WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка облицювальних матеріалів. підготовка вертикальних поверхонь під облицювання. конструктивні елементи перекриття - Реферат

Підготовка облицювальних матеріалів. підготовка вертикальних поверхонь під облицювання. конструктивні елементи перекриття - Реферат

молотка насікає плитку (Рис. 3 б). Коли на лицьовому боці насічку зроблено, плитку перевертають і насікають зі зворотного боку. Насічену плитку розламують так, як було написано вище.
Перерубана плитка завжди має вищерблені кромки. Вирівнюють їх за допомогою точильного бруска або рашпіля. Якщо на будівництві є заточувальний верстат, то його можна використати для обточування кромок плиток. При механізованому обточуванні плиток треба працювати в окулярах, дотримуючись необхідних правил техніки безпеки.
ПІДГОТОВКА ВЕРТИКАЛЬНИХ ПОВЕРХОНЬ ПІД ОБЛИЦЮВАННЯ
Поверхні, що будуть облицьовуватись, підготовлюють так само, як під штукатурення. Кам'яні поверхні, відхилення яких від вертикалі відповідають технічним вимогам, перед облицюванням очищають від пилу, патьоків розчину і змочують водою. Якщо на поверхні є окремі западини або відхилення від вертикалі, ці місця виправляють шаром цементного розчину. Після розрівнювання розчину і перевірки рівності поверхні правилом, ділянки, вкриті розчином, подряпують, роблячи на них хвилеподібні або похилі, під кутом 45°, борозни. Окремі виступи на поверхні зрубують зубилами.
Цегляні поверхні з кладкою у повний шов, а також бетонні поверхні насікають, очищають від пилу і перед облицюванням змочують водою.
Дерев'яні стіни і перегородки, призначені для облицювання, попередньо вкривають гідроізоляційним матеріалом: толем або руберойдом. Рулонні гідроізоляційні матеріали прибивають внапусток у два шари толевими цвяхами. При використаннізвичайних цвяхів завдовжки 30-40 мм їх забивають до половини довжини, а решту загинають, притискуючи толь. Потім до поверхні прибивають металеву сітку або обплутують її дротом, натягуючи на попередньо забиті цвяхи. Після цього підготовлену поверхню вкривають шаром цементного розчину складу 1:3 або 1:4, завтовшки не менше як 15 мм, який не розрівнюють, а лише трохи ущільнюють. Зразу ж після ущільнення на шарі розчину подряпкою роблять борозни. Об-лицьовувати поверхню починають після повного затвердіння підготовчого шару.
Рівні і гладенькі поверхні великопанельних стін і перегородок облицьовують плиткою, яку закріплюють на спеціальних мастиках. Тому поверхні їх перед облицюванням очищають від патьоків розчину, бруду і обмітають від пилу. Окремі дефектні місця підмазують цементним або цементно-вапняним розчином, затираючи їх теркою. Облицьовувати підготовлену поверхню можна після повного висихання розчину в місцях підмазки.
Перед облицюванням стін керамічними глазурованими і скляними плитками на розчині підготовлену поверхню змочують водою.
КОНСТРУКТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ ПЕРЕКРИТТЯ
Верхнім опоряджувальним шаром міжповерхового перекриття будівлі є підлога. Залежно від застосовуваного матеріалу підлога може бути бетонною, мозаїчною, плитковою, дерев'яною, паркетною, лінолеумною тощо. Залежно від вибраного матеріалу покриття підлоги може бути суцільним (безшовним) або зі швами.
Рис. 4. Конструктивні вирішення плиточних підлог:
а - на міжповерховому перекритті з залізобетонних плит; 6 - на грунті; 1 - плити перекриття; 2 - простильний підготовчий шар; З - гідроізоляція; 4 - прошарок з цементного розчину; 5 - плиточне покриття; б - основа (втрамбований грунт)
Рис 143. Конструкція плиточної підлоги по дерев'яній основі:
1 - шар розчину; 2 - металева сітка; 3 ~ дерев'яний настил; 4 - шар гідроізоляції; 5 - плиточне покриття
Залежно від призначення і місця в споруджуваному будинку підлога може бути теплою або холодною. Для теплих підлог застосовують матеріали з високим коефіцієнтом теплоємності (дерево, паркет, лінолеум з підосновою тощо), а в підготовчих шарах - легкі бетони з керамзиту, перліту або прошарки з деревоволокнистих чи деревостружкових плит (фіброліт, оргаліт тощо). Холодні підлоги влаштовують лише в приміщеннях з короткочасним перебуванням людей (магазини, вестибюлі громадських будівель, санітарні вузли тощо).
В той же час підлоги, що знаходяться під тимчасовою чи постійною дією води (ванни, лазні, цехи деяких підприємств), повинні мати прошарок гідроізоляційного матеріалу, який би захищав перекриття від дії води.
На Рис. 4, а подано конструктивне вирішення міжповерхового перекриття з гідроізоляційним шаром, яке влаштовують у санвузлах. Як видно з рисунку залізобетонні плити перекриття 7 вкривають простильним підготовчим шаром з бетону або цементного розчину 2. Цей шар вкривають гідроізоляцією 3 (толь чи руберойд), після чого на цементному розчині влаштовують підлогу з керамічних плиток.
На Рис. 4, б подано конструктивне вирішення підлоги, влаштованої на втрамбованому грунті, який служить для неї основою.
На дерев'яному перекритті (Рис. 5) також, при потребі, можна влаштувати плиткову підлогу. У цьому випадку особливу увагу слід приділити влаштуванню надійного шару гідроізоляції 4, котрий роблять не менше як з двох шарів руберойду або толю, які укладають на шар бітумної мастики. Після цього укладають металеву сітку 2 і шар цементного розчину або бетону. Підготовлену основу облицьовують плитками.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...