WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Штукатурення фасадів - Реферат

Штукатурення фасадів - Реферат


Реферат
на тему:
Штукатурення фасадів
ШТУКАТУРЕННЯ ФАСАДІВ ЗВИЧАЙНИМИ РОЗЧИНАМИ
ВИДИ ДЕКОРАТИВНИХ ШТУКАТУРОК І РОЗЧИНИ ДЛЯ ЇХ ВИКОНАННЯ
ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ДЕКОРАТИВНИХ ШТУКАТУРОК
ВИКОНАННЯ КОЛЬОРОВОЇ ВАПНЯНО-ПІЩАНОЇ ШТУКАТУРКИ
ВИКОНАННЯ ТЕРАЗИТОВОЇ ШТУКАТУРКИ
ВИКОНАННЯ КАМ'ЯНОЇ ШТУКАТУРКИ
ШТУКАТУРЕННЯ ФАСАДІВ ЗВИЧАЙНИМИ РОЗЧИНАМИ
Фасади будівель штукатурять звичайними розчинами (цементні, вапняні, цементно-вапняні) або декоративними. Фасад, обштукатурений звичайним розчином, у подальшому фарбують. Незалежно від того, який розчин буде застосовуватись для штукатурення, поверхню фасаду підготовлюють і провішують. Штукатурити фасад будівлі починають зверху. До початку робіт вздовж фасаду встановлюють суцільне риштування, здебільшого збірно-розбірного типу з металевими опорами й іншими елементами кріплення. Після закріплення риштування і перевірки його стійкості приступають до виконання робіт.
Підготовку поверхні фасаду під штукатурення, залежно від матеріалу стін, виконують так само, як і під час підготовки внутрішніх поверхонь (див. § 19).
Підготовлену поверхню провішують, користуючись виском масою 1-2 кг, з довжиною шнура на висоту будівлі. У високих будівлях провішують послідовно на висоту 2-3 поверхів. Під час провішування встановлюють марки і маяки з того ж розчину, яким будуть штукатурити фасад або створювати підготовчий шар при декоративних штукатурках. Відстань між маяками має бути трохи меншою за довжину правила або півтерка, якими будуть розрівнювати розчин.
Одночасно з вертикальним провішуванням фасаду провішують вертикальність кутів будівлі, пілястрів, вертикальних кромок віконних прорізів. Провішуючи вертикальність прорізів виском 3 (Рис. 1), вибирають потрібну товщину майбутнього штукатурного шару на бокових зовнішніх укосах і встановлюють відповідні марки 1. Ці марки в подальшому будуть служити орієнтиром під час штукатурення укосів.
Після цього за допомогою горизонтально натягнутого шнура 4 встановлюють марки на верхньому боці прорізу 2 і зовнішньому краї підвіконника. Одночасно перевіряють горизонтальність карнизів, пасків, прямолінійних сандриків, підвіконників та інших витягнутих архітектурних деталей. Після встановлення на фасаді марок і маяків його починають штукатурити.
Штукатурять фасад так само, як внутрішні поверхні, послідовно наносячи шари оббризку, ґрунту і накривки вручну або механізованим способом (крім накривки). Всі архітектурні елементи фасаду виконують за допомогою шаблонів після створення на поверхні підготовчого шару штукатурки.
Рис. 1. Схема провішування віконних прорізів фасаду:
1 - марки на вертикальному боці прорізу; 2 - марки на верхньому боці прорізу; 3 - висок; 4 - горизонтально натягнутий шнур
Рис. 2. Витягування вінцевого карниза по сітчастому каркасу:
а - положення шаблона на стіні; б - положення шаблона на кутах будівлі; 1 - верхня напрямна рейка; 2 - шаблон; 3 - сітчастий каркас; 4 - стіна; 5 - нижня напрямна рейка; 6- підтримуючий кронштейн
Як приклад, розглянемо підготовчі роботи для витягування вінцевого карниза на фасаді (Рис. 2, а). У даному випадку карниз буде виконуватись по попередньо встановленому металевому каркасу 3. Спочатку у відповідності з висотою і виносом майбутнього карниза виготовляють шаблон і за його висотою навішують напрямні рейки, по яких він буде пересуватись. Верхню напрямну рейку 1 фіксують на потрібній відстані від стіни за допомогою консольне висунутих планок, які закріплюють на верхній площині стіни 4. Нижню напрямну рейку 5 прибивають на стіні у відповідності з розміром шаблона.
На кутах стіни будівлі (Рис. 2, б) нижня напрямна рейка має виступати з площини стіни на довжину, що дорівнює довжині горизонтальної опорної дошки шаблона 2. Верхня напрямна рейка має виступати так, щоб профільна дошка шаблона могла спиратись на неї при витягуванні верхнього облома тяги. Техніка витягування карниза описана в § 29. Слід враховувати, що до складу розчинів для обштукатурення фасаду гіпс не входить, тому час, потрібний для виконання витягнутих архітектурних деталей, збільшується.
Після обштукатурення верхньої горизонтальної захватки фасаду верхній ярус риштувань розбирають і переходять на другу захватку. Цоколь штукатурять після повного опорядження стін. Для штукатурення цоколя слід застосовувати лише цементні розчини складу: 1:3 або 1:4.
Як вже було сказано, фасад, поштукатурений звичайним розчином, в подальшому фарбують. Проте це не єдиний спосіб оздоблення фасаду. Після штукатурення на всій площі фасаду або на окремих ділянках його створюють фактуру набризком або, виконуючи русти, розмічають його на декоративні камені правильної форми.
ВИДИ ДЕКОРАТИВНИХ ШТУКАТУРОК І РОЗЧИНИ ДЛЯ ЇХ ВИКОНАННЯ
Залежно від складу розчину або способу обробки декоративного шару декоративні штукатурки поділяють на кольорові вапняно-піщані, теразитові та кам'яні.
Для виконання кольорової вапняно-піщаної штукатурки застосовують вапняний розчин, до якого додають 0,1 частину білого цементу від маси вапняного тіста і лугостійкі пігменти до заданого кольору, але не більше 7 % від маси цементу. Заповнювачем в розчинах здебільшого служить білий кварцевий пісок з розміром зерен не більше 1 мм. Лише для набризку можна застосовувати пісок з більшим розміром зерен (до 2 мм). Щоб надати опоряджувальному шару блиску, до розчину додають подрібнену слюду.
Склад кольорового вапняно-піщаного розчину
(у частинах за об'ємом)
Цемент білий ................................. 0,1
Вапняне тісто ................................... 1
Пісок кварцевий ...........................…3
Пігмент (% маси цементу) .........2-7
Спосіб приготування. Спочатку змішують сипкі матеріали: цемент, пігмент і пісок. Окремо розводять водою вапняне тісто, одержане вапняне молоко виливають у перегарцьовану суміш і перемішують її.
Якщо декоративний розчин має бути білого кольору, пігменти до нього не додають.
Для виконання теразитової штукатурки централізовано на заводах виробляють суху суміш з білого цементу, вапна-пушонки, кварцевого піску, мармурової крихти, слюди і пігментів. Суміш надходить на будівництво у паперових або поліетиленових мішках з відповідним маркіруванням, яке вка-зує розмір зерен заповнювачів: дрібний, середній і великий. В залежності від цього опоряджувальний шар буде різної фактури. На робочому місці суміш розводять водою, після чого застосовують для штукатурення.

 
 

Цікаве

Загрузка...