WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка основ під мозаїчне покриття. влаштування однокольорових та багатокольорових мозаїчних підлог. вимоги до мозаїчних підлог і їх остаточне опо - Реферат

Підготовка основ під мозаїчне покриття. влаштування однокольорових та багатокольорових мозаїчних підлог. вимоги до мозаїчних підлог і їх остаточне опо - Реферат


Реферат
на тему:
Підготовка основ під мозаїчне покриття. влаштування однокольорових та багатокольорових мозаїчних підлог. вимоги до мозаїчних підлог і їх остаточне опорядження. виготовлення штучних мозаїчних виробів. дефекти мозаїчного покриття
ПІДГОТОВКА ОСНОВ ПІД МОЗАЇЧНЕ ПОКРИТТЯ
ВЛАШТУВАННЯ ОДНОКОЛЬОРОВИХ МОЗАЇЧНИХ ПІДЛОГ
ВЛАШТУВАННЯ БАГАТОКОЛЬОРОВИХ МОЗАЇЧНИХ ПІДЛОГ
ВИМОГИ ДО МОЗАЇЧНИХ ПІДЛОГ І ЇХ ОСТАТОЧНЕ ОПОРЯДЖЕННЯ
ВИГОТОВЛЕННЯ ШТУЧНИХ МОЗАЇЧНИХ ВИРОБІВ
ДЕФЕКТИ МОЗАЇЧНОГО ПОКРИТТЯ
ПІДГОТОВКА ОСНОВ ПІД МОЗАЇЧНЕ ПОКРИТТЯ
Мозаїчна підлога складається з двох шарів: підготовчого (простильного), що виконується з цементного розчину, і опоряджувального з мозаїчного розчину. Товщина підготовчого шару має бути не менше 20 мм, опоряджувального - 20-25 мм.
При влаштуванні мозаїчних підлог необхідно виконати такі технологічні операції:
перевірити поверхню основи і відбити на стінах лінії чистої підлоги;
очистити і насікти або надряпати сталевою щіткою поверхню основи;
укласти поздовжні маяки для влаштування підготовчого шару;
змочити основу водою;
прогрунтувати основи цементним молоком;
укласти і ущільнити цементний розчин;
укласти маяки або жилки для влаштування мозаїчного покриття;
укласти, розрівняти і ущільнити шар мозаїчного розчину;
видалити маяки і заповнити шви мозаїчним розчином;
відшліфувати підлоги і остаточно їх опорядити;
витягнути плінтуси.
До початку влаштування мозаїчної підлоги за допомогою водяного рівня на стінах рисками відмічають рівень чистої підлоги. За цими позначками шнуром, натертим крейдою або іншим пігментом, відбивають лінії, що вказують верхню межу підлоги.
Бетонну основу підлоги очищають від сміття, бруду і пилу. Для кращого зчеплення підготовчого шару підлоги з основою вона повинна бути шорсткою. Крім того, з неї необхідно зчистити плівку цементного каменю так, щоб подекуди відкрилась поверхня щебеню. Тому на основі вручну або за допомогою електромолотка насікають борозни на відстані 5-6 см одна від одної, 3-5 мм завглибшки. Зколені частки бетону видаляють, після чого всю поверхню обробляють сталевими щітками, зчищаючи з неї плівку цементного каменю. При великих обсягах робіт цю роботу виконують ручною або пересувними електрощітками (див. рис. 189).
Рис. 1. Послідовність укладання розчину при влаштуванні підготовчого шару:
1 - бетонна основа; 2 - поздовжній маяк (рейка); 3 - лінія чистої підлоги; 4 - підготовчий шар на непарних захватках
Після цього на всій площі підлоги встановлюють поздовжні маяки на відстані 1,5 м один від одного, які покажуть товщину майбутнього підготовчого (простильного) шару мозаїчної підлоги (Рис. 1). За маяки 2 можуть служити сталеві труби або дерев'яні рейки, які закріплюють на поверхні цементним розчином. Положення маяків на основі 1 фіксують за допомогою рейки з рівнем. Для цього в одному з кутів приміщення, на стіні, нижче відбитої крейдою лінії чистої підлоги 3 відкладають 2,5 см і рискою відмічають це місце. Спочатку встановлюють перший поздовжній маяк. Один кінець його фіксують врівень з рискою на стіні, а другий по рівню. Другий маяк встановлюють, орієнтуючись на перший. Для чого перекидають між ними рейку з рівнем і так далі.
Коли поздовжні маяки встановлені, основу між ними очищають від сміття і зволожують водою. Для кращого зчеплення основи з підготовчим шаром підлоги основу вкривають цементним молоком, яке наносять макловицею або маховою щіткою.
Для влаштування підготовчого шару застосовують цементний розчин складу 1:3 або 1:4. Для зручності в роботі розчин укладають між маяками смугами через одну (див. Рис. 1): спочатку непарні (І; III; V), а потім парні (II; IV). Розчин переносять і розстеляють на основі совками або совковими лопа-тами і розрівнюють його граблями, а потім правилом, пересуваючи його по маяках, як по напрямних. Одночасно розчин ущільнюють ручною трамбовкою, а при великих обсягах робіт поверхневим вібратором. Працювати з трамбовкою потрібно обережно, щоб в процесі роботи не порушити поздовжні маяки. Щоб підготовчий шар краще зчепився з опоряджувальним шаром підлоги, на ньому подряпкою наносять борозни.
Після ущільнення розчину і початку його тверднення маяки виймають, а борозни, що утворились, заповнюють розчином і ущільнюють його.
ВЛАШТУВАННЯ ОДНОКОЛЬОРОВИХ МОЗАЇЧНИХ ПІДЛОГ
Мозаїчна підлога може бути одно- або багатокольоровою (візерунчастою) - виконаною за певним рисунком розчинами різного складу і кольору. Поняття "однокольорова мозаїчна підлога" зовсім не означає, що вона виконана із суміші в якій колір цементного каменя і дрібняку співпадають. Зовсім ні. Однокольорова підлога на всій площі приміщення виконується розчином одного складу і кольору, наприклад сіро-білого, рожево-білого тощо.
Опоряджувальний шар мозаїчної підлоги можна укладати зразу ж після початку тверднення підготовчого шару або після його остаточного затверднення і висихання. Опоряджувальний шар розчину міцніше зчеплюється з не повністю затверділим підготовчим шаром. Якщо ж підготовчий шар затвердів, його до початку настилання розчину насікають (якщо не були зроблені борозни), очищають від сміття і пилу та змочують водою.
Послідовність виконання опоряджувального шару підлоги практично така сама, як і під час виконання підготовчого шару. Спочатку на підготовчому шарі, на відстані 1,5 м один від одного, встановлюють поздовжні маяки, "приморожуючи" їх до нього цементним розчином. Маяки встановлюють так, щоб їхня верхня площина співпадала з рівнем чистої підлоги (лінія відбита на стінах). Між маяками мозаїчний розчин укладають у тій же послідовності, як показано на Рис. 1, через смугу. Укладений розчин розрівнюють граблями або лопаткою і ущільнюють. Використовувати для розрівнювання розчину правило не слід, бо воно буде згортати крупну крихту до одного місця, порушуючи рівномірність розміщення її у зовнішньому шарі підлоги.
Ущільнення розчину виконують тими ж пристроями і механізмами, що й ущільнення підготовчого шару. Коли опоряджувальний шар ущільнено, з поверхні видаляють цементне молоко, що утворилось на ній у процесі ущільнення розчину. Якщо молоко не видалити, воно затвердне на поверхні і в подальшому потрібно буде витрачати додатковий час на видалення це-ментного каменя під час шліфування підлоги. Видаляють молоко макловицями або віниками, змітаючи його на совки або вибираючи ганчірками.
Коли розчин затужавіє, маяки видаляють, а утворені борозни заповнюють розчином того самого складу і ущільнюють його. Маяки можна видаляти і після укладання непарних смуг підлоги, якщо розчин в них затужавів. У цьому випадку рівень укладання парних смуг контролюють відповідно до рівня непарних. Після цього рівність підлоги перевіряють контрольним правилом.
Через 1-2 доби укладену підлогу посипають вологою тирсою або покривають ганчірками і щоденно протягом 5-6 діб поливають водою із поливальниці. Це забезпечить її міцність і довговічність.Коли опоряджувальний шар добре затвердне, його двічі шліфують. Перше шліфування виконують "на здир" твердими крупнозернистими абразивними каменями (корунд, карборунд та ін.), які при роботі вручну затискають в обойму спеціального пристрою (див. рис. 183, б), а при механізованому шліфуванні - в робочий орган шліфувальної машини. Шліфувати вручну дозволяється лише в крайніх випадках і лише при незначних обсягах робіт.
До початку шліфування на підлогу насипають шар піску і змочують його водою. Бо якщо поверхня суха, знижується

 
 

Цікаве

Загрузка...