WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження підлоги синтетичними плитками. вимоги до поверхонь, опоряджених пластикатними синтетичними матеріалами. дефекти покриття підлог із штучних - Реферат

Опорядження підлоги синтетичними плитками. вимоги до поверхонь, опоряджених пластикатними синтетичними матеріалами. дефекти покриття підлог із штучних - Реферат

плитки і притискують її рукою. Поклавши декілька плиток, осаджуюті їх легкими ударами гумового молотка (рис. 171, в).
Рис. 172. Електрична піч:
1 -плитка; 2 - отвір для заливання масла; 3 - термометр; 4 - реле; 5 - вимикач; 6- масляна ванна
При застосуванні довгосохнучої мастики (наприклад холодної бітумної) роботу виконують методом "від себе". Працюючи за цим методом робітник знаходиться на облицьованій ділянці підлоги і пересувається вперед по мірі виконання роботи. При цьому мастику наносять на ділянку основи, що забезпечує роботу ланки протягом 2-3 год. До укладання плиток приступають лише після того, як максимальна кількість розчинника випарувалась із шару мастики. Проте поверхня повинна давати "відлип". У цьому випадку плитки укладають підігріті до температури 40-45 °С. Заготовлені плитки подають до місця укладання і розкладають їх купами на опорядженій ділянці підлоги.
Укладаючи підігріту плитку, її спочатку одним краєм спирають на поверхню, а потім поступово опускають на мастику так, щоб під плиткою не залишались пухирі повітря. Якщо між плитками витискується мастика, її обережно видаляють ганчіркою, змоченою у розчиннику або гасі. Щойно укладений ряд плиток прикатують валиком або притискують тягарем. Ходити по підлозі, опорядженій плитками, можна не раніше ніж через 2 доби після їх укладання.
У зимових умовах синтетичні плитки підігрівають до температури 40-60 °С. Це роблять і тоді, коли застосовують жорсткі плитки, виготовлені з малопластифікованої пластмаси. Для підігрівання плиток застосовують спеціальні електричні печі (рис. 172) або водяні підігрівачі, на верхню площину яких укладаються плитки.
При укладанні плиток на мастиках потрібно додержуватись правил протипожежної безпеки: не палити на робочому місці, підігрівати плитки лише в окремому суміжному приміщенні; на робочому місці повинні бути вогнегасник та ящик з піском.
ВИМОГИ ДО ПОВЕРХОНЬ, ОПОРЯДЖЕНИХ ПЛАСТИКАТНИМИ СИНТЕТИЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ
Кожна підлога здебільшого складається з декількох шарів: основи, звуко- і теплоізоляційного, а також опоряджувального. Прийманню підлягають закінчені роботи по влаштуванню кожного елемента підлоги до влаштування вищерозміщеного шару, про що складається відповідний акт.
Підлога, опоряджена пластикатними матеріалами, повинна відповідати таким вимогам:
бути рівною настільки, щоб проміжок між нею і прикладеним у різних напрямках двометровим правилом був не більше 2 мм;
відхилення підлоги від горизонтальної площини або від заданого ухилу допускається не більше 0,2 % від розміру приміщення; при ширині і довжині приміщення 25 м і більше ці відхилення мають бути не більше 50 мм;
уступи між кромками суміжних елементів покриття не допускаються;
опоряджувальний шар покриття з плиток міцно зчеплений з основою або теплоізоляційним шаром, що перевіряється простукуванням;
щілини, вибоїни і відкриті шви, а також щілини між плінтусами і покриттям підлоги або стіни не допускаються;
відхилення швів між рядами плиток від прямого напрямку - не більше 10 мм на 10 м довжини ряду;
шви між полотнищами лінолеуму повинні бути прямолінійними;
товщина шару мастики під безосновним лінолеумом і плитками - не більше 1 мм.
ДЕФЕКТИ ПОКРИТТЯ ПІДЛОГ ІЗ ШТУЧНИХ ПЛАСТИКАТНИХ МАТЕРІАЛІВ
Дефекти лінолеумного покриття. Опоряджена лінолеумом підлога повинна бути без дефектів. Розглянемо причини основних дефектів, що виникають після настилання лінолеуму, та способи їх усунення.
Здуття лінолеуму і пухирі спостерігаються після приклеювання лінолеуму на вологу основу або товстий чи тонкий шар мастики (більше 2 або менше 0,5 мм). Вони можуть бути також на ділянках, не вкритих мастикою. Якщо причиною дефекту є волога основа, то на ділянках суцільного здуття лінолеум знімають і нижню поверхню його очищають від мастики. Основу сушать, якщо потрібно - вирівнюють шаром шпаклівки і знову приклеюють лінолеум.
При тонкому шарі мастики або у разі відсутності її на основі лінолеум відривають і очищають від мастики. На основу наносять шар мастики, розрівнюють її зубчастим шпателем, після чого знову приклеюють лінолеум.
Пухирі і невеликі здутини проколюють шилом, щоб з них вийшло повітря, і на ці місця накладають вантаж або розрівнюють їх гарячим пресом. Якщо це не допомагає, то у середину здутини за допомогою спеціального шприца нагнітають мастику і на це місце накладають вантаж.
Хвилястість підлоги виникає при застосуванні лінолеуму, який довго зберігався на складі у горизонтальному положенні. Під час підготовки такого лінолеуму, коли полотнища відлежуються у розгорнутому стані, на заломлені місця (на "хвилю") накладають тягар. Коли вантаж знімають, ці місця позначають крейдою і після приклеювання лінолеуму на них знову накладають тягар.
Відставання кромок буває тоді, коли під час їх обрізування на основу потрапляє пил, вода або розчинник. Це може бути при поганому намащенні основи і кромок мастикою. Щоб усунути цей дефект, кромку відгортають, а основу чистять і висушують. Після цього на основу і зворотний бік кромки наносять мастику і знов приклеюють кромку, притискуючи її тягарем.
Щілини у місцях стиків полотнищ виникають при обрізуванні кромок до усадки лінолеуму. Тому відрізувати кромки слід не раніше ніж через 2-3 доби після приклеювання лінолеуму (це залежить від його виду). Якщо щілини виникли, їх підмазують олійною шпаклівкою, колір якої підбирають до кольору лінолеуму.
Дефекти плиткового покриття. Розглянемо причини основних дефектів, що виникають після влаштування підлоги синтетичними плитками, та способи їх усунення.
Відставання плиток від поверхні буває після їх приклеювання на брудну (пилову) або вологу основу, а також на тонкий шар мастики. Для усунення дефекту плитки, що відстають, знімають, а основу чистять і сушать. На підготовлені ділянки основи малим зубчастим шпателем наносять шар мастики потрібної товщини і приклеюють плитки. На виправлені місця накладають вантаж.
Щілини між плитками виникають при роботі з дуже гарячими плитками (температура понад 60 °С) або якщо підігріті плитки укладають поруч з плитками, які не встигли охолонути.
Щоб не було щілин, для опорядження беруть плитки, нагріті і охолоджені до температури 40 °С, а в літній період їх зовсім
не нагрівають.Опоряджуючи підлогу, нагріті плитки кладуть не поруч одна до одної, а східцями, тобто кожну нову плитку прикладають до плитки, яка трохи охолола. На рис. 173 цифрами зазначено послідовність опорядження ділянки підлоги підігрітими плитками.
Шорстка фактура підлоги з вкрапленнями твердих частинок під плитками або поглиблень утворюється при опорядженні погано підготовленої основи, невідшліфованої поверхні або при застосуванні погано перетертої мастики. Щоб усунути цей дефект, у пошкоджених місцях плитки зривають і виправляють дефекти основи. На підготовлену основу наносять шар якісної мастики і знову приклеюють плитки.
Рис. 173. Послідовність укладання нагрітих полівінілхлоридних плиток
При неохайній роботі підлога забруднюється мастикою або мастика може виступати у швах між плитками, якщо її нанесли на основу товстим шаром. Забруднену підлогу очищають від мастики за допомогою ганчірки, змоченої у бензині або гасі.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Алексеев В. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Ливанский А. М. Организация поточного производства отделочных работ.- К.: Будівельник, 1988.- 118 с.
Максимова О. М., Стесин М. С, Тищенко И. И. Машины для отделочных работ.- М.: Стройиздат, 1984.- 224 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...