WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка основ під опорядження лінолеумом і синтетичними плитками - Реферат

Підготовка основ під опорядження лінолеумом і синтетичними плитками - Реферат


Реферат
на тему:
Підготовка основ під опорядження лінолеумом і синтетичними плитками
Основа під опорядження синтетичними плитками і наклеювання лінолеуму повинна бути рівною, без напливів розчину, раковин, подряпин, слідів від затирання та інших зовнішніх дефектів. Рівність площини перевіряють двометровим контрольним правилом. Під час перевірки слідкують за тим, щоб проміжки між основою і правилом були не більше 2 мм. Відхилення основи від горизонталі або заданого ухилу допускаються не більше 0,2 % відповідного розміру підлоги.
Основи повинні бути сухими. Вологість кам'яних основ має бути не більше 8, а дерев'яних - не більше 12 %.
До початку роботи у приміщенні повинні бути закінчені всі спеціальні роботи (монтаж водопроводу, опалення, каналізації тощо), а також закладені всі отвори в перекриттях, винесені столики, рештки матеріалів, будівельне сміття. Приміщення має бути забезпечене освітленням, а у холодний період року - опалюватись або бути утепленим. Температура повітря в приміщенні не повинна бути нижче 10 °С.
Підготовка бетонних основ. При підготовці бетонної основи її очищають від бруду, напливів бетону, сміття. Для очищення застосовують скребачки, зубила, віники і щітки. Якщо поверхня основи пошкоджена, нерівна або значно відхиляється від горизонталі, її вирівнюють цементною стяжкою. Для стяжки застосовують цементний розчин складу 1:3 або 1:4, який накидають на зволожену основу лопатами і розрівнюють правилом так, щоб шар був завтовшки не більше 50 мм. Верхню поверхню стяжки акуратно згладжують і затирають терками або гладилками. Чим рівнішою буде стяжка, тим менше дефектів буде мати підлога, опоряджена плиткою або лінолеумом. Слід пам'ятати, що пластикатні матеріали здатні відтворювати рельєф основи, тому всі її дефекти буде видно і на підлозі.
Після висихання стяжки поверхню ґрунтують, а при потребі шпаклюють. Для ґрунтування застосовують ту саму мастику, на якій будуть приклеювати плитку або лінолеум. Мастика для ґрунтування основи повинна бути рідшою, тому її розводять розчинником, на якому її приготовлено.
Для ґрунтування стяжок можна також застосовувати 50% -ну полівінілацетатну дисперсію, яку перед початком роботи слід розвести водою у співвідношенні 1:6 (дисперсія : вода).
Після висихання грунтовки поверхню шпаклюють.
Для шпаклювання застосовують гіпсоклейову мастику (див. § 63) або суміш з меленої крейди і мастики, на якій приклеюватимуть опоряджувальні матеріали. Якщо поверхня загрунтована полівінілацетатною грунтовкою, для шпаклювання використовують полімерцементну шпаклівку.
Полімерцементна шпаклівка
(масових частин)
Полівінілацетатна дисперсія ................... 1
Портландцемент ....................................... 2
Пісок сухий мелений................................ 2
Вода......................................................... 0,5
Спосіб приготування. Полівінілацетатну дисперсію змішують з водою і подають у розчинозмішувач. Потім під час перемішування до дисперсії поступово додають пісок і цемент. Суміш перемішують протягом 5 хв. Приготовлена шпаклівка придатна до роботи протягом 3-4 год.
Шпаклівку наносять шпателем з гумовим або текстолітовим полотном. Після висихання поверхню шліфують за допомогою абразивних каменів або шліфувальною шкуркою. При великих обсягах робіт застосовують шліфувальні машини.
Щоб зменшити звукопроникність перекриття і зробити підлогу "теплою" при облицюванні її безосновним лінолеумом або синтетичними плитками стяжки виконують з легких бетонів, виготовлених на керамзиті,керамзитовому або шлаковому піску. З цією ж метою замість стяжки основу можна вкрити деревноволокнистими або деревностружковими плитами. У цьому випадку бетонну основу очищають від сміття і бруду, пошкоджені місця вирівнюють цементним розчином, а виступи зрубують. Підготовлену поверхню основи ґрунтують. Для ґрунтування застосовують бітум марки БН-70/30, який розводять бензином або уайт-спіритом у відношенні 1:2-3 (1 частина бітуму і 2-3 частини розчинника). Грунтовку наносять жорст-кими щітками, краще капроновими.
Коли основа висохне, приступають до укладення теплоізоляційних плит. Для приклеювання плит застосовують гарячу бітумну мастику, яка являє собою розплавлений бітум. Мастику подають на робочі місця у спеціальних бачках з кришками. Цю роботу виконують два робітники. Один з них розливає з бачка гарячу мастику, а другий розрівнює її зубчастим шпателем. Після цього вони беруть деревоволокнисту плиту і акуратно укладають її на підготовлене місце. Після укладання другої плити зразу ж видаляють рештки мастики, що виступила із місця стику між ними. Так обклеюють все приміщення. Товщина швів між плитами або листами повинна бути не більше 5 мм.
Після висихання обклеєної плитами основи поверхню очищають від сміття і рештків мастики, розчищають шви і шпаклюють їх і всю поверхню. Склад шпаклювальної суміші вибирають залежно від виду лінолеуму або плиток і мастики, на якій їх будуть приклеювати. Після висихання шару шпаклівки поверхню шліфують і ґрунтують. Ґрунтовку виготовляють з тієї ж мастики. Ґрунтувальну суміш наносять на поверхню за допомогою поролонових валиків або щіток.
Підготовка дерев'яних основ. Дерев'яну основу (підлогу) очищають від сміття і бруду. Виступні цвяхи утеплюють, а нерівності дощок зстругують. Очищену поверхню прооліфлюють і після висихання шпаклюють олійною шпаклівкою.
Олійна шпаклівка
Оліфа, кг.................................................................. 1
Розчинник (скипідар або уайт-спірит), г .......... 100
Сикатив, г.............................................................. 100
Мило господарське (40%-не),г.............................. 20
Клей тваринний (10%-ний розчин), л.................. 0,2
Крейда мелена просіяна.................................До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Окремо приготовляють 10%-ний розчин тваринного клею у воді. Клейовий розчин підігрівають і, перемішуючи його, додають мило, нарізане дрібними кусочками (стружкою). Суміш нагрівають і періодично перемішують, доки не розчиниться мило. В окремій посудині оліфу розводять розчинником і сикативом. Після цього мильно-клейовий розчин, інтенсивно перемішуючи, вливають у розведену оліфу. До утвореної емульсії поступово додають крейду і всю суміш перемішують, доки не утвориться сметаноподібна пластична маса шпаклівки. Одержану шпаклівку бажано перетерти на фарботерці.
Шпаклівку на підготовлену основу підлоги наносять дерев'яним або гумовим шпателем. Після висихання шару шпаклівки поверхню шліфують і ґрунтують оліфою.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...