурки частково затвердне, його можна циклювати, тобто надряпувати циклями. Після циклювання опоряджена поверхня набирає шорсткості або штрихової фактури і стає подібною до природного каменю. Крім того,опоряджена таким чином поверхня стає блискучою за рахунок того, що зерна кварцевого піску і слюди під час циклювання очищаються від плівки цементу і їхній блиск відновлюється. Цю роботу можна виконувати на всій поверхні або на окремих її ділянках, котрі розбивають на камені (Рис. 10). Кожен прямо-кутник каменю циклюють окремо, пересуваючи циклю на сумісних каменях у взаємно перпендикулярних напрямках.
Рис. 10. Поверхня розбита на камені і опорядженна циклями
І нарешті, найбільш поширений спосіб оздоблення кольорової вапняно-піщаної штукатурки це набризк. Набризк можна виконувати з віника, жорсткої малярної чи щетинної одежної щітки, через сітку. Набризком можна опорядити поверхню, поштукатурену не тільки кольоровим, а й звичайним розчином.
При набризку на опоряджувальний шар штукатурки наносять кольоровий розчин у вигляді бризок. Розчин для набризку має бути більшої рухомості. Виконуючи набризк, віник або щітку змочують у розчині і, наблизившись до поверхні, ударяють ними по металевій або дерев'яній паличці (Рис. 11, а). При цьому на поверхні створюється своєрідна рельєфна фактура, так звана "шуба". Під час роботи паличку слід весь час тримати на однаковій відстані від поверхні і набризкувати суміш однаковими рухами щітки. Глибина рельєфу набризку залежить від густоти розчину: чим густіше розчин, тим рельєф фактури буде глибшим, грубішим і навпаки.
Виконуючи набризк з одежної щітки (Рис. 11, б), її змочують у розчині, наближують до поверхні і проводять по ній дерев'яну паличку рухом на себе. При цьому пружна волосінь щітки буде відкидати краплини розчину на поверхню. У процесі роботи щітку необхідно весь час тримати на однаковій відстані від поверхні.
Рис. 11. Способи нанесення набризку:
а - з віника; б - з щетинної щітки
Рис. 12. Виконання набризку через сітку
Для набризкування розчину можна використати сітку, через яку його накидають кельмою (Рис. 12). Розмір отворів сітки вибирають залежно від вибраної грубини фактури. Чим більший розмір отворів сітки, тим грубіша фактура буде створюватись на поверхні. Сітку здебільшого застосовують з розмірами отворів від 2,5x2,5 до 10*10 мм. Накидають розчин через сітку рівномірними рухами лопатки з сокола або безпосередньо з ящика.
Набризкувати розчин на поверхню можна механізованим способом, користуючись пневматичною форсункою. У цьому випадку форсунку слід спочатку відрегулювати так, щоб на поверхні створювалась фактура така, яка нам потрібна. Застосування форсунок для набризку прискорює роботу і можливе лише при великих обсягах робіт.
ВИКОНАННЯ ТЕРАЗИТОВОЇ ШТУКАТУРКИ
Підготовчий шар штукатурки до нанесення теразитового розчину повинен бути підготовлений так, як про це написано у § 42. Декоративний шар теразитової штукатурки наносять на поверхню за 2-3 рази. Спочатку на підготовлений грунт наносять об-бризк з рідкого теразитового розчину. Через 1-2 год, коли нанесений розчин почне тверднути, наносять наступні шари штукатурки і зразу ж розрівнюють і ущільнюють їх ударами півтерка або правила. Іноді, при застосуванні розчину з дрібним заповнювачем, опоряджувальний шар затирають терками або згладжують гладилками.
Для створення дрібнозернистої рельєфної фактури, подібної до каменю, опоряджувальний шар штукатурки циклюють. До циклювання приступають через 3-6 год після нанесення і обробки останнього шару розчину. Для циклювання застосовують циклю, вибрану залежно від потрібної грубини фактури, або
цвяхову щітку. Працюючи з циклею, штукатур пересуває її по прямих горизонтальних або вертикальних лініях так, щоб вона плавно і рівномірно пересувалась по поверхні. За циклею не повинні залишатись глибокі подряпини і западини у шарі розчину. Циклю слід весь час пересувати в тому самому напрямку. Коли вся поверхня поцикльована, її за допомогою щітки або просяного віника очищають від пилу і зернин заповнювача, що відшарувався від поверхні під час циклювання. Після цього опоряджену поверхню протягом З-4 днів змочують водою по 3-6 разів на день.
Крупнозернисту фактуру теразитової штукатурки одержують, застосовуючи суміш з більшою зернистістю (2,5-5 мм) заповнювача. При цьому опоряджувальний шар штукатурки не циклюють, а обробляють бучардою, троянкою й іншим ударним інструментом. Слід пам'ятати, що цей спосіб можна застосовувати лише у тому разі, якщо ви впевнені, що підготовчий шар штукатурки міцний, а опоряджувальний повністю затвердів. Працюючи з ударним інструментом, потрібно вибрати таку силу удару, щоб фактура на всій оброблювальній поверхні утворювалась однакова. Після закінчення цієї роботи поверхню очищають від пилу.
ВИКОНАННЯ КАМ'ЯНОЇ ШТУКАТУРКИ
Кам'яна штукатурка найбільш міцна, довговічна і декоративніша за всі інші види декоративних штукатурок. За рахунок того, що в розчині кам'яної штукатурки основним заповнювачем є дрібняк декоративних гірських порід (мармуру, граніту, лабрадориту тощо), декоративний шар штукатурки після обробки виглядає як природний камінь. Щоб надати поверхні ще більшої виразності, кам'яну штукатурку здебільшого виконують у вигляді каменів прямокутної форми, розміщених горизонтальними рядами з перекриттям вертикальних швів так, як це роблять під час кладки штучного каміння муляри. Між каменями роблять так звані русти - це заглибини різного профілю, що оперізують камінь (Рис. 13). Кам'яною штукатуркою опоряджу-ють цоколі і 1-2 поверхи багатоповерхових будинків.
Підготовчий шар під кам'яну штукатурку повинен бути підготовленим так само, як і

 
 

Цікаве

Загрузка...