WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Штукатурення фасадів - Реферат

Штукатурення фасадів - Реферат

Безумовно, теразитову суміш можна приготувати і на робочому місці. У табл. 10 подано рецептуру деяких теразитових сумішей.
Таблиця 10. Склади теразитових сухих сумішей (частин за об'ємом)
Матеріал Колір
Білий Жовтий Коричневий Темно-сірий
Цемент білий 1 1,5 1,5 1
Вапно-пушонка 3 4 3 1,2
Пісок кварцевий - 9 11 2
Мармурова крихта 6 4 - 2
Мармурове борошно 1,5 1 - -
Слюда (частин за об'ємом це-
менту) 0,5 0,5 0,5 0,25
Пігменти (% маси всієїсуміші) - 2 0,5 0,3
(вохра) (умбра) (пероксид марганцю)
Кам'яні декоративні штукатурки виконують цементними розчинами, заповнювачем в яких служить крихта гірських порід (граніту, мармуру, слюди тощо). Іноді до розчину для надання йому пластичності додають 10-20 % вапняного тіста. Колір штукатурці надають не тільки пігменти, а й заповнювач. У табл. 11 подано склади розчинів для кам'яних штукатурок.
Таблиця 11. Склади розчинів для кам'яних штукатурок
Матеріал Колір
Білий Жовтий Червоний Сірий
Портландцемент, марка не нижче 400 1 1 1 1
Вапняне тісто 0,2 0,15 0,1 0,1
Мармурова крихта
Мармурове борошно 3
0,1 3
0,05 3
- -
-
Гранітна крихта
Слюда (від об'єму цементу)
Пігмент (від об'єму цементу) -
0,1 -
0,1
3-5 -
0,1
5-10 3
0,1
1-5
(вохра) (сурик залізний) (пероксид марганцю)
ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ДЕКОРАТИВНИХ ШТУКАТУРОК
Всі роботи, пов'язані з підготовкою фасаду до штукатурення, нанесення і обробки підготовчого шару штукатурки виконують традиційними інструментами, які вам добре відомі. Проте для нанесення і обробки декоративних опоряджувальних шарів штукатурки застосовують спеціальний інструмент і пристрої.
Рис. 3. Інструменти для нанесення декоративного розчину на поверхню і його опорядження: а - лопатки (кельми); б - відрізачка
Лопатки (кельми) різні за розміром і формою полотна (рис. 9, а) застосовують для нанесення декоративного розчину на поверхню і його опорядження. Для прорізування і очистки прорізаних рустів в декоративному шарі штукатурки застосовують відрізачку спеціальної форми (Рис. 3, б).
Для створення додаткової шорсткості на підготовчому шарі під декоративну штукатурку застосовують подряпки (Рис. 4).
Для виконання рустів у пластичному шарі вапняно-піскової штукатурки застосовують рустовки, розшивки та інші інструменти.
Рис. 4. Подряпки для створення борозен у пластичному шарі штукатурки
Рис. 5. Інструменти і пристрої для виконання рустів:
а - рустовка; б - розшивка; в - розшивка зі змінними лезами; г - лінійка
Рис. 6. Пристрої для циклювання опоряджувального шару декоративної штукатурки:
а - циклі; б - цикля-подряпка; є - цвяхова щітка
Найпростішу рустовку подано на Рис. 5, а. Вона складається з дерев'яного бруска, на одному з кінців якого закріплено вигнуту металеву пластинку. Для виконання увігнутих рустів на шарі декоративної штукатурки застосовують розшивку (Рис. 5, б), яку під час роботи пересувають вздовж металевої лінійки з прорізом посередині (Рис. 5, г). Довжина лінійки 1 м. З цією ж метою застосовують розшивку із змінними лезами (Рис. 5, в), що дає змогу виконувати русти різної ширини і профілю. Змінне робоче лезо цієї рустовки закріплюється на держаку спеціальним гвинтом.
Для циклювання, тобто подряпування опоряджувального шару декоративної штукатурки, застосовують металеві циклі (Рис. 6, а) або подряпку-циклю (Рис. 6, б). Подряпка-цикля складається з дерев'яної основи розміром 120х 180 мм, на нижній площині якої рядами закріплено металеві зубці, а зверху - ручку. З цією ж метою застосовують цвяхову щітку (Рис. 6, в).
Для виконання поглиблених рисунків в пластичному шарі декоративної штукатурки застосовують штамповки (Рис. 7). Робоча частина штамповки з різним рисунком може бути виконана з металу, пластмаси й інших твердих матеріалів.
Рис. 7. Штамповка
ВИКОНАННЯ КОЛЬОРОВОЇ ВАПНЯНО-ПІЩАНОЇ ШТУКАТУРКИ
Декоративна штукатурка складається з таких шарів: підготовчого (оббризк і грунт), котрий виконується звичайним розчином, і опоряджувального (накривки), який виконують декоративним кольоровим розчином. Товщина декоративного шару штукатурки залежить від вибраного виду опорядження (рустовка, рваний камінь тощо) і зернистості заповнювачів, що входять до складу розчину. Товщина накривного декоративного шару може бути від 6 до 25 мм, а то й більше.
На підготовлену поверхню фасаду в необхідній послідовності наносять підготовчий шар штукатурки (грунт) і розрівнюють його. Після цього на всій поверхні, користуючись подряпкою, надряпують хвилеподібні горизонтальні або похилі взаємно перпендикулярні борозни глибиною до 5 мм на відстані 20-30 мм одна від одної (Рис. 8). Це робиться для кращого зчеплення грунту з накривним опоряджувальним шаром. Через 2-З год всю поверхню змочують водою. Коли розчин повністю затвердне, поверхню поливають струменем води зі шланга по 3- 5 разів на добу, протягом 5-7 днів. Коли підготовчий шар штукатурки витримано потрібний строк, можна наносити декоративний розчин. Штукатурять фасад попередньо вибраними ділянками так, щоб ділянка знаходилась у межах вертикальних і горизонтальних архітектурних елементів фасаду (пілястрів, пасків, карнизів тощо). Така ділянка має бути поштукатурена за один прийом. Це робиться для того, щоб на місцях стику не було вертикальних або горизонтальних смуг від кольорової води з розчину, яка буде заходити на вже висохлу ділянку поверхні, зафарбовуючи її.
Декоративний шар штукатурки наносять у 2-3 прийоми, залежно від його товщини, за допомогою звичайної штукатурної кельми або лопаток (див. Рис. 3). Спочатку наносять перший декоративний шар оббризку, який не розрівнюють, а витримують 1-2 год, щоб він частково затужавів. Після цього наносять наступні шари розчину, які розрівнюють і ущільнюють півтерками або правилами. Якщо декоративна штукатурка має бути рівною, то поштукатурену поверхню затирають терками або згладжують гладилками. Для надання штукатурці міцності поверхню протягом 6-8 днів змочують водою.
Рис. 8. Шар штукатурки, підготовлений для нанесення накривного декоративного шару
Рис. 9. Опорядження декоративного шару штукатурки у пластичному шарі:
а - валиком; б - штамповкою
Для створення рисунка або рельєфної фактури, схожої на камінь, зовнішній шар кольорової вапняно-піщаної штукатурки обробляють у пластичному чи напівтвердому стані або наносять набризк.
Для створення рисунка

 
 

Цікаве

Загрузка...