WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Пересувні компресори - Реферат

Пересувні компресори - Реферат


Реферат
на тему:
Пересувні компресори
Для механізованого виконання штукатурних робіт застосовують стиснуте повітря. Воно потрібне для розбризкування і нанесення на поверхню штукатурного розчину, очищення її від пилу під час підготовки, приведення в дію пневматичних інструментів тощо. Стиснуте повітря одержують за допомогою пересувних компресорних установок або переносних компресорів різних марок: СО-7Б, СО-45Б, СО-62А тощо. Для механізованого штукатурення застосовується компресорна установка С0-7Б, як більш продуктивна і оптимальна.
Пересувна компресорна установка СО-7Б (Рис. 1) складається з електродвигуна, двоциліндрового компресора, ресивера, масловологовіддільника, клинопасової передачі з кожухом, пускового пристрою і манометра. Вся установка спирається на два колеса і ніжку. Компресор 4 приводиться в дію за допомогою клинопасової передачі 7 електродвигуном 2 потужністю 4 кВт.
Компресор (Рис. 2) складається з картера, двох циліндрів і головки блока. В середині його міститься кривошипно-шатунний механізм, до складу якого входить колінчастий вал 1, два шатуни 2 і два поршні 3. Кожний поршень має по два компресорних і маслозбиральних кільця. У верхній частині кожного циліндра в клапанній плиті 5, що відділяє циліндри від головки блока, розташовано по два клапани: всмоктувальний 10 і нагнітальний 9. Внутрішній простір головки блока поділений спеціальною перегородкою на дві зони: всмоктувальну і нагнітальну. Зовнішня поверхня компресора обладнана ребрами для його охолодження.
Рис. 1. Пересувна компресорна установка СО-7Б:
1 - ручка; 2 - електродвигун; 3 - пусковий пристрій; 4 - двоциліндровий компресор; 5 - фільтр; 6 - трубопровід; 7 - кожух клинопасової передачі; 8 - манометр; 9 - запобіжний клапан; 10 - кран з штуцером для приєднання повітряного шланга; 11 - регулятор тиску; 12 - ресивер; 13 - масловологовідділювач; 14 - спускний кран для видалення конденсату
Рис. 2. Розріз компресора установки СО-7Б:
1 - колінчастий вал; 2 - шатун; 5 - поршень; 4 - блок циліндрів; 5 - клапанна плита; б - головка блоку циліндрів; 7 - фільтр; 8 - шків-маховик; 9 - нагнітальний клапан; 10 - всмоктувальний клапан
Охолоджується компресор примусово повітрям, яке надходить від лопатей шківа-маховика 8, закріпленого на колінчастому валу. Шків-маховик приводиться в дію за допомогою клинопасової передачі від електродвигуна. У верхній частині компресора розташований фільтр 7, за допомогою якого повітря, що надходить у компресор, попередньо очищується від пилу. Принцип дії компресорної установка СО-7Б подано на Рис. 3. Під час роботи компресора, коли поршень 9 рухається вниз, у циліндрі створюється розрідження. У цей момент всмоктувальний клапан під дією атмосферного тиску повітря відкривається і воно заповнює внутрішній простір циліндра. Під час руху поршня вгору повітря стискується і притискує всмоктувальний клапан до сідла так, що отвір, крізь який надходило повітря, повністю закривається. Під час наступного руху поршня стиснуте повітря натискає на нагнітальний клапан, який відкривається, і через трубопровід 2 виштовхується у ресивер 4.
Рис. 3. Принцип дії компресорної установки СО-7Б.
1 - фільтр; 2 - трубопровід; 3 - запобіжний клапан; 4 - ресивер; 5 - масловоло-говіддільник; б - кран із штуцером для приєднання повітряного шланга; 7 - регулятор тиску; 8 - манометр; 9 - поршень
Ресивер призначений для створення запасу повітря, зменшення пульсації і часткового очищення його від парів води і масла. У нижній частині ресивера розміщений спускний кран, черезякий періодично зливають конденсат, що збирається на дні. З ресивера повітря надходить у масловологовіддільник 5, де остаточно очищується. Всередині масловологовіддільника знаходяться кільця Рашига, на яких осідають частинки води і масла. Конденсат стікає у ресивер. Далі стиснуте повітря подається по шлангах, які приєднують до двох кранів з штуцерами, розміщених на масловологовіддільнику.
Компресорна установка має регулятор тиску, запобіжний клапан і фільтр. Регулятор тиску 7 підтримує заданий тиск за рахунок випуску надлишкового повітря в атмосферу. Він регулюється на тиск 0,2-0,6 МПа. Запобіжний клапан спрацьовує, якщо компресор перевантажений більш ніж дозволено.
Технічна характеристика компресорної установки СО-7Б
Подача, м3 /год ................................................. 3,0
Робочий тиск, МПа.......................................... 0,6
Кількість циліндрів, шт..................................... 2
Об'єм ресивера, л.............................................. 22
Частота обертання колінчастого вала, с-1 ... 16,6
Електродвигун:
потужність, кВт ............................................... 4
частота обертання, с-1 .................................... 48
напруга, В ...............................................220/380
Габаритні розміри, мм:
довжина ..................................................... 1200
ширина......................................................... 580
висота......................................................... 1000
Маса, кг ........................................................ 150
До початку роботи компресорної установки перевіряють надійність з'єднання повітряного шланга, роботу запобіжного клапана і рівень масла в картері. Масло наливають через лійку з дрібною сіткою, яку вставляють у спеціальний отвір, що закривається масломіром. Рівень масла повинен бути між верхньою і нижньою рисками масломіра. Застосовують компресорне масло, яке замінюють через 75-100 год роботи компресора. Двигун компресора заземлюють відповідно до правил електротехніки.
Спочатку перевіряють роботу компресорної установки без навантаження. Для цього перекривають вихідні крани і включають двигун. Під час перевірки слідкують за справністю і показаннями манометра, правильною роботою регулятора тиску і запобіжного клапана. Працювати можна лише тоді, коли компресор справний.
Під час експлуатації компресора потрібно слідкувати за рівнем масла у картері і у разі потреби доливати його, не допускати нагрівання компресора вище 80-85 °С, періодично зливати конденсат через спускний кран на ресивері. Технічне обслуговування компресорів виконують за графіком роботи. Перелік робіт, які мають бути проведені під час технічного обслуговування, зазначений в спеціальній інструкції.
Основні несправності в роботі компресорної установки СО-7Б, їхні причини і способи усунення подано в табл. 8.
Таблиця 8. Основні несправності в роботі компресорної установки С0-7Б та способи їх усунення
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Максимова О. М., С тесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.
Трухан В. Г. Передвижные штукатурные и малярные станции.- М.: Высшая школа, 1989.- 152 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...