WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опоряджувальні роботи в зимових умовах - Реферат

Опоряджувальні роботи в зимових умовах - Реферат


Реферат
на тему:
Опоряджувальні роботи в зимових умовах
ПІДГОТОВКА БУДІВЕЛЬ ДО ВИКОНАННЯ ОПОРЯДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ ВЗИМКУ
ВИКОНАННЯ ШТУКАТУРНИХ РОБІТ ВЗИМКУ
ВИКОНАННЯ ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ РОБІТ ВЗИМКУ
ПІДГОТОВКА БУДІВЕЛЬ ДО ВИКОНАННЯ ОПОРЯДЖУВАЛЬНИХ РОБІТ ВЗИМКУ
Технологія виконання штукатурних і облицювальних робіт взимку повинна бути спрямована на створення таких умов, за яких заморожування розчину на поверхні відбуватиметься після того, як найбільша кількість води хімічно зв'яжеться з в'яжучим матеріалом, а вільної води у порожнинах залишиться якнайменше.
Для виконання опоряджувальних робіт у зимовий час треба ставити жорсткі вимоги до поверхонь, розчинів, мастик та інших матеріалів, а також створювати потрібні температурні умови в приміщеннях.
Внутрішні штукатурні, облицювальні та мозаїчні роботи виконують в приміщеннях при температурі повітря не нижче 10 °С і вологості не вище 60 %. Поверхні, що підлягають опорядженню, мають бути сухі (вологість не більше 8 %), без плівки льоду та інею.
До початку внутрішніх опоряджувальних робіт вставляють віконні рами, навішують двері; прорізи та інші отвори у стінах закривають, утеплюють горища тощо. Якщо немає змоги включити систему центрального опалення, то приміщення обігрівають електричними печами та калориферними установками що нагнітають тепле повітря. Застосовуючи тимчасові обігрівальні установки, слід додержуватись правил протипо-жежної безпеки. Використовувати прилади для штучного сушіння поверхонь потрібно і тоді, коли працює система центрального опалення. У цьому випадку прилади невисокої теплопродуктивності застосовують для сушіння окремих місць штукатурки (у кутах, над плінтусами тощо). Це сприяє підвищенню продуктивності праці, поліпшенню якості опоряджувальних робіт і скороченню строків їх виконання.
Для штучного обігрівання приміщень і сушіння штукатурки найкраще застосовувати спеціальні повітронагрівальні установки (калорифери), що серійно випускає промисловість. Кожна установка розрахована на певну теплопродуктивність, що дає змогу використовувати її залежно від умов виробництва. Повітронагрівальні установки бувають електричні і такі, що працюють на твердому, рідкому або газовому паливі
Універсальний повітронагрівних УСВ-200 (рис. 196) складається з корпусу, універсального пальника, двох вентиляторів і паливної апаратури. У середині корпусу 6 розміщений теплообмінник - конструкція, зварена з металевих циліндрів 4 і системи труб 5. Конструкція теплообмінника дозволяє подавати у приміщення чисте нагріте повітря без домішків продуктів згоряння палива, оскільки шляхи проходження газів і повітря не перетинаються. Під час роботи повітронагрівника до пальника З подається рідке паливо або газ і повітря, що нагнітається відцентровим вентилятором 1. Продукти, що утворюються після згоряння палива, проходять по газових каналах теплообмінника, нагрівають його стінки і виходять назовні. У цей час за допомогою другого вентилятора 8 по повітряних каналах труб прохо-дить повітря, яке нагрівається об стінки теплообмінника і через патрубок 2 по трубопроводу подається у приміщення.
Весь агрегат змонтовано на санчатах. Його встановлюють зовні будинку біля входу у сходову клітку. Нагріте повітря подають у секцію через вікно другого поверху.
Повітронагрівник УСВ-200 застосовують для обігрівання секції 9-12-поверхових житлових, а також виробничих будівель об'ємом 4-5 тис. м3. Теплопродуктивність його становить (8-8,4)' Ю5 кДж/год; маса 625 кг. Витрата палива: рідкого (гас, солярове масло) - 22-24 кг/год, природного газу- 25-28 м3/год.
Рис. 197. Пересувний електрокалорифер:
1 - колесо; 2 - патрубок; 3 - корпус; 4 - вентилятор; 5 - ручка; б - ніжка; 7 - електрокабель
Рис. 198. Пересувний обігрівник ОП-2:
1 - візок; 2 - балон; 3 - редуктор; 4 - пальник; 5 - шланг; 6 - стояк
Для обігрівання будівель меншого об'єму і етажності застосовують повітронагрівники УСВ-30, УСВ-100, теплопродуктивність яких становить 1,25-105-4,6- 10s кДж/год. За принципом дії вони схожі з повітронагрівником УСВ-200.
Пересувний електрокалорифер (рис. 197) застосовують для обігрівання приміщень і сушіння окремих вологих місць на стінках і стелях після виконаних опоряджувальних робіт. Він складається з металевого корпусу, нагрівного пристрою (електроспіралі), вентилятора і ручки. Вся установка спирається на два колеса і ніжку. В середині корпусу З електрокалорифера розміщено три нагрівальних елементи, виготовлених з ніхромового дроту, загальною потужністю 7,5 кВт.
Під час роботи калорифера ці елементи нагріваються і нагрівають повітря, що проходить крізь них. Повітря нагнітається вентилятором 4, встановленим з одного боку корпусу калорифера. Якщо нагріте повітря потрібно подати на певну ділянку поверхні, до патрубка 2 приєднують повітропровід, виготовлений з листової сталі.
Для сушіння поверхні в окремих місцях (особливо у кутах приміщення) застосовують пересувні обігрівники або лампові випромінювачі.
Пересувний обігрівник ОП-2 (рис. 198) складається з стояка, пальника інфрачервоного випромінювання, візка і балона з рідким газом. Кількість газу, що надходить до пальника, регулюють за допомогою редуктора 3. Під час роботи обігрівник встановлюють у потрібному місці, повертають пальник так, щоб теплові промені були направлені на вологе місце поверхні і включають його в електромережу.
Рис. 199. Ламповий випромінювач:
1 - лампи; 2 - вимикач; 3 - стояк; 4 - опора
Ламповий випромінювач (софіт) складається з опори і стояка, на якому розміщені лампи інфрачервоного випромінювання (рис. 199). Включають його за допомогою вимикача.
ВИКОНАННЯ ШТУКАТУРНИХ РОБІТ ВЗИМКУ
Технологія виконання внутрішніх і зовнішніх штукатурних робіт, застосовувані інструменти і пристрої в зимових умовах такі самі, як і при роботі влітку. А от температурні умови в приміщеннях, вимоги до застосовуваних розчинів і їх склади відрізняються від літніх.
Штукатурити внутрішні поверхні взимку можна в опалювальних і неопалювальних приміщеннях. Якщо приміщення опалюється, температуру повітря в ньому бажано довести до 10-15 °С. Причому на висоті 0,5 м від підлоги вона повинна бути не нижче 8 °С. За таких умов на поверхні не буде плівки льоду чи інею і її можна штукатурити розчином, не підігріваючи його. Розчин

 
 

Цікаве

Загрузка...