WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Пересувні штукатурні станції. організація робіт при механізованому штукатуренні. механізоване штукатурення поверхонь. ручні машини для підготовки пове - Реферат

Пересувні штукатурні станції. організація робіт при механізованому штукатуренні. механізоване штукатурення поверхонь. ручні машини для підготовки пове - Реферат

компресорну установку, від якої по гумовому шлангу подають стиснуте повітря до форсунки.
Рис. 4. Інвентарні з'єднувальні пристрої:
а - муфта безболтового з'єднання гумових шлакгіь; б - муфти із защіпками; 1 - фланець: 2 - защіпка; 3 - гумовий шланг; 4 - муфта із защіпками. 5 - муфта з гачками; 6- з'єднувальний штуцер з конусоподібними кінцями
Рис. 5. Кільцева схема організації штукатурних робіт:
І -бункер для розчину; 2 - ящик; 3 - розчинонасос невеликої продуктивності; 4 - кран; 5 - стояк інвентарного розчинопроводу; 6- зворотний шланг до бункера розчи-нонасоса; 7 - нагнітальний шланг; 8 - розчинонасос високої продуктивності; 9 - приймальний бункер товарного розчину з розчинного вузла
Кільцева схема організації робіт (Рис. 5) дає змогу штукатурити приміщення на кількох поверхах одночасно. Для цього вздовж сходової клітки встановлюють два вертикальні стояки розчинопроводу, які на верхньому поверсі з'єднують міжсобою. До нижніх кінців стояків приєднують гумові шланги, які йдуть від розчинонасоса великої продук-тивності 8 (4-6 м3/год), встановленого надворі або в підвальному при-міщенні. Один шланг 7 приєднують до нагнітального штуцера на розчи-нонасосі, а другий (зворотний) шланг 6 вільно опускають у бункер розчи-нонасоса. Під час роботи розчинонасоса розчин весь час циркулює по замкненому колу.
На зворотному стояку розчинопроводу на кожному поверсі встановлюють крани спеціальної конструкції 4, відкриваючі які можна відібрати потрібну кількість розчину в бункери, що тут розміщені. Невикористаний розчин по зворотному стояку повертається до розчинонасоса, знову засмоктується і подається на поверхи. По мірі використання розчину його подають у бункер розчинонасоса з приймального бункера 9.
Штукатурять поверхні за допомогою розчинонасосів невеликої продуктивності З (1-3 м3/год). Вони мають малі вагу і розміри, їх легко пересувати. Встановлюють такі агрегати, якщо потрібно, на кожному поверсі. Розчинонасос агрегату 3 засмоктує розчин з бункера /, розміщеного на поверсі, і по гумовому шлангу під тиском подає до форсунки, а з неї - на поверхню. Для штукатурення вручну окремих ділянок поверхні розчин з поверхового бункера набирають у ящик 2.
Кільцева схема організації робіт більш продуктивна і зручніша в експлуатації порівняно з тупиковою.
МЕХАНІЗОВАНЕ ШТУКАТУРЕННЯ ПОВЕРХОНЬ
До механізованого штукатурення поверхонь приступають після їх підготовки (див. § 19). Щоб визначити товщину штукатурного шару високоякісної штукатурки, поверхню провішують і встановлюють на ній маяки, як і перед штукатуренням вручну. Але тут за маяки використовують тонкі дерев'яні рейки, які "приморожують" до поверхні гіпсовим розчином так, щоб зовнішня площина їх була врівні з головками цвяхів, забитих у поверхню під час провішування. При простій і поліпшеній штукатурці рейки встановлюють на товщину штукатурного шару без попереднього провішування. Встановлені рейки дають змогу штукатуру, що працюватиме з форсункою, бачити, який шар розчину йому потрібно нанести між маяками.
Механізоване штукатурення за допомогою форсунок виконує ланка з 4-5 чоловік. Кількість робітників у ланці залежить від обсягу роботи, її організації та продуктивності розчинонасосів. До складу ланки входять: моторист, який стежить за роботою штукатурного агрегату або розчинонасоса, оператор-сопловик, що працює з форсункою, його помічник і один-два штукатури. Робітники, які безпосередньо працюють з форсунками, повинні працювати в захисних окулярах.
Розміщення машин і пристроїв, що входять до складу штукатурного агрегату, залежить від типу застосовуваних форсунок, кількості поверхів будівлі, на яких будують штукатури, та інших причин.
До початку роботи оператор-сопловик і його помічник перевіряють готовність штукатурного агрегату до роботи, справність і міцність з'єднань стояків розчинопроводу та шлангів, справність пускових пристроїв і електропроводки. Заздалегідь визначають також послідовність штукатурення приміщень, кількість переходів та переміщень шлангів і компресорної установки. Моторист має право пускати агрегат лише за сигналом оператора-сопловика, тому між ними повинен бути встановлений зв'язок звуковими сигналами.
Для попереднього змащення розчинонасоса і розчинопроводу в бункер розчинонасоса заливають 25-30 л вапняного молока, запускають агрегат і перевіряють його роботу вхолосту. Помічені несправності в роботі агрегата зразу ж усувають. Якщо агрегат справний, приступають до штукатурення. Для цього, якщо поверхні штукатурять пневматичною форсункою, щоб вихідний отвір форсунки не забивався розчином, помічник оператора-сопловика спочатку вмикає компресор, а потім подає звуковий сигнал мотористу на включення розчинонасоса.
Рис. 6. Штукатурення Рис. 7. Штукатурення
пневматичною форсункою безкомпресорною
форсункою відцентрової дії
Коли розчин починає надходити у форсунку, оператор приступає до регулювання факела розбризкування розчину, збільшуючи або зменшуючи краном кількість повітря, що надходить до форсунки, або пересуваючи на потрібну відстань повітряну трубку форсунки. Відрегулювавши форсунку, оператор наносить розчин на поверхню між маяками.
Під час штукатурення пневматичну форсунку тримають на відстані 40-60 см від поверхні і під кутом 60-80° до неї (Рис. 6). Положення форсунки залежить від її типу, продуктивності розчинонасоса і тиску на розчин на виході з форсунки. Наносять розчин у кілька шарів. Після нанесення кожного шару інші робітники ланки очищають маяки від бризок розчину. Помічник оператора слідкує за роботою компресорної установки і допома-гає оператору переносити шланги. Коли нанесений шар розчину досягне верхнього рівня маяків або трохи виступить за їх рівень, штукатури очищають маяки і починають розрівнювати нанесений шар розчину. Розрівнюють розчин правилом або півтерком, пересуваючи його знизу вгору по маяках, як по напрямних. Розчин, що упав долі під час штукатурення та зрізаний правилами, збирають і використовують. Після розрівнювання розчину маяки знімають, а місця,

 
 

Цікаве

Загрузка...