WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка основ під мозаїчне покриття. влаштування однокольорових та багатокольорових мозаїчних підлог. вимоги до мозаїчних підлог і їх остаточне опо - Реферат

Підготовка основ під мозаїчне покриття. влаштування однокольорових та багатокольорових мозаїчних підлог. вимоги до мозаїчних підлог і їх остаточне опо - Реферат

%;
на окремих ділянках багатокольорової підлоги слід забезпечити однотонність покриття кожного кольорового тону. Кам'яний дрібняк на всій площі підлоги має розміщуватись рівномірно. Металеві і скляні жилки не повинні виступати над рівнем мозаїчного шару підлоги. Прямолінійні жилки у зовнішньому шарі покриття мають бути рівні по всій довжині приміщення або окремого елемента рисунка. Криволінійні жилки рисунків не повинні мати помітних оком викривлень, що спотворюють контури рисунка;
відполірована поверхня мозаїчного покриття повинна бути рівною і блискучою.
ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ МОЗАЇЧНИХ ВИРОБІВ
Мозаїчні східці, підвіконники, накладні проступи на східці, облицьовувальні плити та інші будівельні деталі виробляють на заводах або безпосередньо на будівельних об'єктах. Для їхнього виготовлення застосовують відповідні дерев'яні або металеві форми. Металеві форми довговічніші в експлуатації, зручніші в роботі, а вироби, виготовлені в них, більш якісні.
Щоб виготовити якусь деталь, форму змащують мінеральним мастилом (розрідженим автолом, солідолом тощо) і заповнюють розчином. Якщо товщина деталі більша за 30-35 мм, її роблять двошаровою. Спочатку форму заповнюють звичайним цементним розчином до такого рівня, щоб зверху залишилось місце для укладання шару мозаїчного розчину (25-30 мм). Для міцності деталі в шарі цементного розчину попередньо розміщують зварену арматурну сітку. Після цього верхній об'єм форми заповнюють мозаїчним розчином і ретельно ущільнюють його вібраторами або вручну трамбуванням. Заформована деталь зберігається у формі до повного затверднення розчину. Коли розчин затвердне, готову деталь виймають з форми, шліфують і при потребі полірують.
Мозаїчний підвіконник встановлюють до штукатурення укосів на цементному розчині 1:3 або 1:4. Послідовність робочих операцій по встановленню підвіконника подано у § 28.
Мозаїчні накладні проступи застосовують для облицювання сходових маршів після монтажу збірних залізобетонних сходів. Укладання проступів ведуть зверху вниз (Рис. 6). Перший верхній проступ 2 укладають на шар цементного розчину 7 так, щоб верхня площина його збігалась з рівнем підлоги сходів площадки. Горизонтальне положення цього і всіх інших проступів перевіряють рівнем, прикладаючи його до проступа у двох взаємно перпендикулярних напрямках. Потім насухо кладуть проступ на нижню сходину марша і від нього до верхнього проступу, по краю їх, натягують шнур 5. Всі інші проступи укладають так, щоб кожен з них торкався шнура. Торці всіх укладених проступів повинні знаходитись в одній вертикальній площині. Крім того, положення укладених проступів контролюють правилом, яке періодично прикладають до ряду проступів у торці їх і біля стіни. Якщо якийсь з проступів виступає, його осаджують легкими ударами молотка по дерев'яному бруску, який кладуть на нього. Якщо проступ западає, то під нього накладають більше розчину і осаджують до потрібного рівня. Останній проступ марша, раніше покладеного насухо, встановлюють на розчині так, щоб він опинився на рівні верхньої площини нижньої сходової площадки.
Через декілька днів, коли розчин затвердне, проміжки, що залишились між маршем і проступами, підмазують і затирають теркою врівень з площиною сходового марша.
Мозаїчні східці укладають після встановлення залізобетонних або сталевих косоурів знизу вгору. Нижній східець повинен спиратись на сходову площадку, а всі інші - один на одного.
Рис. 6. Послідовність встановлення накладних проступів:
1 - шар розчину; 2 - накладний проступ; 3 - сходова площадка; 4 - сходовий марш; 5 - шнур
ДЕФЕКТИ МОЗАЇЧНОГО ПОКРИТТЯ
Розглянемо причини основних дефектів, що виникають після виконання мозаїчних робіт, та способи їх усунення.
Відшарування мозаїчного покриття з'являється, якщо опоряджувальний мозаїчний шар укладали на суху, брудну і недостатньо шорстку (без борозен) поверхню підготовчого шару. Покриття відшаровується також тоді, коли для підготовчого шару застосовують слабкі пісні розчини.
Щоб усунути цей дефект, з поверхні зчищають до основи обидва шари мозаїчної підлоги і влаштовують її знову з додержанням технічних вимог. Якщо на початку цієї роботи видно, що мозаїчний шар легко відпадає від підготовчого, а останній тримається міцно, то зчищають лише опоряджувальний шар. Відкритий підготовчий шар, якщо потрібно, підмазують, очищають від сміття, пилу і зволожують. Після цього укладають новий шар мозаїчного розчину з додержанням технології правил укладання.
Щілини у мозаїчному покритті утворюються при застосуванні жирних розчинів. Щоб усунути цей дефект, щілини розширюють і очищають до основи, після чого змочують і заповнюють мозаїчним розчином потрібного складу і кольору. Підмазані місця покривають мокрими ганчірками і витримують 5-7 діб. Протягом цього часу ганчірки потрібно періодично зволожувати. Після цього поновлені місця шліфують вручну або ручними електрошліфувальними машинами.
Нерівномірний розподіл кам'яного дрібняку на відшліфованій поверхні підлоги може бути внаслідок поганого перемішування суміші перед її укладанням чи при розрівнюванні її правилом або рейкою. Цей же дефект може бути при недостатньому шліфуванні, коли не повністю відкрився крупний дрібняк. Щоб ліквідувати цей дефект, підлогу додатково шліфують. Якщо це не допоможе, то місця найбільшого скупчення дрібняку акуратно вирубують, заповнюють ретельно перемішаною сумішшю, ущільнюють її і через відповідний час шліфують.
Дрібні раковини на поверхні мозаїчного покриття виникають внаслідок застосування в суміші низькомарочного або залежалого цементу і шліфуванні поверхні до повного затверднення опоряджувального шару. Щоб усунути цей дефект, пошкоджені місця шпаклюють сумішшю, приготовленою з кольорового цементу і мармурового борошна. Колір суміші має відповідати кольору підлоги. Після затверднення підмазки виправлені місця шліфують.
Якщо опоряджувальний шарпідлоги викришується на великій площі, це свідчить про те, що він зроблений на неякісному цементі, його вирубують, а ділянки, що викришились, вкривають якісною мозаїчною сумішшю.
Різнокольорові плями на оздобленій поверхні підлоги виникають внаслідок неправильного дозування розчинів, поганого перемішування їх, застосування нелугостійких пігментів. Щоб усунути цей дефект, пошкоджені місця вирубують і очищають від розчину до підготовчого шару. На звільнені від розчину ділянки накладають шар нового мозаїчного розчину відповідного кольору, ущільнюють його і через відповідний час шліфують. Вирубувати дефектні ділянки слід так, щоб вони не виділялися на загальному фоні підлоги після ремонту. Тому їх вирубують прямокутниками на однокольоровій підлозі, а якщо підлога виконана різнокольоровими квадратами у шаховому порядку, то вирубують шар покриття у межах одного або декількох квадратів.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...