WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві - Реферат

Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві - Реферат

роботи, назви робіт, норму часу і розцінку за одиницю роботи. Графу "Фактично виконано" заповнюють після закінчення робіт за їхнім фактичним заміром.
На зворотному боці наряду ведуть табель виходу робітників на роботу і зазначають фактично відпрацьований час. Заробітну плату робітникам ланки або бригади нараховують відповідно до їхнього розряду і фактично відпрацьованого часу.
Є два способи нарахування заробітної плати за нарядом: за кількістю відпрацьованих людино-днів, зведених до І розряду, і за коефіцієнтом приробітку.
Розглянемо приклад нарахування заробітної плати за першим способом. Ланка робітників протягом місяця відповідно до розцінок заробила 420 гри. У складі ланки - по одному робітнику II, III і V розрядів. Перший робітник працював 20 змін, другий - 18 і третій - 21 зміну. їхній заробіток визначають за кількістю людино-днів, зведених до І розряду. Спочатку підраховують, скільки людино-днів довелося б витратити на цю роботу, коли б всі робітники мали І розряд. Для цьогокількість людино-днів, яку відпрацював кожний робітник, множать на його тарифний коефіцієнт, люд.-дн.:
Після цього визначають вартість 1 люд.-дн., заведеного до І розряду: 420 грн./76,37 = 5,49 грн.*
Щоб підрахувати заробіток кожного робітника, множать кількість відпрацьованих людино-днів, зведених до І розряду, на вартість 1 люд.-дн., грн.:
У результаті розрахунку загальна сума заробітку ланки буде (в копійках) у той чи інший бік відрізнятися від заробленої. Щоб усунути це, різницю розподіляють між усіма робітниками ланки і відповідні частки додають або відкидають від розрахованого заробітку кожного робітника.
Заробітну плату за другим способом (за коефіцієнтом приробітку) для тієї самої ланки робітників нараховують так. Спочатку визначають суму заробітку кожного робітника за фактично відпрацьований час відповідно до його тарифної ставки. З цією метою визначають кількість людино-годин, відпрацьованих кожним робітником, і множать їх на тарифну ставку, грн.:
Тут і нижче у наведених прикладах соті частки під час підрахунку округлені. При розрахунках за кожним методом завжди буде деяка різниця сум заробітку, яка не має суттєвого значення.
Таким чином, якби робітники працювали почасово, то заробіток ланки визначався б сумою у 610,96 грн., а фактично вони заробили 420 грн. Тепер можна визначити коефіцієнт приробітку: 420:610,96=0,687.
Щоб підрахувати фактичний заробіток кожного робітника, треба помножити суму його заробітку, підрахованого за тарифною ставкою, на коефіцієнт приробітку, грн.:
Бригадири за керівництво бригадою одержують додаткову плату, яка залежить від кількості працюючих в бригаді.
ОХОРОНА ПРИРОДИ ПРИ БУДІВНИЦТВІ
Охорона природи - це система засобів, спрямованних на підтримку раціональної взаємодії між діяльністю людини і навколишнім середовищем, яка б забезпечувала зберігання і відтворення природних багатств, раціональне їх використання, виключення із діяльності людини дій, спрямованих на шкоду природі і здоров'ю людини.
Інтенсивний розвиток промисловості, транспорту, сільського господарства, енергетики спричинив погіршення екологічної ситуації в нашій країні. Із року в рік інтенсивно забруднюються повітря, природні джерела води, грунт. Значної шкоди завдають природі і будівельні об'єкти. Вже на початку будівництва при влаштуванні котлованів і траншей, плануванні будівельного майданчика, прокладанні доріг і комунікацій до будівельного об'єкта виникає потреба в переміщенні великої кількості ґрунту, який доводиться перевозити на автомашинах на значні відстані. При навантаженні, транспортуванні і розвантаженні ґрунту, сипких будівельних матеріалів утворюється велика кількість пилу, що забруднює повітря і навколишню територію. Крім того, повітря забруднюється вихлопними газами від двигунів внутрішнього згоряння, встановлених на автомобілях і землерийних машинах. Тому виникає потреба в переведенні якомога більшої кількості одиниць будівельної техніки (бульдозерів, екскаваторів, потужних компресорів і насосів тощо) на електричний привід, а двигунів внутрішнього згоряння автомашин на зріджений газ.
Встановлено, чим вищий рівень збірності будівельного об'єкта, тим менше він забруднює навколишнє середовище. Це пояснюється тим, що при збірному будівництві зменшуються витрати на транспорт, відпадає потреба в перевезенні на об'єкт сипких пилоутворюючих матеріалів таких, як пісок, щебінь, цемент тощо. Значний ефект дає застосування паль при влаштуванні фундаментів, прокладання труб методом проколу або протисканням. При цьому не має потреби влаштовувати глибокі котловани і суцільні траншеї.
Особливо великої шкоди навколишньому середовищу завдають підприємства будівельної індустрії і будівельних матеріалів (заводи по виготовленню цементу, гіпсу, асфальтобетону, синтетичних будівельних матеріалів, лаків, фарб тощо). Кількість викидів у повітря токсичних і забруднюючих речовин на цих підприємствах зменшується завдяки поліпшенню технологічних процесів, застосуванню герметичних апаратів, влаштуванню нових ефективних пило- і газоутримуючих установок, фільтрів і взагалі сучасним методам очищення.
Природні води, а також зовнішній шар ґрунту забруднюються відходами будівельного виробництва, маслами і розчинниками, які потрапляють до них під час миття машин і механізмів. Для зменшення забруднення ґрунту і водойм необхідно всі підприємства будівельної індустрії переводити на безвідходне виробництво, а будівельні об'єкти на безвідходне використання всіх будівельних матеріалів. Кожен робітник на своєму робочому місці повинен слідкувати, щоб на будівельному майданчику не виливали залишки масел, фарб, розчинників, не чистили тару тощо. Вся оборотна тара повинна бути закрита кришками і відправлена постачальнику, де вона буде вимита з додержанням відповідної технології.
Штукатури та інші опоряджувальники повинні виконувати роботу відповідно до технологічних правил і норм, додержуючись правил особистої гігієни, санітарії і техніки безпеки, оскільки порушення цих правил в деяких випадках впливає не лише на здоров'я працюючих, а й на навколишнє середовище.
Не дозволяється скидати сміття з верхніх поверхів будівлі без застосування сміттєпроводу, наносити на поверхню мастики або фарби погано відрегульованим фарборозпилювачем (туманоутворення), спалювати матеріали на будівельному майданчику, перевозити сипкі в'яжучі матеріали у відкритій тарі тощо.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...