WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Опорядження підлоги лінолеумом - Реферат

Опорядження підлоги лінолеумом - Реферат

сталеву стрічку. Верхнє полотнище намазують мастикою, переносять на місце приклеювання, перевертають лицьовою стороною догори і укладають на основу. Потім у тому ж порядку приклеюють внапусток всі інші полотнища, послідовно розгладжуючи їх котком.
Щоб не було здуття полотнищ і пухирів, іноді на всю площу опорядженої підлоги укладають щити з вантажем.
Кромки полотнищ відрізають через 2-3 дні. Щоб відрізати кромку у місцях напустки лінолеуму (Рис. 1), на верхньому полотнищі 2 паралельно краю на відстані 1-1,5 см від нього прикладають лінійку 5 і притискують її лівою рукою і коліном лівої ноги. Після цього гострим ножем 4, пересуваючи його вздовж лінійки рухом на себе, відрізають одразу обидві кромки у двох суміжних полотнищ. Потім кромки видаляють і витягують сталеву стрічку 3. Відігнувши краї полотнищ, основу 1 і нижню сторону їх вкривають мастикою, яку наносять малим зубчастим шпателем. Після цього притискують до основи спочатку край одного полотнища, а потім другого і місця стику прокатують ножним котком. Якщо на підлогу не будуть класти щити з тягарем, то на місця стиків полотнищ рекомендується на 2-3 дні покласти дошки з вантажем.
Відрізувати кромки лінолеуму можна і до його приклеювання. Для цього заготовлену кількість полотнищ заносять у приміщення і починають відрізувати кромки. Це роблять у такій послідовності. Спочатку на перше полотнище накладають внапусток друге і під лінійку одночасно відрізають дві кромки: праву від лівого полотнища і ліву - від правого. Потім на друге полотнище накладають третє і роблять те ж саме. І так далі. Щоб ніж не затуплювався і не пошкоджував основу, під кромки підкладають смужки з фанери або цупкого картону. Відрізані кромки видаляють, а на полотнищах, не зрушуючи їх з місця, роблять позначки, за якими їх будуть підганяти одне до одного під час приклеювання. Після цього полотнища з одрізаними кромками зсувають до однієї стіни і послідовно приклеюють так, як було написано вище, підганяючи одне до одного у відповідності до позначок.
Приклеювання гумового лінолеуму (реліну). Цей лінолеум приклеюють на добре підготовлену і прогрунтовану основу. Ґрунтують основу сумішшю, яку приготовляють з мастики КН-2 або КН-3 (див. § 63). Для приготування ґрунтувальної суміші одну частину мастики розводять у 19 частинах бензину або етилацетату. Грунтовку наносять на основу поролоновими валиками або щітками.
Релін розкатують і розкроюють в окремому теплому приміщенні з температурою не нижче 10 °С. Розкроюють його за розмірами приміщення так само, як і інші види лінолеуму, але кромки попередньо не відрізують. Заготовлені полотнища у розгорнутому стані складають одне на одне і витримують протягом 2-3 діб.
Для приклеювання реліну застосовують мастику КН-2 або КН-3. Мастику з відра розливають по основі і розрівнюють шаром 0,5 мм завтовшки за допомогою зубчастого шпателя. Приклеювати лінолеум можна тоді, коли шар нанесеної мастики частково висохне і при торканні пальцем буде давати відлип. Після цього на основі розкладають підкладки з кусків деревноволокнистих плит (оргаліту) 40-50 см завширшки (Рис. 2, а). Підкладки розміщують уздовж полотнищ у два ряди або в один ряд, якщо вони широкі. Підкладки служать для того, щоб під час підгонки полотнищ тильний бік змащеного мастикою полотнища не торкався основи.
На підготовлене полотнище щіткою наносять шар мастики і розрівнюють її зубчастим шпателем до товщини 0,2-0,3 мм. Уздовж кромок полотнища залишають непромазану мастикою смугу завширшки 6-8 см. Не залишають такої смуги лише на одній з сторін полотнища, яке прилягає до стіни. Через 15-20 хв, коли мастика частково затужавіє, полотнище скручують у рулон, переносять до місця приклеювання, розкатують на про-кладках лицьовою стороною вгору (Рис. 2, б) і підганяють до місця приклеювання.
Після підгонки полотнище згортають уздовж, лицьовою стороною всередину (Рис. 2, б), видаляють ряд прокладок, відігнуту половину полотнища притискують до основи і розгладжують. Потім відгортають другу половину полотнища і повторюють ті ж операції. Щоб полотнище не приклеїлось у місцях стиків, під них підкладають металеві стрічки. Наступне полотнище приклеюють унапусток, дотримуючись тих самих операцій.
Після опорядження підлоги лицьову поверхню її очищають від залишків мастики. Це роблять ганчіркою, змоченою у бензині або уайт-спіриті. Через добу після цього відрізають кромки. На відміну від інших видів лінолеуму, відрізати одночасно дві кромки у гумового лінолеуму не можна. Тому такий лінолеум прирізають по контуру кромки верхнього полотнища. Для цього олівцем на нижньому полотнищі намічають відповідну риску і по ній відрізають його кромку. Потім краї обох полотнищ послідовно відгинають, промазують клейстером і притискують до основи.
Приклеювати релін можна й іншими методами. За одним з них підготовлене полотнище заносять у приміщення, розкатують його і підганяють по місцю. Потім відгортають половину полотнища і на підготовлену основу наносять шар мастики. Цією ж мастикою вкривають зворотний бік полотнища. Коли мастика частково висохне і ще буде давати відлип, намазану половину полотнища притискують до основи і розрівнюють котком. Після цього відгортають другу половину полотнища і повторюють ті ж самі операції. Так само внапусток наклеюють усі інші полотнища, відрізують кромки і приклеюють краї. Під час опорядження підлогу прикатують ручним або механізованим котком.
Опорядження підлоги лінолеумом на теплоізоляційній підоснові. Розглянуті вище лінолеуми - холодні покриття із значною звукопроникністю. Тому їх приклеюють на основи, вкриті тепло- і звукоізоляційним шаром із оргалітових або деревностружкових плит, що потребує збільшення трудових витрат і коштів на 40-50 %. Більш ефективне застосування теплого полівінілхлоридного лінолеуму на тканинній, повстяній або спіненій підоснові, що дає змогу укладати його безпосередньо на бетонну основу або основу, вирівняну цементною стяжкою.
Основа під опорядження такими видами лінолеуму повинна бути рівною, без зовнішніх дефектів. Вологість основи під ці лінолеуми має бути не більше 6 %, а температура в приміщенні під час приклеювання - не нижче 8 °С. Особливого значення набуває вологість основи. Надмірна вологість може викликати здуття і відшарування приклеєного лінолеуму, а також буде спричинювати до загнивання лінолеуму на органічній підоснові.
Вологість основи можна перевірити дуже простим методом. Для цього на неї кладуть кусок паперу, накладають на нього кусок лінолеуму такого ж розміру і притискують їх вантажем. Через 2-3 дні вантаж знімають і уважно розглядають стан паперу і основи під ним. Якщо папір сухий, а основа не змінила кольору (при надмірній вологості вона в цьому місці буде темнішою), можна починати лінолеумні роботи.
Основу під лінолеум підготовляють так само, як під всі інші види лінолеуму.Лінолеум на тканинній або повстяній підоснові здебільшого укладають на підготовлену поверхню килимами розміром "на кімнату" без приклеювання їх мастикою. Килими виготовляють централізовано у спеціально обладнаній майстерні з кусків розкроєного і звареного лінолеуму.
Зварювання лінолеуму.

 
 

Цікаве

Загрузка...