WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві - Реферат

Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві - Реферат

штукатурних роботах. Найменування і призначення ручного інструменту і пристроїв. Способи приготування розчинів для звичайної штукатурки. Способи підготовки поверхонь під штукатурку.
Приклади робіт. Виготовлення і прибивання щитів з дранки, очеретяних плетінь і штучної дранки до поверхні. Прибивання ізоляційних матеріалів і металевої сітки. Набивання цвяхів і плетіння по них дроту. Насікання кам'яних поверхонь вручну. Пробивання отворів вручну і встановлення пробок.
Приготування по заданому складу сухих сумішей. Перемішування і перецідження готових розчинів. Транспортування матеріалів у межах робочої зони.
Штукатур III розряду
Характеристика робіт. Виконання простих робіт при обштукатуренні поверхонь і ремонтні штукатурки.
Повинен знати. Властивості основних матеріалів і готовихсумішей, що застосовується в штукатурних роботах. Способи приготування розчинів із готових сумішей і їх призначення. Склади мастик для закріплення великогабаритних листів заводського виготовлення. Способи встановлення вентиляційних коробів.
Приклади робіт. Виконання і ремонт простої штукатурки. Насікання кам'яних поверхонь механізованим інструментом. Натягування металевої сітки по готовому каркасу. Приготування розчинів із готових сухих сумішей. Обмазування розчином дротяної сітки. Підмазування місць прилягання наличників і плінтусів до стіни. Приклеювання гіпсокартонних листів по готових маяках або прибивання їх до дерев'яних поверхонь. Виконання робіт по виготовленню вентиляційних коробів. Прибивання отворів механізованим інструментом. Перетирання штукатурки.
Лицювальник-плиточник ІІ розряду
Характеристика робіт. Виконання найпростіших робіт при облицюванні поверхонь керамічними, скляними, асбоцементними і іншими плитками.
Повинен знати. Види основних матеріалів, що застосовують у плиткових облицюваннях.
Пршишди робіт. Сортування плиток за розмірами, кольором і якістю. Приготування за заданим складом розчинів, сухих сумішей і мастик вручну. Підготовка основ під облицювання плитками.
Лицювальник-плиточник ІІІ розряду
Характеристика робіт. Виконання простих робіт при облицюванні поверхонь різними видами плиток.
Повинен знати. Способи закріплення плиток на поверхнях. Правила користування рівнем. Вимоги до облицьованих поверхонь. Приготування розчину соляної кислоти для промивання облицьованої поверхні.
Приклади робіт. Облицювання плитками на розчині стін і підлог по готових маяках. Влаштування підготовчого шару. Обмазування металевої сітки розчином. Розрізування і перерубка плиток. Висвердлювання отворів в плитках. Приготування розчинів і мастик для закріплення плиток на поверхні. Заповнення розчином швів між плитками. Очищення облицьованих поверхонь.
Щоб визначити кваліфікацію робітника, йому доручають виконати задану роботу (пробу) відповідно до встановленої норми часу. Чим складнішу роботу може виконувати робітник, тим вищий розряд присвоюють йому. Одночасно з виконанням проби робітник має скласти залік з технології виробництва тієї опоряджувальної спеціальності, на яку він учився. Залік складають в обсязі, передбаченому кваліфікаційною характеристикою.
Для розрахунку заробітної плати і розцінок за виконану роботу користуються тарифною сіткою, в якій подаються тарифні ставки для робітників будівельних професій. Тарифні ставки розробляють в крупних будівельних організаціях згідно з технічним рівнем будівництва в них і погоджують з відповідними профспілковими органами. У табл. 21 подано та-рифну сітку з умовними погодинними ставками робітників, що дасть нам змогу простежити за тим, як вираховуються розцінки на виконану роботу та заробітна плата за нарядом. Щоб точно визначити ці показники, досить знати, які погодинні ставки встановлено у вашій будівельній організації на цей період часу і зробити відповідні розрахунки за поданими у підручнику схемами.
Таблиця 21. Тарифна сітка
Показник Розряд
І II III IV V VI
Тарифний коефіцієнт Погодинна тарифна ставка, грн.. 1,0
0,35 1,09
0,38 1,20
0,42 1,34
0,47 1,57
0,55 1,83
0,64
Заробітна плата робітника кожного розряду регулюється тарифним коефіцієнтом, який показує, у скільки разів погодинна або денна ставка робітника будь-якого розряду більша від ставки робітника І розряду. Щоб визначити тарифний коефіцієнт для будь-якого розряду потрібно поділити погодинну ставку для цього розряду на погодинну ставку робітника І розряду.
Як видно з табл. 21, робітникові І розряду встановлено погодинну ставку 0,35 грн, денну - 2,8 (0,35 грн-8). Щоб визначити погодинну ставку робітника будь-якого розряду, треба помножити погодинну ставку робітника І розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. Наприклад, для робітника НІ розряду (див. табл. 21): 0,35-1,20 = 0,42 грн. Отже, денна ставка цього робітника становитиме: 0,42-8 = 3,36 грн, або 2,8 1,20 = 3,36 грн.
Розцінку або вартість опорядження (штукатурення, фарбування тощо) 1 м2 поверхні визначають відповідно до норми часу і погодинної ставки робітника.
У наведеному вище прикладі на 100 м2 накидання грунту на поверхню норма часу становить 20 люд.-год. Роботу виконує робітник III розряду з погодинною ставкою 0,42 грн. Працюючи 20 год, робітник за 100 м2 нанесення грунту вручну при простій штукатурці має одержати 0,42-20 = 8,40 грн. Це й буде розцінка за нанесення грунту на 100 м2 поверхні вручну. Розцінка за 1 м2 відповідно становитиме 8,40/100=0,084 грн.
СИСТЕМИ ОПЛАТИ ПРАЦІ
У будівництві застосовують дві форми заробітної плати: погодинну і відрядну.
При погодинній оплаті робітникові платять за тарифною ставкою, яка відповідає його розряду, або згідно з затвердженою місячною ставкою незалежно від обсягів робіт, виконаних робітником.
Основною формою оплати робітників є відрядна оплата, яку поділяють на пряму відрядну і акордну.
При прямій відрядній оплаті робітникові платять за всю фактично виконану роботу відповідно до розцінок незалежно від того, перевиконав він свою денну норму чи ні.
При акордній оплаті відповідно до норм складають калькуляцію на весь комплекс робіт, які повинна виконати бригада (наприклад, штукатурення секції будинку, поверху тощо). Цю роботу оплачують (незалежно від строків її виконання) тільки після закінчення всієї роботи. Це дає змогу робітникам, зазделегідь знаючи суму заробітку, так розподілити свій час і організувати роботу, щоб закінчити її раніше наміченого строку. Така форма оплати стимулює підвищення продуктивності праці робітників.
Оплату за виконану роботу розраховують відповідно до попереднього виписаного наряду, який є основним планувальним і розрахунковим документом. Наряд видає виконроб до початку робіт. У наряді зазначено об'єкти роботи, прізвище бригадира, кількість робітників, дати початку і закінчення

 
 

Цікаве

Загрузка...