WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Принципи механізованого розбризкування штукатурних розчинів. штукатурні агрегати - Реферат

Принципи механізованого розбризкування штукатурних розчинів. штукатурні агрегати - Реферат


Реферат
на тему:
Принципи механізованого розбризкування штукатурних розчинів. штукатурні агрегати
ПРИНЦИПИ МЕХАНІЗОВАНОГО РОЗБРИЗКУВАННЯ ШТУКАТУРНИХ РОЗЧИНІВ
Штукатурення поверхонь вручну - важкий і трудомісткий процес, тому зараз для цього застосовують машини і механізми, які полегшують працю робітників, підвищують її продуктивність і поліпшують якість робіт.
При великих обсягах штукатурних робіт для подавання розчинів на робочі місця штукатурів, а також для нанесення їх на поверхню застосовують штукатурні агрегати. Основною частиною такого агрегату є розчинонасос, який під тиском по шлангах подає розчин до форсунки, за допомогою якої він розбризкується і наноситься на поверхню, створюючи на ній тонкий штукатурний шар.
За принципом роботи форсунки бувають з пневматичним (повітряним) або гідродинамічним (кінетичним) подрібненням розчину.
Схему дії пневматичної форсунки з повітряним розбризкуванням розчину подано на Рис. 1. Штукатурний розчин по шлангу надходить від розчинонасоса до робочої камери форсунки, в середині котрої розміщено металеву трубку, через яку подається стиснуте повітря від компресорної установки. Виходячи з трубки, струмінь повітря подрібнює розчин і у вигляді бризок викидає його через вихідний отвір форсунки на поверхню.
Форсунки з гідродинамічним подрібненням (розбризкуванням) розчину не потребують стиснутого повітря, яке подається від компресора, тому їх називають безкомпресорними. Схему дії безкомпресорної форсунки наведено на Рис. 2. Розчин у корпус такої форсунки надходить з патрубка, внутрішній канал якого розміщений по дотичній до внутрішньої циліндричної поверхні корпуса. У корпусі форсунки він завихрюється і набирає обертального руху. Вилітаючи з вихідного отвору форсунки, розчин під дією відцентрової сили розбризкується у вигляді конусоподібного факела.
Рис. 1. Схема дії Рис. 2. Схема дії
пневматичної форсунки безкомпресорної форсунки
Деякі безкомпресорні форсунки конструктивно відрізняються від зазначеної, бо завихрення розчину в них створюється за рахунок гвинтоподібної вставки, розміщеної в середині форсунки. Форсунки подрібнюють розчин при тиску в розчинонасосі від 0,8 до 1,5 МПа. Тиск у форсунці залежить від рухомості розчину і відстані його подавання по горизонталі та вертикалі.
ШТУКАТУРНІ АГРЕГАТИ
Штукатурний агрегат складається з розчинонасоса, компресорної установки і форсунки, які з'єднані між собою шлангами. Машини, що входять до складу агрегату, їхні типи і продуктивність залежать від обсягу і виду штукатурних робіт, кількості поверхів будівлі, на які потрібно буде подавати розчин, виду розчинів, якими штукатурять, тощо. Іноді до складу штукатурного агрегату включають машини для приготування розчину - розчинозмішувачі і механізовані сита. Такий агрегат називають штукатурно-змішувальним або розчино-штукатурною станцією.
На Рис. 3 подано конструктивну схему штукатурного агрегату, в якому застосовано форсунку з пневматичним розбризкуванням розчину. Агрегат складається з розчинонасоса, компресорної установки, пневматичної форсунки і двох шлангів: матеріального і повітряного. Розчин, який завантажують у бункер 6 розчинонасоса J матеріальним шлангом 4, під тиском надходить у форсунку 3. Вироблене компресорною установкою 1 стиснуте повітря повітряним шлангом 2 також подається до форсунки. Струмина повітря в корпусі форсунки подрібнює розчин і викидає його на поверхню, яку штукатурять.
Рис. 3. Схема штукатурного агрегату з пневматичною форсункою:
1 - компресорна установка; 2 - повітряний шланг; 3 -пневматична форсунка; 4 - матеріальний шланг; 5 - розчинонасос; 6 - бункер для розчину
Рис. 4. Штукатурно-змішувальний агрегат СО-57Б:
1 - бункер для розчину; 2 - пульт управління; 3 - розчинонасос; 4 - роз-чинозмішувач; 5 - вібросито; 6 - платформа на колесах (візок)
При застосуванні безкомпресорних форсунок агрегат комплектують з розчинонасоса, безкомпресорної форсунки і матеріального шланга. У такому агрегаті штукатурний розчин від розчинонасоса по матеріальному шлангу під тиском надходить до форсунки, на виході з неї подрібнюється і вилітає у вигляді факела на поверхню.
Промисловість випускає штукатурно-змішувальні агрегати, в яких усі машини і механізми, необхідні для механізованого штукатурення, постійно змонтовані на колесному шасі або загальній металевій платформі, що дає змогу вільно транспортувати його і застосовувати без збірно-розбірних робіт. Промисловість випускає агрегати різної продуктивності таких марок-СО-57Б, СО-85А, СО-152 тощо.
Штукатурно-змішувальний агрегат СО-57Б (Рис. 4) складається з розчинозмішувача, вібросита, бункера для розчину, розчинонасоса і пульта управління. Всі деталі агрегату змонтовані на загальній рамі колісного візка, що дає змогу транспортувати його як автопричіп. До агрегата додається безкомпресорна форсунка, комплект шлангів діаметром 38 мм, довжиною 40 м, і з'єднувальних муфт.
Технологічна лінія роботи агрегату така. Приготовлений в розчинозмішувачі 4 розчин поворотом змішувального барабану пересипають на вібросито 5, де він переціджується і випадає в бункер 1, що з'єднаний шлангом з всмоктуючим патрубком розчинонасоса 3. Після включення розчинонасоса розчин засмоктується з бункера і по шлангах нагнітається до форсунки, де і розбризкується.
Рис. 5. Штукатурно-змішувальний агрегат СО-85А: 1 - розчинонасос; 2 - розчинозмішувач; 3 - вібросито; 4 - привод агрегатуй 5 - пульт управління; 6 - двоколісна платформа
Штукатурно-змішувальний агрегат СО-85А (Рис. 5) складається з скіпового розчинозмішувача, вібросита, бункера для розчину, розчинонасоса, компресора і пульта управління. Деталі агрегату змонтовані на рамі двоколісного візка, що дає змогу транспортувати його як автопричіп. До агрегату додається пневматична форсунка, комплект шлангів і з'єднувальних муфт. Розчинонасос агрегату бездіафрагмовий, одноциліндровий про-титечійний з вільно діючими клапанами. Управління агрегатом може здійснюватись з пульта або дистанційно з місця виконання робіт.
Технологічна лінія роботи агрегату СО-152 така сама, як агрегату СО-57Б, за винятком того, що розчин з нього розбризкується форсункою за допомогою стиснутого повітря, яке надходить від компресора.
На будівельному майданчику штукатурні агрегати розміщують біля будівлі, що споруджується, під повіткою. В зимових умовах їх необхідно розміщувати у тимчасових приміщеннях, що опалюються.
У табл. 5 подано технічні характеристики штукатурно-змішувальних агрегатів.
Таблиця 5. Технічна характеристика штукатурно-змішувальних агрегатів
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Максимова О. М., С тесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
Трухан В. Г. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высшая школа, 1989.- 152 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...