WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві - Реферат

Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві - Реферат


Реферат
на тему:
Організація і економіка будівництва та охорона природи при будівництві
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ І УПРАВЛІННЯ БУДІВНИЦТВОМ
ПЛАНУВАННЯ І ГОСПОДАРСЬКИЙ РОЗРАХУНОК У БУДІВНИЦТВІ
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ
ТЕХНІЧНЕ НОРМУВАННЯ
СИСТЕМИ ОПЛАТИ ПРАЦІ
ОХОРОНА ПРИРОДИ ПРИ БУДІВНИЦТВІ
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ І УПРАВЛІННЯ БУДІВНИЦТВОМ
Будівництво - це одна з галузей матеріального виробництва, від розвитку якої залежить розвиток інших галузей виробництва, а також матеріальний добробут людей. На розвиток будівельного виробництва впливають його організація, система управління, технічне оснащення, кваліфікація і сталість кадрів, інші фактори.
Виконання будівельних робіт може бути організовано двома способами: господарським і підрядним.
При господарському способі їх виконують силами і засобами певного підприємства або організації, які будують для себе. Кожне підприємство залежно від асигнувань, виділених на капітальне будівництво, організовує у себе невеличку будівельну організацію, купує необхідні машини, механізми і матеріали, наймає робітників будівельних спеціальностей. Тобто підприємство створює для себе необхідну будівельну базу. Після використання асигнувань, закінчення будівництва і у разі відсутності нових об'єктів будівництва створена будівельна база ліквідується. Таким чином, господарський спосіб не сприяє розвиткові будівництва і його індустріалізації.
При підрядному способі будівельно-монтажні роботи виконують спеціальні будівельні організації. Постійно діюча будівельна організація, яка оснащена могутньою будівельною технікою, має висококваліфікованих працівників, здатна оперативно і швидко будувати. У даному випадку для виконання певних обсягів будівельних робіт підприємство (замовник) укладає договір з будівельною організацією, котра виступає як підрядчик. Підрядчик, що має досвід організації будівельних робіт, значно швидше виконує роботи, ніж організація, що'працює господарським способом.
Житлові, культурно-побутові і виробничі будівлі споруджують різні будівельні організації. Планування, фінансування будівництва, контроль за діяльністю будівельних організацій здійснюється через Державний комітет України у справах містобудування і архітектури (Держкоммістобудування України) та територіальні управління будівництва при обласних і міських держадміністраціях.
Рис. 1. Спрощена схема структури міських будівельних організацій
Найвищим будівельним координаційним органом є Держ-коммістобудування України, який координує і спрямовує роботу будівельних організацій. Він здійснює контроль за виконанням рішень уряду країни з питань будівництва, розробляє наукові проблеми, нормативні документи і технічні умови, контролює роботу проектних організацій, розглядає і затверджує типові проекти, спрямовує роботу на розвиток технічного прогресу в будівництві.
Виконання планів будівництва і строки ведення будівельних робіт багато в чому залежить від правильної організації управління, гнучкості й оперативності керування будівельними організаціями.
Останнім часом дрібні будівельні організації об'єднуються в укрупнені спеціалізовані будівельні трести й управління з одночасним скороченням адміністративно-управлінського персоналу. У великих містах країни організовані і працюють домобудівельні комбінати, які об'єднують функції заводу будівельної індустрії і будівельно-монтажної організації. Це дало змогу широко застосовувати у будівництві механізацію, скоротити витрати на утримання адміністративно-управлінського апарату, підвищити продуктивність праці і знизити вартість будівельних робіт.
Рис. 2. орієнтована схема організаційної структури будівельно-монтажного управління (БМУ)
У великих містах будівництво ведуть головні будівельні управління, корпорації або холдінгові компанії, що створюються при міській адміністрації, які керують будівництвом через територіальні загальнобудівельні і спеціальні будівельні трести та управління. На Рис. 1 подано спрощену схему Державної комунальної будівельної холдінгової компанії "Київміськбуд", яка дає уявлення про підпорядкованість різних будівельних організацій у великих містах. Усі трести цієї компанії - акціонерні товариства.
Основними організаційними формами будівельних підприємств є трести і управління. Причому управління, що входить до складу тресту, є будівельною організацією, яка працює на господарському розрахунку і безпосередньо здійснює будівельно-монтажні роботи. Управлінню надається право самостійно укладати договори із замовниками і здавати їм завершені об'єкти.
Будівельні трести, до складу яких входять будівельні, монтажні, обслуговуючі й інші організації, залежно від характеру роботи бувають будівельні, спеціальні та будівельно-монтажні. Будівельний трест виконує загальнобудівельні роботи (земляні, мулярські, теслярські, покрівельні тощо) здебільшого в межах певного району або міста. Спеціальний трест виконує спеціальні види будівельних робіт (монтаж санітарно-технічного устаткування; водопровід, каналізація, опалення, підведення теплових мереж тощо) на всіх будівельних об'єктах міста чи району. Будівельно-монтажний трест виконує загальнобудівельні й спеціальні роботи.
Будівельні роботи трести виконують через відповідні будівельні, спеціальні або будівельно-монтажні управління.
Виробничою діяльністю тресту або управління керує апарат, кількісний склад якого регламентується типовим штатним розписом. У штатному розписі тресту або управління зазначається їхня структура, кількість штатних одиниць адміністративно-управлінського персоналу і місячний заробіток працівників. На Рис. 2 подано схему організаційної структури будівельно-монтажного управління (БМУ). Перелік і назви відділів, кількість штатних працівників залежно від обсягів робіт і умов виробництва можуть змінюватись
Роботами на будівельному майданчику (об'єкті) керує виконавець робіт (виконроб), який передає робітникам усі вказівки через майстра і бригадирів (Рис. 3). Крім того, виконробу підпорядковані технік-нормувальник, господарський майстер, комірник і табельник.
Перехід будівельних організацій на повний господарський розрахунок (госпрозрахунок) і самофінансування вимагає нових форм організації і управління будівництвом, при яких адміністративно-командні методи керівництва фактично втрачають силу. Замість них починають діяти економічні фактори: господарська самостійність підрядної організації, її рентабельність, матеріальні і заохочувальні стимули зацікавленості всіх працюючих в скороченні строків будівництва і підвищенні його якості тощо.
Щоб стимулювати працю, застосовують такі форми її організації, як колективний і орендний підряди, будівельні кооперативи, акціонерні товариства, концерни,

 
 

Цікаве

Загрузка...