WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опоряджувальні роботи в зимових умовах - Реферат

Опоряджувальні роботи в зимових умовах - Реферат

в цьому випадку приготовляють в утепленому приміщенні. Його температура під час штукатурення, коли працюють вручну, повинна бути не нижче 5 °С, а при механізованому нанесенні - не нижче 10 °С.
Якщо приміщення не опалюється, для штукатурення застосовують підігріті розчини. Щоб розчин мав потрібну для роботи температуру, до початку його приготування заповнювачі підігрівають до температури 40 °С, а воду -до 80 °С. Приготовлені розчини мають бути менш рухомі, ніж для роботи влітку, бо зайва вода сприятиме збільшенню строку висихання штукатурного шару, а це означає, що він промерзне в неопалювальному приміщенні. В подальшому, коли в приміщення подадуть тепло,або весною, штукатурний шар втратить міцність внаслідок таяння льоду, що був в ньому, і додаткового зволоження. Підігріті розчини подають на робочі місця в утеплених ящиках з кришками
Для більш швидкого тужавіння штукатурного шару на поверхні, у перші години після його нанесення до розчинів додають більш активні в'яжучі матеріали: гіпс, мелене негашене вапно. Гіпс у кількості до ЗО % від об'єму вапна можна додавати у вапняні розчини перед нанесенням їх на поверхню.
У вапняні і цементні розчини перед їх нанесенням також додають мелене негашене вапно. У розчині воно починає гаситись, внаслідок чого підвищується температура розчину і він встигає затужавіти на поверхні до початку замерзання. Підвищення температури розчину сприяє також більш швидкому випаровуванню води із шару штукатурки, що прискорює її висихання. Кількісні склади застосовуваних розчинів не змінюються. Просто кількість негашеного вапна додається у розчин за рахунок зменшення на таку ж кількість в'яжучого матеріалу, на якому він приготовлюється.
Нанесений шар штукатурки повинен бути якомога тоншим (нижня межа), щоб він швидше висихав. Після штукатурення приміщення потрібно опалювати до повного висихання штукатурного шару.
Для штукатурення зовнішніх поверхонь при температурі до -25 °С і внутрішніх - у неопалюваних приміщеннях можна застосовувати розчини з протиморозними добавками солей: карбонату калію (поташ), хлоридів кальцію, амонію, натрію тощо. Непоганий ефект досягається при використанні взимку розчинів, приготовлених на хлорній або аміачній воді.
Для приготування розчину з додаванням солі спочатку приготовляють 2-5 % -ний водний розчин солі і на ньому розводять суху суміш або гашене вапно для штукатурного розчину. Кількість солі в розчині залежить від температури навколишнього середовища. Чим нижче температура, тим більше потрібно додати в розчин солі. Наприклад, при застосуванні в розчині поташу кількість його залежно від температури повітря змінюється так: якщо температура повітря -5 °С, маса поташу повинна становити 1 % від маси сухої суміші, при температурі -5 до - 15 °С вона має дорівнювати 1,5 %, а при температурі нижче - 15 °С - 2 %. Готуючи розчин, сіль попередньо розчиняють у воді, яка буде застосовуватись для його приготування.
Для приготування хлорованої води в окремому спеціально обладнаному приміщенні хлорне вапно розчиняють у підігрітій до температури 35 °С воді. Відстояну воду обережно зливають і використовують для приготування цементних або цементно-вапняних розчинів. Температура хлорованої води для приготування розчинів повинна бути не нижче 10 °С.
Аміачну воду 6 %-ної концентрації приготовлюють на розчинному вузлі або безпосередньо на будівельному об'єкті з аміачної води 25 %-ної концентрації, що надходить до них з заводу. Для цього на кожен її літр додають 3,16 л звичайної води. На аміачній воді можна приготовляти лише цементні і цементно-вапняні розчини. Застосування аміачної води в розчинах не створює на висохлому шарі штукатурки висолів, як це інколи буває при використанні інших протиморозних добавок.
ВИКОНАННЯ ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ РОБІТ ВЗИМКУ
Внутрішні плиткові та мозаїчні роботи взимку можна виконувати при температурі повітря в приміщеннях не нижче 10 °С, при відносній вологості не вище 70 %. Приміщення повинно опалюватись або обігріватись тимчасовими калориферними установками. Поверхні, що підлягають облицюванню, мають бути сухими з вологістю не більше 8 %. Вологість основ для облицювання підлог синтетичними плитками і лінолеумом не повинна бути більше 5 %. Якщо окремі ділянки поверхні не відповідають цим вимогам, їх окремо висушують пересувними обігрівальними приладами. Поверхні, що підлягають облицюванню, не повинні бути промерзлими, з плівкою льоду або інею. Температура основи - не нижче 5 °С.
Температура мозаїчного розчину у момент укладання має бути не нижче 15 °С. Тому його приготовляють на місці робіт з сухої суміші, яку розводять підігрітою водою з температурою 30-40 °С
Мозаїчні підлоги після укладення витримують протягом 7 діб при температурі повітря в приміщенні не нижче 10 °С, після чого шліфують.
Виконання зовнішніх мозаїчних робіт в зимовий час не допускається.
Синтетичні плитки і лінолеум при низьких температурах стають крихкими, тому до початку роботи їх заносять в приміщення, що обігрівається, і витримують в ньому 2-3 доби. Тільки після цього можна розкатувати лінолеум. Синтетичні плитки у момент облицювання повинні бути підігріти до температури 35-40 °С.
Цементний розчин для укладання керамічних, скляних і інших плиток підігрівають так, щоб у момент укладання температура його була не менше 15 °С.
Мастики і клеї для приклеювання плиток в зимовий період загусають і тому наносити їх на поверхню або плитку тонким шаром дуже важко. Щоб запобігти цьому, мастики підігрівають. Температура їх в момент облицювання має бути не нижче 15 °С.
Техніка виконання плиткових робіт, застосовувані інструменти і пристрої, розчини і мастики в зимовий час такі самі, як і під час роботи влітку.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...