WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Підготовка облицювальних матеріалів. підготовка вертикальних поверхонь під облицювання. конструктивні елементи перекриття - Реферат

Підготовка облицювальних матеріалів. підготовка вертикальних поверхонь під облицювання. конструктивні елементи перекриття - Реферат


Реферат
на тему:
Підготовка облицювальних матеріалів. підготовка вертикальних поверхонь під облицювання. конструктивні елементи перекриття
ПІДГОТОВКА ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
ПІДГОТОВКА ВЕРТИКАЛЬНИХ ПОВЕРХОНЬ ПІД ОБЛИЦЮВАННЯ
КОНСТРУКТИВНІ ЕЛЕМЕНТИ ПЕРЕКРИТТЯ
ПІДГОТОВКА ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
Облицювальні плитки перед використанням потрібно розсортувати за кольором, формою і розміром, оскільки в кожній партії плиток, що надходить на будівництво, завжди є плитки, які однакові за кольором, але відрізняються світлістю (відтінком), а іноді й кольоровим тоном. Сортують плитки у спеціально виділеному для цього просторому приміщенні. Під час сортування плитки одного розміру, але різних відтінків розкладають в окремі інвентарні ящики. У цих же ящиках відсортовані плитки подають на робочі місця лицювальників. Браковані плитки під час сортування відкладають окремо, з них у подальшому будуть нарізати куски менших розмірів.
За розмірами плитки, особливо глазуровані, також можуть відрізнятись. Тому до початку облицювання їх сортують, користуючись спеціальними шаблонами. Шаблон для сортування глазурованих плиток (Рис. 1) може легко зробити кожен лицювальник. Шаблон складається з дерев'яної рівно виструганої дошки 1 розміром 130x200 мм, завтовшки 20-25 мм, обмежу-вальної рейки та східчастої розмірної металевої пластинки. Обмежувальна рейка 2 довша за ширину дошки і міцно до неї прибита. Розмірну сталеву пластинку 3 завтовшки 5-6 мм прикручують до дошки праворуч так, щоб ближчий до обмежувальної рейки східець був від неї точно на відстані 148,5 мм. Ця пластинка має кількість східців, на яких цифрами позначають відстань від них до обмежувальної рейки. Ширина кожного східця 0,5 мм.
Під час сортування кожну плитку притискують до обмежувальної рейки і пересувають вздовж неї доти, доки протилежне від обмежувальної рейки ребро плитки зайде у відповідний східець. Цифрова позначка на східчастій пластинці покаже ширину плитки. Змінивши положення розмірної пластинки, цим же шаблоном можна користуватись для сортування плиток інших розмірів.
Для облицювання поверхні потрібні не лише цілі плитки, а й половинки або ще менші куски плиток. Такими кусками облицьовують ділянки повер-хонь, що прилягають до кутів. Тому певну кількість плиток розрізають або перерубують. Глазуровані та скляні плитки розрізають алмазами, склорі-зами або різцями, а керамічні плитки для підлог перерубують, попередньо насікаючи молотком плиточника.
До розрізування глазурованої плитки на ній намічають лінію надрізу. Наносять її по глазурі олівцем або алюмінієвим штифтом. Після цього до накресленої лінії прикладають лінійку і просувають вздовж неї склоріз (Рис. 2, а), або інший ріжучий інструмент, притискуючи його до плитки. Надрізану плитку беруть обома руками і вдаряють об край стола або спеціально пристосованої дошки так, щоб вона розкололась вздовж лінії надрізу (Рис. 2, б).
Рис. 1. Шаблон для сортування глазурованих плиток за розміром:
1 - дерев'яна дошка; 2 - обмежувальна рейка; 3 - східчаста розмірна металева пластинка
Рис. 2. Послідовність розрізування керамічної глазурованої або скляної плитки:
а - надрізування склорізом; б - розламування плитки ударом об край стола
Працюючи з пристроєм для розрізування плиток, спочатку закріплюють повзун на потрібній відстані від різального ролика. Ця відстань повинна відповідати ширині смуги, яку ми відрізаємо від плитки. Взявши в ліву руку плитку і заклавши її в пристрій, робітник правою рукою стискає стержні і протягує пристрій рухом на себе. При цьому різальний ролик на глазурованому боці плитки зробить надріз у вигляді подряпини. Після цього плитку розламують ударом об край стола.
Якщо від плитки треба відрізати смуги невеликої ширини, то їх після надрізання плитки відколюють кусачками.
Отвори в глазурованих плитках роблять за допомогою молотка з загостреним кінцем. Для цього плитку кладуть на стіл і легкими ударами молотка пробивають отвір. Те саме можна зробити за допомогою розвертки (див. рис. 124, б).
Керамічні плитки для підлог розрубують, користуючись молотками плиточника. Для цього плитку кладуть на коліно і на ній вздовж наміченої лінії розрізу молотком плиточника масою 70-80 г насікають борозну. Ударяти молотком потрібно так, щоб кожний новий слід удару трохи заходив на попередній. На ребрах борозна повинна бути глибшою. Потім плитку перевертають і насікають із зворотної сторони також по лінії розрізу. Після цього плитку прикривають ганчіркою і, утримуючи в руці, вдаряють по ній молотком більшої маси (300-400 г). Плитка розколеться.
Рис. 3. Насікання лінії розрубу керамічної плитки для облицювання підлог:
а - спеціальний пристрій; б - насікання плитки молотком плиточника; 1 - баранцевий гвинт; 2 - Т-подібний держак; 3 - пересувна опора (основа); 4 - пружина
Набагато зручніше і ефективніше перерубувати плитки за допомогою спеціального пристрою. Він складається з Т-подібного держака, пересувної опори і гвинта з барашком, за допомогою якого фіксують положення опори. Передня частина опори зроблена у вигляді двох виступів, що дає змогу закріплювати в пристрої плитки різної товщини.
Працюючи з пристроєм, плитку вставляють в нього до упору і пересувають опору так, щоб коротка пластина держака співпала з наміченою на плитці лінією надрізу, і закріплюють його гвинтом. Роботу по розрубуванню плитки виконують сидячи. Плиточник кладе пристрій на коліно і легкими ударами

 
 

Цікаве

Загрузка...