WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження підлоги лінолеумом - Реферат

Опорядження підлоги лінолеумом - Реферат

Зварювати можна лише лінолеуми, виготовлені з термопластичної пластмаси. Це в першу чергу безос-новні полівінілхлоридні і гліфталеві лінолеуми, а також лінолеуми на тонкій теплоізоляційній підоснові, наприклад на повстяній.
Зварювати лінолеум можна термоконтактним способом, у полум'ї гарячих газів (повітря), нагріванням інфрачервоними променями, у струмах високої частоти, за допомогою ультразвуку тощо. У цьому розділі розглянемо найбільш поширені способи зварювання полівінілхлоридного лінолеуму і виготовлення килимів розміром на кімнату.
При термоконтактному способі лінолеум зварюють за допомогою електрозварювального клина (див. рис. 160, б) або звичайного електропаяльника. Для зварювання два суміжних полотнища лінолеуму зсувають упритул, щоб кромки щільно прилягали одна до одної. Електрозварювальний клин нагрівають до температури 250-300 °С. Коли він нагріється, робочу частину інструмента вставляють у шов і поступово пересувають його вздовж нього. Під дією температури кромки лінолеуму розм'якшуються. Щоб кромки з'єднались, їх спочатку стискують руками, а потім розгладжують металевим валиком, нагрітим до температури 200 °С. Цю роботу виконують два робітники: один пересуває зварювальний інструмент, а другий притискує кромки і розгладжує їх валиком.
Рис. 3. Зварювання лінолеуму струменем гарячого повітря:
1 - інструмент СО-56; 2 - полівінілхлоридний джгут; 3 - притискний валик; 4 - підготовлений стик між полотнищами Рис. 4. Установка для зварювання лінолеуму:
1 - стіл; 2 - притискна рейка; 3 - механізм для пересування випромінювача; 4 - випромінювач інфрачервоних променів; 5 - пневмоциліндр
Для зварювання лінолеуму гарячим повітрям застосовують інструмент СО-56. Спочатку заготовлюють полотнища потрібної довжини, відрізають їхні кромки, а краї полотнищ підрізають під кутом так, щоб під час їх стуляння утворився паз трикутної форми (Рис. 3). Для зварювання застосовують полівінілхлоридний джгут 2, а в разі його відсутності заготовляють смужки з відходів цього ж лінолеуму. Інструмент СО-56 підключають до компресора і включають в електромережу. Коли він нагріється, починають зварювати. Полівінілхлоридний джгут заправляють в отвір штанги притискного валика 3 так, щоб кінець його розмістився під валиком, і притискують його до паза. Направляючи струмінь гарячого повітря у місце зварювання, одночасно пересувають зварювальний інструмент і валик. Під дією гарячого повітря джгут і кромки лінолеуму розм'якшуються і, стиснуті валиком, після охолодження міцно з'єднуються між собою.
Рис. 5. Випромінювач інфрачервоних променів "Пілад-220":
1 - формуюча пластинка; 2 - корпус; 3 - ручка; 4 - кожух; 5 - відбивач
Для централізованої заготівлі килимів із полівінілхлоридного лінолеуму застосовують напівавтоматичну установку з інфачервоним випромінювачем "Пілад-22" (Рис. 4). Вона складається з стола, інфрачервоного випромінювача, притискної рейки, механізму для пересування випромінювача і пневматичного пристрою для піднімання реки.
На кришці стола між опорами нанесено риску, вздовж якої повинен проходити сик між полотнищами лінолеума. Випромінювач "Пілад-220" (Рис. 5) складається з металевого корпуса, двох відбивачів і формуючої металевої пластинки з прорізом посередині. Зверху корпуса 2 знаходиться ручка 3. Всередині кожного відбивача 5 розміщено спіраль, виготовлену з високоомного сплаву, яку намотано на кварцеву трубку. Під дією електричного струму напругою 220 В спіраль нагрівається до температури 1000-1100 °С і стає червоною. Оскільки спіралі знаходяться у фокусах відбивачів, верхню частину яких зроблено у формі параболи, інфрачервона промениста енергія збирається у пучок, надходить у проріз формуючої пластинки і нагріває матеріал, який знаходиться під нею.
Полотнища лінолеуму з відрізними кромками розміщують на столі так, щоб кромки їх прилягали одна до одної, а лінія стику збігалась з рискою на кришці стола, і опускають притискну рейку. Після цього вмикають випромінювач в електромережу і через деякий час приводять у дію механізм, який його пересуває. Рухаючись уздовж рейки, випромінювач нагріває кромки полотнищ і зварює їх. Щоб розплавлений м'який лінолеум не прилипав до формуючої пластинки, до початку зварювання на місце шва кладуть целофанову стрічку.
Після зварювання перших двох полотнищ притискну рейку піднімають, стрічку видаляють, а зварену частину килима пересувають так, щоб можна було приварювати наступне полотнище. Готовий килим намотують на дерев'яне осердя діаметром 10- 12 см, маркують і виносять у спеціально виділене приміщення.
Доставлені на будівельний об'єкт килими розносять по приміщеннях у відповідності до їхньої маркіровки (залежно від площі приміщення) і укладають насухо на підготовлену основу. Спочатку килим кладуть так, щоб два суміжні краї його заходили на стіну, а з протилежного боку залишилась не вкрита лінолеумом смуга основи у 6-8 см завширшки. У такому по-ложенні килим залишають на дві доби, щоб він відлежався.
Після цього килим зсувають, щоб він вкрив всю підлогу і підрізають кромки так, щоб між стіною і килимом по всьому периметру залишався проміжок у 5-8 мм, який у подальшому перекривається плінтусом. Одночасно на килимі вирізають ділянки, що прилягають до різних виступів на стіні, труб, дверних наличників тощо. У такому положенні килим витримують до повного зникнення хвилястості (3-7 діб), після чого закріплюють його плінтусами, а у дверному прорізі - полівінілхлоридним поріжком. Кромки двох суміжних килимів у дверному прорізі відрізують так, як описано на стор. 213.
Рис. 6. Випромінювач інфрачервоних променів "Пілад-28":
1 - корпус; 2 - ручка; 3 - параболічний відбивач; 4 - кожух; 5 - формуюча пластинка
Ковдри, виготовлені з лінолеуму, можна також приклеювати до підготовленої основи відповідними мастиками або клеєм "Бустилат". Для цього клеючу суміш наносять на зворотний бік килима смугою 15-20 см по його периметру і притискують до основи. На ці місця на 1-2 доби бажано покласти дошки з вантажем.
Для зварювання лінолеуму інфрачервоними променями безпосередньо на будівельному об'єкті застосовують випромінювач "Пілад-28" (Рис. 6), що працює при напрузі 28 В. У комплекті з ним використовують блок споживання, який знижує напругу, що надходить до випромінювача, з 220 до 28 В.
Інфрачервоний випромінювач "Пілад-28" відрізняється від випромінювача "Пілад-220" габаритами і меншою продуктивністю. Він складається з корпуса, ручки, двох параболічних відбивачів, кожуха і формуючої пластинки з прорізом посередині. Принцип роботи і техніка зварювання лінолеуму випромінювачем "Пілад-28" такі самі, як випромінювачем "Пілад-220".
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
АлексеевВ. В. Штукатур.- М.: Стройиздат, 1987.- 48 с.
Кокин А. Д., Вершинина О. С, Каптельцева Т. М. и др. Отделочные работы в строительстве.- М.: Стройиздат, 1987.- 656 с.
Мещанинов А. В. Отделочные работы в монолитном домостроении.- Л., Стройиздат, 1989.- 273 с.
Мещанинов А. В., Пугачев Б. И., Евдокимов В. А. Оборудование, оснастка и средства малой механизации для отделочных работ.- Л.: Стройиздат, 1989.- 240 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...