WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Пересувні штукатурні станції. організація робіт при механізованому штукатуренні. механізоване штукатурення поверхонь. ручні машини для підготовки пове - Реферат

Пересувні штукатурні станції. організація робіт при механізованому штукатуренні. механізоване штукатурення поверхонь. ручні машини для підготовки пове - Реферат


Реферат
на тему:
Пересувні штукатурні станції. організація робіт при механізованому штукатуренні. механізоване штукатурення поверхонь. ручні машини для підготовки поверхонь та опорядження штукатурного шару
ПЕРЕСУВНІ ШТУКАТУРНІ СТАНЦІЇ.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ПРИ МЕХАНІЗОВАНОМУ ШТУКАТУРЕННІ
МЕХАНІЗОВАНЕ ШТУКАТУРЕННЯ ПОВЕРХОНЬ
РУЧНІ МАШИНИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ПОВЕРХОНЬ ТА ОПОРЯДЖЕННЯ ШТУКАТУРНОГО ШАРУ
ПЕРЕСУВНІ ШТУКАТУРНІ СТАНЦІЇ.
Використання машин і механізмів для виконання окремих видів (і операцій) штукатурних робіт в цілому позитивно впливає на технологічний процес опорядження споруд: скорочує строки і знижує собівартість будівництва, поліпшує працю робітників тощо. Проте, щоб ефективно використовувати штукатурні машини і механізми, треба забезпечувати такий фронт робіт, який би дав змогу застосовувати їх безперервно протягом робочого дня. Використання машин на окремих етапах виробництва не вирішує питання комплексної механізації робіт, при якій всі технологічні операції - від приготування розчинів і до остаточного опорядження штукатурного шару - повинні виконуватись механізованим способом. Цю проблему вирішує застосування пересувних штукатурних станцій. Вони устатковані машинами для приготування, транспортування і нанесення роз-чинів на поверхні. Станцію обладнують в критому автопричепі або на спеціально обладнаній платформі, що дає змогу перевозити її з одного будівельного об'єкта на інший, не порушуючи технологічної лінії змонтованого в ній обладнання. Для експлуатації станції в зимовий час стіни утеплюють шаром теплоізоляційного матеріалу (шлаковатою, оргалітом тощо). Водопровідні труби і розчинопроводи, що проходять між станцією і будинком, також обкладають теплоізоляцією. На Рис. 1 подано загальний вигляд пересувної штукатурної станції.
На будівельному об'єкті станцію підключають до водопровідної та електричної мережі і вводять в дію. Пересувні штукатурні станції здебільшого обладнують в потужних будівельних організаціях з великими обсягами штукатурних робіт. Тому і станції відрізняються одна від одної видами машин і механізмів, що застосовують для приготування розчину і по-дачі його на поверхи, а також розміщенням їх в станційному приміщенні. Для оснащення станції використовують машини заводського виготовлення потрібної продуктивності. Серійно випускають лише штукатурну станцію марки СО-114 продуктивністю 1-2 м3/год.
Рис. 1. Загальний вигляд пересувної штукатурної станції:
1 - приймальний бункер готового розчину; 2 - роторний елеватор; 3 - кузов; 4 - східці; 5 - ящик для шлангів; 6 - виносна опора
Станції бувають такі, що користуються готовим розчином, який завозять з централізованого розчинного вузла, і такі, в яких розчин виробляють на місці.
На Рис. 2 подано схему розміщення обладнання пересувної штукатурної станції, змонтованої в одній із будівельних організацій з машин заводського виготовлення. Все устаткування станції розміщене у двовісному критому автопричепі вантажопідйомністю 3 т. Станція укомплектована розчинозмішувачем СО-220А, двома розчинонасосами СО-29Б, компресором С0-7Б, віброситом і польовою електростанцією. В ній також встановлений слюсарний верстак з потрібним слюсарним інструментом і ящик для зберігання шлангів, форсунок та іншого обладнання. Серед обладнання станції - комплект трубопроводів для транспортування розчину на поверхи будівлі і деталі з'єднань для них.
Рис. 2. Розміщення обладнання пересувної штукатурної станції:
1 - пультуправління; 2 - вібросито; 3 - розчинозмішувач; 4 - бункер розчинона-соса; 5 - розчинонасос: 6 - компресор; 7 - польова електростанція
Розчинозмішувач 3 встановлюється на підвищеній металевій рамі так, щоб приготований розчин, коли барабан розчинозмішувача перевернутий, потрапляв спочатку на вібросито 2, а після процідження - у розміщений під ним бункер 4 розчинонасоса J. Матеріали для приготування розчину подаються у розчинозмішувач за допомогою скіпового підіймача, що пере-сувається вздовж похилих рейок. Розчинонасоси станції розміщені під підлогою автопричепа.
Керують машинами з центрального пульта J, розміщеного на стіні причепа. Штукатурна станція забезпечена польовою електростанцією 7, що дає змогу використовувати її на будівельних об'єктах, до яких ще не підведений струм. Така штукатурна станція може одночасно обслуговувати дві бригади штукатурів.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ПРИ МЕХАНІЗОВАНОМУ ШТУКАТУРЕННІ
При механізованому штукатуренні багатоповерхових будинків за допомогою штукатурних агрегатів або штукатурних станцій застосовують дві схеми організації робіт: тупикову і кільцеву.
При тупиковій схемі організації робіт (Рис. 3) розчин від розчинонасоса рухається в одному напрямку і зразу ж наноситься на поверхню. Працювати в цьому випадку можна лише з однією форсункою і штукатурити лише одне приміщення.
При тупиковій схемі штукатурний агрегат або розчинонасос встановлюють біля будівлі. Від розчинонасоса до агрегату протягують інвентарний розчинопровід: сталеві труби стояка і гумові шланги від розчинонасоса до стояка і від стояка до форсунки.
Рис. 3. Тупикова схема організації штукатурних робіт:
1 - штукатурний агрегат; 2 - металевий стояк рсзчинопроводу: 3 - форсунка; 4 - гумові шланги
Гумові шланги 4 повинні бути розраховані на максимальний тиск, який може дати розчинонасос. Діаметр стояків і шлангів вибирають залежно від продуктивності розчинонасоса. При продуктивності розчинонасоса 1 - 2 м3/год діаметр розчинопроводу мас бути 32-38 мм, при продуктивності 4 м3/год - 62,5 мм.
Окремі шматки шланга міцно з'єднують між собою за допомогою інвентарних з'єднувальних пристроїв (Рис. 4), що забезпечує швидке і надійне складання і розкладання розчинопроводу.
Закінчується розчинопровід гумовим шлангом, на кінець якого надівають форсунку 3. Якщо форсунка безкомпресорна і тиск на кінці розчинопроводу достатній для розприскування розчину, приступають до штукатурення. У разі застосування пневматичної форсунки на тому ж поверсі, де штукатурять, встановлюють

 
 

Цікаве

Загрузка...