WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Пересувні штукатурні станції. організація робіт при механізованому штукатуренні. механізоване штукатурення поверхонь. ручні машини для підготовки пове - Реферат

Пересувні штукатурні станції. організація робіт при механізованому штукатуренні. механізоване штукатурення поверхонь. ручні машини для підготовки пове - Реферат

де вони були, закидають розчином і затирають. Накривний шар штукатурки після затверднення ґрунту накидають, розрівнюють і затирають вручну. Після закінчення ро-боти із всієї системи випускають розчин, що залишився, і, заливши в бункер розчинонасоса воду, добре промивають її, щоб у розчинопроводі не залишилось рештків розчину. Промитий агрегат уважно оглядають і при потребі змащують окремі його деталі. Штукатурення поверхні за допомогою безкомпресорної форсунки відцентрової дії подано на Рис. 7. Безкомпресорну форсунку прямоточної дії тримають у руках так, як показано на Рис. 6. Організація роботи й послідовність її виконання майже не відрізняється від описаних вище. Відстань від форсунки до поверхні під час штукатурення також залежить від типу форсунки, продуктивності розчинонасоса, рухомості розчина і становить 1,0-1,5 м.
РУЧНІ МАШИНИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ПОВЕРХОНЬ ТА ОПОРЯДЖЕННЯ ШТУКАТУРНОГО ШАРУ
Ручні машини, що застосовують у штукатурних роботах для виконання різних технологічних операцій, працюють від електромережі або під дією стиснутого повітря.
Для механізованого насікання кам'яних поверхонь застосовують електричні або пневматичні відбійні молотки. В патроні такого інструмента закріплюють скарпель або троянку, які, рухаючись у поступально-зворотному напрямку, насікають поверхню.
Ручний електровідбійний молоток ИЭ-4207 (Рис. 8) складається з корпуса з рукояткою, на внутрішньому боці якої знаходиться вимикач, ударного механізму, букси з додатковою ручкою і патрона. Всередині корпуса знаходиться редуктор.
Під час роботи молотка обертальний момент від ротора електродвигуна 9, шестернею редуктора передається ударному механізму 4, за допомогою котрого обертальний рух перетворюється в поступально-зворотний рух патрона 2, в обоймі якого закріплюється робочий інструмент 1.
Технічна характеристика ручного електровідбійного молотка ИЭ-4207
Частота ударів, Гц............................................ 50
Сила дії робочого інструмента, Н................. 160
Електродвигун:
потужність, кВт ............................................ 0,6
напруга, В ..................................................... 220
Маса, кг ........................................................... 6,9
Пневматичний молоток працює за допомогою стиснутого повітря, що надходить до нього по шлангу від компресора. У корпусі молотка є механізм, який під дією стиснутого повітря надає поступально-зворотного руху поршню-ударнику, в патроні якого закріплений ударний інструмент.
Рис. 8. Електровідбійний молоток ИЭ-4207:
1 - троянка: 2 - патрон: 3 - букса: 4 -ударний механізм: 5 - корпус; 6- вимикач; 7 - рукоятка; 8 - електрокабель; 9 - електродвигун; 10 - додаткова ручка
З метою полегшення праці штукатура і підвищення її продуктивності для затирання штукатурки застосовують ручні електричні або пневматичні затиральні машини. Робоча площина затирального диску в цих машинах може бути з дерева, пластмаси, гуми або повсті.
Електричні штукатурно-затиральні машини випускають моделей СО-86А, СО-112А та інші.
Електрична штукатурно-затиральна машина СО-86А (Рис. 9) складається з електродвигуна, редуктора, двох несучих дисків і двох рукояток. На правій рукоятці знаходиться електровимикач 3 і регулятор подачі води до дисків. Вода до машини подається по гумовому шлангу від водогонної мережі.
Перед роботою до несучих затиральних дисків закріплюють на клею або шурупами відповідної форми робочі диски із жорсткого пінопласту або деревностружкової плити.
Рис. 9. Електрична штукатурно-затиральна машина СО-86А:
1 - електрокабель; 2 - редуктор; 3 - електровимикач; 4 - електродвигун; 5 - рукоятка; 6 - зовнішній затиральний диск; 7 - внутрішній затиральний диск Рис. 10. Механізоване затирання накривного шару штукатурки
Працюючи з машиною, штукатур включає її і, притиснувши диски до поверхні, переміщає вздовж неї по прямих паралельних лініях (Рис. 10). Концентрично розміщені затиральні диски, обертаючись у протилежні боки, розрівнюють і затирають шар штукатурки. Якщо вологість штукатурки недостатня для затирання, вода подається у машину по гумовому шлангу, а кількість її регулюється спеціальним краником (регулятором води). Якщо на будівельному об'єкті водогону немає, то штукатурку змочує водою другий робітник, набризкуючи її щіткою з відра. Цей же робітник підправляє окремі дефекти і затирає штукатурний шар в тих місцях, які затерти машиною неможливо.
Так само працюють електричною штукатурно-затиральною машиною С0-112А. Вона відрізняється від вищеописаної машини лише тим, що в неї один затиральний диск.
Технічну характеристику електричних штукатурно-затиральних машин подано в табл. 9.
Таблиця 9. Технічна характеристика електричних штукатурно-затиральних машин
Показник Модель
СО-86А СО-112А
Продуктивність, м2/год 50 50
Частота обертання затиральних дисків, с :
зовнішнього 8 11,7
внутрішнього 12 -
Електродвигун: потужність, кВт напруга, В 0,2 36 0,2 36
Габаритні розміри, мм:
довжина
ширина
висота
Маса, кг
220
290
205
2,5
280
207
230
2,2
Пневматична штукатурно-затиральна машина ИП-2101А, працює від стиснутого повітря, що надходить від компресорної установки. Вона має один затиральний диск. Під час штукатурення на поверхню подається потрібна кількість води, яка розбризкується за допомогою трубки з отворами. Техніка затирання опоряджувального шару штукатурки така сама, як і під час роботи електричними затиральними машинами.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Максимова О. М., С тесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
Трухан В. Г. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высшая школа, 1989.- 152 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...