WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка основ під мозаїчне покриття. влаштування однокольорових та багатокольорових мозаїчних підлог. вимоги до мозаїчних підлог і їх остаточне опо - Реферат

Підготовка основ під мозаїчне покриття. влаштування однокольорових та багатокольорових мозаїчних підлог. вимоги до мозаїчних підлог і їх остаточне опо - Реферат

продуктивність шліфувальної машини, створюються умови для перегрівання і передчасного руйнування абразивних каменів, псується машина.
У процесі першого шліфування іноді викришується кам'яний дрібняк, що є в опоряджувальному шарі підлоги. Тому після закінчення першого шліфування з підлоги водою змивають шлам, що утворився на ній, а місця, з яких викришився дрібняк, шпаклюють. Для шпаклювання застосовують цементне тісто того самого кольору, що й цементний камінь покриття. Тісто наносять металевим шпателем.
Після затверднення розчину в підмазаних місцях всю поверхню підлоги шліфують вдруге. Для другого шліфування застосовують дрібнозернисті абразивні камені. Якщо після другого шліфування поверхня рівна, без подряпин і дрібних вибоїн, її начисто промивають водою. Якщо на поверхні є дрібні дефекти, їх знов усувають шпаклюванням, а ці місця шліфують вручну.
Коли підлога готова, у кутах між нею і стінами за допомогою металевого шаблона з ручкою витягують плінтуси. Для цього у кут підлоги смугою накладають звичайний чи кольоровий (під колір підлоги) цементний розчин і згладжують його шаблоном, який притискують одним краєм до стіни, а другим - до підлоги. Щоб плінтус виходив рівним, на підлогу кладуть правило або
ВЛАШТУВАННЯ БАГАТОКОЛЬОРОВИХ МОЗАЇЧНИХ ПІДЛОГ
Багатокольорові підлоги бувають з простим геометричним рисунком (квадрати, прямокутники тощо), що виконуються різнокольоровим мозаїчним розчином у шахматному або іншому порядку, і візерунчасті, коли підлога виконана у вигляді декоративного різнокольорового орнаменту. В останньому випадку рисунок може виконуватись у два, три і більше кольо-рів.
Робота по влаштуванню багатокольорової підлоги виконується так. Після влаштування підготовчого шару з цементного розчину, ще до його остаточного затверднення, на ньому розмічають і крейдою креслять контури рисунка. Якщо рисунок має прямі лінії, їх відбивають за допомогою натертого об крейду шнура. Після цього по контурних лініях рисунка в підготовчому шарі лопаткою або металевим шпателем прорізують щілини глибиною 1,5-2 мм, в які вставляють так звані "жилки", ще повинні виступати над рівнем підготовчого шару на товщину опоряджувального мозаїчного шару (Рис. 2). Жилка - це смужка, вирізана з скла 3-5 мм завтовшки або металевий листів латуні, алюмінію, нержавіючої сталі тощо. Розміщенні верхніх кромок жилок перевіряють рейкою з рівнем згідно ; відбитою на стіні лінією чистої підлоги. Коли жилки правильне встановлені, їх в окремих місцях додатково закріплюють цементним розчином.
Жилки можна встановлювати і тоді, коли підготовчий шаг підлоги повністю затвердне. У цьому разі поверхню підготовчого шару розмічають у відповідності до заданого рисунка і по розмічених лініях встановлюють жилки, закріплюючи їх цементним розчином і тимчасово П-подібнимй хомутиками 5.
Коли розчин затвердне і жилки міцно триматимуться на підготовчому шарі, хомутики видаляють, а між жилками укладають різнокольорові мозаїчні розчини відповідно до заданого рисунка. Встановлені жилки так і залишаються в шарі розчину. Після цього виконують ті самі операції, що й при влаштуванні однокольорової підлоги: мозаїчний розчин розрівнюють і ущільнюють, а після затверднення шліфують.
Рис. 2. Розміщення жилок при влаштуванні різнокольорових мозаїчних підлог:
1 - основна підлога; 2 - підготовчий шар; 3 - скляні жилки; 4 - опоряджувальний мозаїчний шар; 5 - хомутик для тимчасового закріплення жилки
Рис. 3. Схема влаштування трикольорової мозаїчної підлоги:
а - фриз (пристінна смуга); б - основне поле підлоги; в - квадрати третього кольору
Багатокольорову підлогу можна виконати, не застосовуючи розмежувальних жилок. Правда, в цьому випадку рисунок роблять у вигляді прямих геометричних елементів. На Рис. 3 подано зразок трикольорової мозаїчної підлоги.
Для виконання такої підлоги спочатку відповідно до вибраного рисунка розмічають основу підлоги і по лініях розмітки розкладають рейки і рамки (Рис. 4). Рейки 1 встановлюють по периметру приміщення так, щоб верхня площина їх була у рівні чистої підлоги і закріплюють цементним розчином. Ці рейки будуть служити маяками. Поле підлоги, обмежене маячними рейками, заповнюють рамками 4, Верхня площина всіх рамок повинна бути у рівні чистої підлоги. Щоб тимчасова конструкція не зсунулась під час укладання розчину, між маячними рейками і стінами вставляють розпірки 2, положення яких фіксують клинками 3. Після цього приступають до укладання розчину. Спочатку укладають мозаїчний розчин темного кольору у фризову смугу (див. Рис. 3) і розчин іншого кольору у проміжки, обмежені рамками (квадрати). Розчин розрівнюють і ущільнюють вручну. Коли він частково затвердне, маяки і рамки обережно виймають і решту поля підлоги заповнюють розчином світлого кольору, який теж зрівнюють і ущільнюють до рівня попередньо укладеного розчину.
Після відповідної витримки покриття його шліфують так, як було сказано раніше.
Рис. 4. Схема встановлення мозаїчних рейок і рамок для влаштування триколірної мозаїчної підлоги:
1 - маячна рейка; 2 - розпірка; 3 - клинки; 4 - рамка
Зразок багатокольорової мозаїчної підлоги з металевими жилками подано на Рис. 5.
Рис. 5. Зразок багатокольорової мозаїчної підлоги з металевими жилками
ВИМОГИ ДО МОЗАЇЧНИХ ПІДЛОГ І ЇХ ОСТАТОЧНЕ ОПОРЯДЖЕННЯ
Відшліфована дрібнозернистим абразивним каменем підлога стає рівною, матовою, злегка шершавою. В такому вигляді вона готова до експлуатації. Проте зовнішній вигляд підлоги можна покращити шляхом полірування. Полірована підлога стає блискучою й набуває водовідштовхуючої властивості.
Для полірування підлоги можна застосовувати мастики заводського виготовлення, якими натирають паркетні підлоги, проте найкраще користуватись спеціальною мастикою для натирання мозаїчних підлог.
Мастика для натирання мозаїчної підлоги
(масових частин)
Стеарин ................................................................. 2
Парафін .................................................................. 1
Віск.......................................................................... 1
Каніфоль............................................................. 0,25
Розчинник (скипидар або уайт-спірит) ............. 10
Спосіб приготування. В окремій посудині на слабкому вогні розплавлюють стеарин, парафін, віск і каніфоль. У знятий з вогню розплав, поступово перемішуючи, додають розчинник.
На поверхнюпідлоги мастику наносять жорсткою одежною щіткою або ганчіркою тонким шаром. Потім за допомогою підлогонатиральної машини СО-37 з капроновими щітками або звичайної побутової підлогонатиральної машини підлогу натирають. У місцях, недоступних для машини, цю роботу виконують вручну, користуючись дерев'яними брусками, обтягнутими повстю. В процесі експлуатації приміщення мозаїчну підлогу бажано періодично натирати.
Основні вимоги до мозаїчних облицювань такі:
мозаїчне покриття повинно бути без щілин, нерівностей, надмірної шорсткості (горбків) і раковин, різнокольорових плям і інших дефектів;
опоряджувальний шар має міцно зчеплюватись з підготовчим шаром. Це перевіряють простукуванням окремих ділянок підлоги киянкою. Відсутність глухого звуку підтверджує, що підготовчий і опоряджувальний шари міцно з'єднані;
поверхня підлоги повинна бути рівною. При перевірці рівності підлоги контрольним правилом проміжок між правилом і поверхнею має бути не більше 4 мм. Товщина опоряджувального мозаїчного шару може відхилятись від проектної не більше ніж на 10

 
 

Цікаве

Загрузка...